Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Artykuły

Zestawienie 82 modeli zmywarek

Dzisiejsze zmywarki są ciche, pojemne, wygodne w obsłudze, oszczędne, bezpieczne, czyste, bezwonne i skuteczne. Jeśli nasz model nie ma którejś z wymienionych powyżej zalet, warto rozejrzeć się za nowocześniejszym; jeśli zaś nigdy nie zaznaliśmy wygody korzystania ze zmywarki - najwyższy czas spróbować.

Czy warto? – przewaga nad zmywaniem ręcznym

Zmywarka do zabudowy z widocznym panelem sterującym (fot. Miele)
Zmywarka do zabudowy z widocznym panelem sterującym (fot. Miele)
Co tracą tradycjonaliści w porównaniu do posiadaczy zmywarek? Przede wszystkim czas. Trzy razy po 10 minut zmywania ręcznego dziennie po zsumowaniu oznacza ponad tydzień z każdego roku na zmywaku, nie wyłączając nocy. Choć może się to wydawać dziwne, wybór zmywarki oznacza na dłuższą metę również oszczędność pieniędzy.

Większość nowoczesnych urządzeń jest w stanie pozmywać po pełnym obiedzie pięcioosobowej rodziny, zużywając na to mniej niż 10 litrów wody. Kto z nas podjąłby się tego ręcznie? Kolejna przewaga zmywarek to ich skuteczność.

Dzięki stosunkowo wysokiej (70°C) temperaturze pracy usuwają zabrudzenia efektywniej niż ludzkie ręce, zdolne znieść temperaturę jedynie około 40°C, zaś zautomatyzowany proces suszenia nie tylko zaoszczędzi miejsce na blacie, ale również doprowadzi szkło do pozbawionego zacieków połysku. Wreszcie – podczas ręcznego zmywania, na skutek temperatury i detergentów, cierpi skóra naszych dłoni.

Zmywarka zmywarce nierówna

Współczesne zmywarki pod wieloma względami różnią się od siebie. Niekoniecznie jednak skutecznością działania, zróżnicowanie ma przede wszystkim na celu trafienie w potrzeby klienta. Mamy zatem zmywarki przeznaczone do zabudowy lub wolno stojące, różniące się wymiarami, miejscem umieszczenia panelu sterującego czy dostępnymi funkcjami (np. połowa wsadu, mycie strefowe). Są też jednak cechy związane bezpośrednio z jakością wykonania i zastosowanymi technologiami, takie jak poziom głośności, skuteczność zmywania i suszenia czy też – stopień zaawansowania automatyki. Poniżej zostały opisane te najistotniejsze.

Razem czy osobno?

Trzy razy po 10 minut zmywania ręcznego dziennie po zsumowaniu oznacza ponad tydzień z każdego roku na zmywaku, nie wyłączając nocy
Jedną z najważniejszych decyzji przy wyborze zmywarki, jest określenie miejsca, w którym chcemy ulokować nasze urządzenie. Gdy jest przeznaczone do zabudowy, może w naszej kuchni zupełnie zniknąć, niczym z zewnątrz nie różniąc się od szafek (zmywarki całkowicie zintegrowane – panel staje się widoczny dopiero po otwarciu drzwiczek); może sygnalizować swoją obecność zewnętrznym panelem sterowania (zmywarki częściowo zintegrowane) bądź też stanowić niezależne urządzenie (zmywarki wolno stojące).

W przypadku tych ostatnich niezwykle istotny jest ich wygląd. Najpopularniejsze są modele o wyglądzie neutralnym, w kolorze białym lub stalowym (inox), niekiedy jednak spotkać można prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej. Większość urządzeń wolno stojących pozwala na zamontowanie ich pod blatem kuchennym.

Wymiary zmywarek

Najczęściej spotykane modele zmywarek mają wysokość dostosowaną do standardowej zabudowy (około 80 cm plus regulacja wysokości nóżek), zaś ich szerokość to 45 lub 60 cm. Wybór szerszego urządzenia wiąże się oczywiście z jego większą pojemnością, a także – statystycznie mniejszym kosztem umycia jednego kompletu naczyń, przy pełnym załadunku. Co przez ten termin należy rozumieć? Otóż przyjęto, że jeden komplet naczyń to talerz głęboki, talerz płaski, mały talerzyk, kubek oraz sztućce – widelec, nóż, łyżka i łyżeczka.

