Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Kuchnia według Deante

Deante pokazuje możliwości nowego rozwiązania w kuchni, w którym okładzina z płyt szklanych zastępuje płytki ceramiczne, stając się nowym środkiem wyrazu w aranżowaniu wnętrz, po który chętnie sięgają  architekci i projektanci.

Zlewozmywak Fiesta oraz bateria zlewozmywakowa Chili
Na fotografii zlewozmywak Fiesta