Dostępne na rynku zmywarki o szerokości 45 cm mieszczą od 8 do 10, zaś te o szerokości 60 cm – od 12 do 15 kompletów naczyń. Wartości te nie oddają jednak możliwości załadunku w sposób całkowicie miarodajny, ponieważ nie zawsze urządzenia o jednakowej ładowności są równie wygodne w użyciu – ze względu na różny sposób zagospodarowania ich wnętrz.

Zwyczajowo w komorze zmywania znajdują się dwa kosze na naczynia, jednak część współczesnych modeli jest wyposażona w trzeci kosz, a właściwie szufladę – na sztućce i np. niewielkie filiżanki. Innym przydatnym, stosowanym w wielu modelach, rozwiązaniem jest możliwość regulacji wysokości koszy, pozwalająca na wygodne załadowanie dużych garnków. Te ostatnie sprawiają wiele problemów użytkownikom wąskich zmywarek, jeśli więc nasze urządzenie służyć ma na co dzień więcej niż dwóm osobom, a mamy wystarczająco dużo miejsca, by móc zainstalować szerszy model – warto zdecydować się na jego zakup.

Zmywarka szufladowa (fot. Siemens)
Zmywarka szufladowa (fot. Siemens)

Istotnym czynnikiem przy tym wyborze jest również nasz styl życia. Gdy w domu często bywają goście, to nawet jeśli zmywarka o szerokości 45 cm zaspokoiłaby potrzeby domowników, wygodniejsza okazać może się sześćdziesiątka. Dla singli natomiast rozsądną propozycję stanowią zmywarki kompaktowe, o wysokości od 40 do 50 cm i szerokości wynoszącej zazwyczaj 60 cm. Zmieścimy w nich od 4 do 6 kompletów naczyń.

Warto wiedzieć, że coraz więcej współczesnych zmywarek jest wyposażanych w regulację wysokości umożliwiającą ich wykorzystanie w tzw. wysokiej zabudowie, o blacie kuchennym na poziomie około 90 cm; a także przystosowywanych do zabudowy słupkowej, która pozwala na odciążenie kręgosłupa podczas umieszczania naczyń w koszach.

Mało popularną, choć ciekawą alternatywą dla „zwykłych” zmywarek są przeznaczone do zabudowy zmywarki szufladowe, w których zmywanie odbywa się – zamiast w jednej komorze – w dwóch lub więcej niezależnych szufladach.

Połowa wsadu, mycie strefowe, automatyka

Ze względu na fakt, iż intensywność, z jaką codziennie korzystamy z naczyń, jest zmienna, komora zmywarki zapełniana bywa szybciej lub wolniej. Aby uniknąć sytuacji, w której długo musimy czekać na ponowną dostępność umieszczonych w niej naczyń, producenci zaimplementowali w części urządzeń funkcję „połowa wsadu”, służącą do uruchamiania ekonomicznego zmywania w urządzeniu załadowanym jedynie w połowie.

Zmywarki pracujące z głośnością mniejszą niż 48 dB można już określać mianem cichych
Alternatywnym rozwiązaniem tego problemu jest funkcja mycia strefowego, pozwalająca na wybieranie niezależnych ustawień mycia dla każdego z koszy zmywarki, lub – na wykorzystanie wyłącznie jednego z nich. Podobną funkcjonalność oferują zmywarki szufladowe. Nowoczesne urządzenia (inteligentne) do pewnego stopnia potrafią, bez wybierania specjalnych programów, uczynić ekonomicznym cykl zmywania niepełnego wsadu naczyń.

Automatyka (program „auto”) na podstawie zabrudzenia wody dobiera parametry i czas zmywania, a w niektórych modelach zamontowano nawet detektory pozwalające określić, czy naczynia znajdują się w obu koszach, czy wyłącznie w jednym.

3 przewagi AAA nad BBB

Zmywarki klasyfikowane są według trzech cech ich działania: zużycia energii, efektywności zmywania oraz skuteczności suszenia. Każdej z nich odpowiada, właściwa uzyskanym przez urządzenie wynikom, litera łacińskiego alfabetu: od A (najlepiej) do G (najsłabiej).

Klasa energetyczna jest cechą bardzo precyzyjnie określoną, przyznawaną według normy UE nr 94/2/E (podane w tabeli wartości dotyczą zmywarek o pojemności 12 kompletów): Zazwyczaj jednak, oprócz liter, producenci podają dokładną wartość liczbową. Klasa efektywności zmywania pozwala zorientować się we właściwym zmywarce zużyciu wody. Przyjmuje się, że urządzenia klasy A potrzebują jej nie więcej niż litr na komplet naczyń, jednak nowoczesne modele schodzą wyraźnie poniżej tego wyniku: niektórym 7 litrów wody wystarcza na nawet 14 kompletów.

Klasa suszenia jest już natomiast wartością całkowicie orientacyjną: ze zmywarek klasy A naczynia wyjmujemy zupełnie suche, podczas gdy z tych klasy G zazwyczaj – wilgotne. Choć większość współczesnych urządzeń spełnia normy AAA, warto zainteresować się dokładnymi danymi zużycia wody i energii, zaś w przypadku suszenia – zastosowaną technologią.

Niektórzy producenci np. umieszczają w swoich urządzeniach minerały z grupy zeolitów, mające zdolność pochłaniania wilgoci i wydzielania przy tym ciepła, co przyspiesza proces suszenia, a także pozwala oszczędzać energię. Nie ma przy tym potrzeby ich wymieniania, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury panującej podczas zmywania zeolity oddają wilgoć i stają się ponownie gotowe do użycia.

Co to znaczy „cicha zmywarka”?

W przeciwieństwie do pralek, zmywarki nie mają funkcji wirowania, co jednak nie wystarcza, by były bezgłośne. Woda ma prawo w nich chlupać i bulgotać, zaś pompa – buczeć. Jednakże, w przypadku nowoczesnych urządzeń, poziom natężenia tych odgłosów potrafi być tak niski, że na co dzień ich nie zauważamy.

Zmywarki pracujące z głośnością mniejszą niż 48 dB można już określać mianem cichych i, jeśli nasza kuchnia jest otwarta, nie powinno się kupować modeli bardziej hałaśliwych. Chociaż większość producentów wyraża parametr informujący o głośności pracy ich zmywarek w decybelach skorygowanych charakterystyką A (uwzględniającą właściwości ludzkiego ucha; oznaczenie dB(A)), niektórzy utrudniają konsumentom świadomy wybór, rezygnując ze stosowania tej korekty. Niestety nie ma prostego wzoru, który pozwalałby przeliczać decybele na decybele (A) i odwrotnie.

Mnogość funkcji, czyli „i tak ustawisz na auto”

Zmywarki oferują bardzo wiele różnych programów zmywania. Podstawowe to: delikatny, normalny, szybki, intensywny, ekologiczny oraz mycie wstępne. Od kiedy w większości urządzeń pojawił się program automatyczny, te powiązane ze stopniem zabrudzenia naczyń przestały być niezbędne.

Przydatne jednak wciąż bywają: mycie wstępne (płukanie naczyń, które muszą chwilę poczekać w zmywarce na uruchomienie właściwego cyklu), program szybki (gdy naprawdę się spieszymy i możemy zrezygnować z suszenia) oraz, ewentualnie, program ekologiczny – niższa temperatura pozwala oszczędzać energię i jest mniej inwazyjna dla wrażliwych na nią naczyń.

Wielu producentów proponuje też swoje autorskie programy specjalne, jak np.: mycie plastików, mycie kryształów, mycie z odkażaniem, tryb nocny. Prawdopodobnie jednak szybko przekonamy się, że w praktyce rzadko kiedy wybierać będziemy program inny niż „Auto”.

Opóźniony start

Obecnie większość zmywarek pozwala na zaprogramowanie czasu zmywania na chwilę odległą o od kilku do nawet 24 godzin. Dzięki temu może się ono rozpocząć, kiedy nie ma nas w domu – unikamy w ten sposób hałasu; albo w dowolnym innym momencie, który uznamy za dogodny – np. w nocy, kiedy prąd jest tańszy.

Filtr samoczyszczący

Systemem, który niezwykle upraszcza eksploatację zmywarki, jest system automatycznego czyszczenia filtra. Zasada działania tego systemu jest prosta – wypompowywana z urządzenia woda obmywa filtr i oczyszcza go z resztek jedzenia, które odpływają do kanalizacji.

Woda to za mało

Zmywarki zazwyczaj potrzebują do działania trzech substancji chemicznych: detergentu (tabletki lub proszek), soli oraz płynu do płukania. Sól służy do zmiękczania wody, celem zwiększenia wydajności zmywania – jej ilość uwalniana podczas zmywania zależy od twardości wody w naszym domu, którą zwykle musimy uprzednio wprowadzić za pomocą stosownego pokrętła bądź przycisków.

Płyn do płukania nadaje naczyniom połysk i wspomaga proces suszenia – zarówno przeciwników chemikaliów, jak i zwolenników lśniącego szkła ucieszy wiadomość, że jego ilość, jaka znajdzie się na naszych naczyniach, również podlega regulacji. Na każdą z ww. substancji jest osobny pojemnik i, o ile do każdego mycia należy dodawać nową tabletkę, konieczność wymiany pozostałych zachodzi rzadko i jest sygnalizowana na panelu urządzenia.

Dla tych, którzy pragną uprościć sobie życie, stworzone zostały tabletki i żele 3 w 1 (oraz 4,5 i więcej w 1), zawierające wszystkie te substancje. Aby móc z nich korzystać, zmywarka musi mieć funkcję 3 w 1 albo All-in-1, zaś wadą takiego rozwiązania jest oczywiście brak możliwości regulacji proporcji dodawanych do zmywania chemikaliów.

Systemy bezpieczeństwa

Większość współczesnych zmywarek jest wyposażona w niezbędne zabezpieczenia, jednak warto o nich wspomnieć. Podstawowym jest zawór bezpieczeństwa, chroniący mieszkanie przed zalaniem. Ma on za zadanie odciąć dopływ wody do urządzenia, gdy dojdzie do wycieku, jednocześnie zaś uruchomiona zostaje pompa, która opróżnia komorę zmywarki. Zależnie od producenta, system ten miewa różne nazwy: Aqua Stop, Aqua Safe, Waterblock, Water Stop – to tylko niektóre z nich. Urządzenia z zewnętrznym panelem zazwyczaj mają funkcję blokady programu, aby dziecko nie mogło go zmienić w trakcie działania zmywarki. Innym zabezpieczeniem jest zabezpieczenie przed otwarciem urządzenia w trakcie pracy – zazwyczaj polega na tym, iż czynność ta wymaga wówczas dużo więcej siły, niż gdy zmywarka jest wyłączona.

Lepiej niż świetnie

Wielu producentów, aby zachęcić klientów do swoich produktów, nie tylko stara się wyśrubować parametry swoich zmywarek, ale również tworzy systemy mające wyeliminować najmniejsze nawet niedogodności związane z ich eksploatacją. I tak część modeli ma obecnie podświetlane komory zmywania, urządzenia zintegrowane oświetlają podłogę podczas swojej pracy, aby użytkownik wiedział, czy zmywanie nadal trwa; zaś inne przyciągają wzrok jakością wyświetlaczy i panelami dotykowymi. Można zwrócić uwagę na te funkcje, o ile będziemy mieć trudność z wybraniem jednego z kilku spełniających nasze wymagania modeli.

Co znajdziemy w sklepach?

Zapoznawszy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi zmywarek, możemy już świadomie spojrzeć na parametry dostępnych na rynku modeli. W zamieszczonych poniżej tabelach przedstawiamy modele o standardowej wysokości (około 80 cm) oraz szerokości 60 i 45 cm (osobno), ze względu na największą popularność tego rodzaju sprzętu. Są to wyłącznie urządzenia klasy AAA, inteligentne (z programem automatycznym), nie głośniejsze niż 48 dB i mające zabezpieczenie przed zalaniem. Niezależnie od ich parametrów, warto zobaczyć je na własne oczy przed zakupem, by móc ocenić jakość ich wykonania.

ProducentZmywarki wolno stojące, szerokość 45 cm
Hotpoint AristonWhirlpoolBoschElectroluxAEG-ElectroluxElectroluxBoschSiemensAEG-ElectroluxSiemens
ModelLSF 835 EU/HAADP 688 WHSRS 55M72EUESF46710WF54861ESF47005XSRS 46T48EUSF 24 T 860EUF64760MSF 24 T 257EU
Liczba kompletów101099999999
Zużycie energii [kWh]0,9213010,80,8120,80,80,8120,8
Zużycie wody [l]91211120,81211110,811
Poziom hałasu47 dB47 dB(A)47 dB47 dB(A)46 dB(A)45 dB(A)44 dB47 dB45 dB(A)45 dB
Filtr samoczyszczącybdnietakbdbdbdtaktakbdtak
Opóźniony start [h]24241919191919191919
Funkcja 3w1 / All-in-1All-in-onenie3w1All-in-oneAll-in-1All-in-one3w13w1All-in-13w1
Kolorbiałybiałybiałybiałybiałystalowysrebrnysrebrnystalbiały
Podświetlenie wnętrzabdnienienienienienienietaknie
Programy i funkcjeNamaczanie, Automatyczny Normalny, Delikatny, Ekonomiczny, Szybki, Super WashAntybakteria, Wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 40°, Eco 50°, Normalny 55°C, Intensywny 70°, Połowa ładunkuGarnki 70°C, Auto 55–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, VarioSpeedAuto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Szkło 45°C5, w tym automatyczny 45-70°C, Szkło 45°CAuto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanieGarnki 70°C, Auto 55–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, VarioSpeedGarnki 70°C, Auto 55-65°C, eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeed6, w tym Automatyczny 45-70°C, Szkło 45°CGarnki 70°C, auto 55-65°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeed
Wymiary [cm]85 x 45 x 6085 x 44,8 x 5789 x 45 x 6085 x 44,6 x 6285 x 44,6 x 6285 x 44,6 x 6287 x 45 x 6089 x 45 x 6085 x 44,6 x 6289 x 45 x 60
Cena [zł]*1199124412651305144915061627163317191899

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

ProducentZmywarki do zabudowy, szerokość 45 cm
Hotpoint AristonHotpoint AristonWhirlpoolZanussiAEG-ElectroluxElectroluxElectroluxSiemensAEG-ElectroluxGorenjeBoschSiemensBoschSmegSmegMiele
ModelLST 328 A/HALST 329 AX/HAAGD 789ZDTS401F65410IMESL47020ESI47020XSF 64 T 354EUF88420VIGI54321XSRV 55T33EUSF 54 T 554EUSRI 45T35EUST4108PLA4645X7G 4670 SCVi
Liczba kompletów1010109999991099910109
Zużycie energii [kWh]0,920,921,010,80,80,80,80,80,80,950,80,80,81,011,011,08
Zużycie wody [l]99121212121211121311111113139
Rodzaj paneluzintegrowanyzintegrowanyzintegrowanyzintegrowanyodkrytyzintegrowanyodkrytyzintegrowanyzintegrowanyodkrytyzintegrowanyodkrytyodkrytyzintegrowanyodkrytyzintegrowany
Poziom hałasu47 dB44 dB48 dB(A)47 dB(A)45 dB(A)45 dB(A)45 dB(A)45 dB45 dB(A)48 dB(A)45 dB45 dB45 dB46 dB(A)45 dB(A)45 dB(A)
Filtr samoczyszczącybdbdbdbdbdbdbdtakbdtaktaktaktakbdbdbd
Opóźniony start [h]99241919191919191219191991224
Funkcja 3w1 / All-in-1bdbdAll-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-13w13w1All-in-13w13w13w1bd
Kolor panelu zewn.ndndndndstalowyndstalowyndndstalowyndstalowystalowyndstalowynd
Podświetlenie wnętrzabdbdbdbdnietaktaknietakbdnienieniebdbdbd
Programy i funkcjeNamaczanie, Automatyczny Normalny, Delikatny, Ekonomiczny, Zmywanie Energiczne, Szybki 25 minNamaczanie, Automatyczny Normalny, Delikatny, Ekonomiczny, Zmywanie Energiczne, Szybki 25 minAuto 55-65°, Antybakteria, Mycie wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 35°, Eco 50°, Normalny 55°Intensywny 70°, Połowa ładunkuAuto 45°-70°, Bio 50° z pł. wst., Eat-Load-Run 60°, Szkło 45°, Intensywny 70° (89 min), Normal 65° z pł. wst., Szybki 50°, Płukanie i zatrzymanie5, w tym automatycznyAUTO 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanieAUTO 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanieauto 55-65°C, eco 50°C, szybki 45°C, mycie wstępne, varioSpeed8, w tym automatycznyProgram Auto ,ECO, NamaczanieGarnki 70°C, Auto 55–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, VarioSpeed, Strefa IntensywnaGarnki 70°C, Auto 55-65°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeedGarnki 70°C, Auto 55-65°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeedSpłukiwanie, ECO, Auto 60-70, Intensywany i szybki, Bardzo intensywnySpłukiwanie, Szybki, ECO, Auto 40-60, Intensywny, DelikatnyAutomatic, Delikatny, Łagodny 50°C, Krótki 40°C, Energooszczędny, Intensywny 75°C
Wymiary [cm]82 - 90 x 44,5 x 5582 - 90 x 44,5 x 5582 x 44,8 x 5581,8 x 44,6 x 5581,6 - 88 x 44,6 x 5781,6 - 88 x 44,6 x 5581,6 - 88 x 44,6 x 5781 - 87 x 44,8 x 5581,8 - 88 x 44,6 x 5581,8 x 44,8 × 5781 - 87 x 44,8 x 5581 - 87 x 44,8 x 5781 - 87 x 44,8 x 5781,8 - 86,8 x 44,8 x 5581,8 - 86,8 x 44,8 x 5780,5 - 87 x 44,8 x 57
Cena [zł]*989105211781325149615011682175817751860191020512151294636604839

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

ProducentZmywarki wolno stojące, szerokość 60 cm
ElectroluxWhirlpoolMastercookWhirlpoolHotpoint AristonMastercookElectroluxAEG-ElectroluxBoschSiemensElectroluxCandyBoschAEG-ElectroluxSiemensBoschSiemensSmegDe DietrichSmeg
ModelESF65710WADP 6839 IXZWE-9277XADP 6949C WHLDF 12314 X EU/HAZWE-4670 XESF67060WRF87000MPSMS 58M38EUSN 25 M 882EUESF68070WRCDF8 853 XSMS 69N02EUF99000PSN 26 T 890EUSMS 69T25EUSN 26 T 592EULSA13XDQF754XE1BLV2
Liczba kompletów1212131314121212131412151412141414131213
Zużycie energii [kWh]1,051,050,851,051,081,0511,030,960,9710,990,970,990,980,860,860,861,050,86
Zużycie wody [l]12121111131310117710101010101010101410
Poziom hałasu47 dB(A)47 dB(A)46 dB(A)42 dB(A)42 dB45 dB(A)45 dB(A)44 dB(A)46 dB46 dB41 dB(A)45 dB(A)44 dB39 dB(A)40 dB41 dB41 dB43 dB(A)44 dB(A)42 dB(A)
Filtr samoczyszczącybdtakbdtakbdbdbdbdtaktakbdnietakbdtaktaktakbdbdbd
Opóźniony start [h]bd24bd2424bdbd242424bd24242424242424249
Funkcja 3w1 / All-in-1All-in-1All-in-13w1All-in-1All-in-1bdAll-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1bdAll-in-1
Kolorbiałyinoxstalbiałyinoxstalbiałystalsrebrnysrebrnybiałyinoxbiałybiałysrebrnystalstalinoxczarno-stalowyróżne; lata '50
Podświetlenie wnętrzaniebdbdbdbdbdnienienienietakbdnietaknietaktakbdbdbd
Programy i funkcjeAuto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymaniePower Clean, Auto normalny, Auto AquaSteam, Antybakteria, Overnight, Wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 40°, BIO 50°, MULTIZONEautomatyczny 55-65°C, intensywny 70°C, ekonomiczny 55°C, OptiA 60 - efektywny program codziennyPower Clean, Auto AquaSteam, Antybakteria, Overnight, Wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 40°, BIO 50°, MULTIZONENamaczanie, Automatyczny Duo Wash, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Codzienny 60', Speed 27'automatyczny 55-65°C, mycie wstępne, higienizer 75°C, ekspresowy 40°C, intensywny 70°C, ekonomiczny 55°CAuto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanie5, w tym Automatyczny 45-70°C, Szkło 45°CGarnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeedgarnki 70°C, auto 45-65°C, eco 50°C, szybki 45°C, mycie wstępne, varioSpeed, Strefa IntensywnaAuto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanie, Podgrzewanie talerzy, Szkło 45°CHignieniczny 75 °C, Intensywny 75 °C, Szybki i wzmocniony 65 °C, Auto uniwersalny, Auto codzienny, Nocny 55 °C, ECO 45 °C, Delikatny 45 °C, Szybki, Mycie wstępneGarnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HygienaPlus, Strefa Intensywna8, w tym Automatyczny 45-70°C, Szkło 45°CAuto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, VarioSpeed, Strefa Intensywna, HalfLoad, Funkcja HigienaAuto 65–75°C, Auto 45–65°C, Auto 35–45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HygienaPlus, Strefa Intensywna, Suszenie EcoZeolith5 programów + 4 programy szybkie (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce)Bio, Szybki, Intensywny, Delikatny, Tylko jeden koszyk5 podstawowych + 4 szybkie
Wymiary [cm]85 x 59,6 x 6285 x 59,7 x 59,685 x 60 x 6085 x 59,7 x 59,685 x 60 x 6085 x 59,5 x 6085 x 59,6 x 6285 x 59,6 x 6260 x 57,3 x 84,560 x 57,3 x 84,585 x 59,6 x 6285 x 60 x 6060 x 57,3 x 84,585 x 59,6 x 6260 x 57,3 x 84,560 x 57,3 x 84,560 x 57,3 x 84,585 x 59,8 x 59,385 x 60 x 6088,5 x 59,8 x 62,7
Cena [zł]*12461290137714161444159916301790180019852031206921622249253430033023493556995895

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

ProducentZmywarki do zabudowy częściowo zintegrowane, szerokość 60 cm
ZanussiGorenjeHotpoint AristonGorenjeElectroluxZanussiElectroluxAEG-ElectroluxBoschSiemensAEG-ElectroluxSiemensBoschSiemensMieleDe DietrichSmeg
ModelZDI311XGI64324XLFZ 3384 A IX/HAGI64321XESI66010XZDI431XESI67070XRF88040IMPSMI 69N15EUSN 56 M 592EUF99000IMPSN 56 T 590EUSMI 69T25EUSN 56 T 592EUG 5100 SCiDVH940XE1PL338X
Liczba kompletów1212141212121212141412141414141314
Zużycie energii [kWh]1,051,051,081,051,051,0511,030,980,970,990,980,860,831,021,051,06
Zużycie wody [l]141213141213101110710101010131012
Poziom hałasu48 dB (A)47 dB(A)45 dB45 dB(A)45 dB(A)47 dB(A)43 dB(A)41 dB(A)42 dB42 dB39 dB(A)41 dB42 dB42 dB46 dB(A)42 dB(A)45 dB(A)
Filtr samoczyszczącybdtakbdtakbdbdbdbdtaktakbdtaktaktakbdbdbd
Opóźniony start [h]912241219192424242424242424242424
Funkcja 3w1 / All-in-1All-in-13w1bd3w1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1bdbdAll-in-1
Kolor panelu zewn.stalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowystalowy
Podświetlenie wnętrzabdbdbdbdniebdtaktaknienietaknietaktakbdbdbd
Programy i funkcjeAuto 45-70°C, Bio 50 z płukaniem wstępnym, Eat-Load-Run 65°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°CAuto, Delikatny, Super, BIO, ECO, Szybki intensywny, NamaczanieNamaczanie, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Codzienny 60 min, Speed 27 minAuto, Delikatny, Super, BIO, ECO, Szybki intensywny, Szybki, Mycie wstępneAuto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°CAuto 45-70, Bio 50 z płukaniem wstępnym, Eat-Load-Run 65, Szkło 45, Intensywny 70, Płukanie i zatrzymanieAuto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanie7, w tym automatycznyGarnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HigienaPlus, Strefa IntensywnaGarnki 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, Funkcja Higiena9, w tym automatycznyAuto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Funkcja Higiena, Strefa IntensywnaAuto 65–75°C, Auto 45–65°C, Auto 35–45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HigienaPlus, Strefa Intensywna; Suszenie EcoZeolithAuto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, EnergySave; Turbosuszenie ZeolithAutomatic, delikatny, łagodny 50°C, krótki 40°C, energooszczędny, intensywny 75°C

Auto, Bio, Szybki, Intensywny, Szkło, Tylko jeden koszykNabłyszczanie, delikatny, ECO, Auto 60-70, Super (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce)
Wymiary [cm]81,6 x 59,6 x 57,659,8 × 81,8 × 5782 x 59,6 x 5759,8 × 81,8 × 5781,8 - 89,8 x 60 x 5781,6 x 59,6 x 57,581,8 - 89,8 x 60 x 5781,8 - 89,8 x 60 x 5781,5 - 87,5 x 59,8 x 57,381,5 - 87,5 x 59,8 x 57,381,8 - 89,8 x 60 x 5781,5 - 87,5 x 59,8 x 57,381,5 - 87,5 x 59,8 x 57,381,5 - 87,5 x 59,8 x 57,380,5 - 87 x 59,8 x 5781,8 x 59,6 x 57,281,8 - 88,8 x 59,8 x 57
Cena [zł]*11091249136415991619197521372178237625252693284134853535359838194200

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

ProducentZmywarki do zabudowy w pełni zintegrowane, szerokość 60 cm
IndesitZanussiHotpoint AristonWhirlpoolAEG-ElectroluxMastercookCandyElectroluxSiemensGorenjeElectroluxBoschSmegAEG-ElectroluxBoschSiemensMieleSmegDe Dietrich
ModelDIFP 48ZDT311LFT 3214 HX/HAADG 9199F60010VIZBI-083 ITCDI 5153 E10ESL67070RSN 64 M 001EUGV 64331ESL68070RSMV 69M20EUST316F99000VIPSMV 69T20EUSN 66 T 092EUG 5170 SCViST339DQH740JE1
Liczba kompletów12121412121215121313121313121414141412
Zużycie energii [kWh]1,051,051,081,051,051,050,9911,051,0510,971,060,990,860,861,021,081,05
Zużycie wody [l]1314131212131010121210712101010131214
Poziom hałasu47 dB(A)47 dB (A)42 dB48 dB (A)46 dB(A)45 dB(A)45 dB(A)43 dB(A)46 dB46 dB (A)41 dB(A)44 dB45 dB(A)39 dB(A)42 dB42 dB46 dB(A)42 dB(A)44 dB(A)
Filtr samoczyszczącybdbdbdtakbdbdtakbdtaktakbdtakbdbdtaktakbdbdbd
Opóźniony start [h]2499919bd24242424242424242424bd2424
Funkcja 3w1 / All-in-1All-in-1All-in-1bdAll-in-1All-in-13w1All-in-1All-in-1All-in-13w1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1All-in-1bdAll-in-1bd
Podświetlenie wnętrzabdbdbdbdniebdbdtakniebdtakniebdtaktaktakbdbdbd
Programy i funkcjeNamaczanie, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Intensive Speed+, Normal Speed Plus, SzybkiAuto 45-70, Bio 50 z płukaniem wstępnym, Eat-Load-Run 65, Szkło 45, Intensywny 70Namaczanie, Automatyczny Duo Wash, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Codzienny 60', Speed 27'Auto 50°-65°, Antybakteria, Szybki 40°, ECO 50°, Intensywny 70°5, w tym automatycznyauto 55-65°C, mycie wstępne, higienizer 75°C, intensywny 70°C, ekonomiczny 55°CHigieniczny 75 °C, Intensywny 75 °C, Szybki i wzmocniony 64 °C, Auto uniwersalny, Auto codzienny, Nocny 55 °C, Eco 45 °C, Delikatny 45 °C, Szybki, Mycie wstępneAuto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanieGarnki 70°C, auto 45-65°C, eco 50°C, szybki 45°C, halfLoad, varioSpeedAuto; Intensywny; Eko; SzybkiAuto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C, Podgrzewanie talerzy, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wsGarnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, HigienaPlusNabłyszczanie, delikatny, ECO, Auto 60-70, Super (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce)9, w tym Program Automatyczny i Tryb cichyAuto 65–75°C, Auto 45–65°C, Auto 35–45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HigienaPlus, Strefa Intensywna; Suszenie EcoZeolithAuto 65-75°C, auto 45-65°C, auto 35-45°C, eco 50°C, szybki 45°C, mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, EnergySave; Turbosuszenie ZeolithAutomatic, delikatny, łagodny 50°C, krótki 40°C, energooszczędny, intensywny 75°CNabłyszczanie, delikatny, ECO, Auto 60-70, Super (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce)Auto, Bio, Szybki, Delikatny, Tylko jeden koszyk
Wymiary [cm]82 x 59,5 x 5781,8 x 59,6 x 55,582 x 59,5 x 5782 x 59,7 x 55,581,8 - 89,8 x 59,6 x 5582 x 59,5 x 54,582 x 59,6 x 5581,8 - 89,8 x 60 x 5781,5 - 87,5 x 59,8 x 5559,8 × 81 × 5581,8 - 89,8 x 60 x 5781,5 - 87,5 x 59,8 x 5581,8 - 88,8 x 59,8 x 5581,8 - 89,8 x 60 x 5781,5 - 87,5 x 59,8 x 5581,5 - 87,5 x 59,8 x 5580,5-87 x 59,8 x 5781,8 -88,8 x 59,8 x 5581,8 x 59,6 x 54,7
Cena [zł]*1194123212721300135216921743183818752058231824192800319532763349429944204619

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

Krzysztof Chrząszcz

aktualizacja: 2010-11-09

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Fajny artykuł, choć w tabeli dot. zmywarek wolnostojących 45cm jest chyba błąd, bo wynika z niej, że zużycie prądu w jednym cyklu zmywania jest bardzo wysokie dla Whirpoola. Nie che mi się wierzyć, że na 1 cykl ta zmywarka zużywa 1,3 Mega Watów mocy (?). To raczej nie mieści się ...

Gość Waldek Be

06 Cze 2017, 06:48

Z doświadczenia wiem, że często włącza się zmywarkę na noc - czyli po posprzątaniu wieczornym kuchni (oczywiście w domach gdzie 2 osoby pracują). Ja wybieram na podstawie stosunku decybeli i ceny.Program i tak się używa "auto" a z czasem jak niedomywa to program "najmocniejszy".

Gość Czesiu

23 Lip 2016, 17:42

Cytat Kto to pisał? Co mam porównywać i wybierać jak tam tylko BD, BD, BD, BD, BD, BD.Niechlujstwo, byle jak całkiem po polskiemu. Tylko to potrafimy. Ludzie weźcie się do roboty i zróbcie coś do końca. Nie pyskuj bo nawet ...

mhtyl

05 Mar 2016, 16:39

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze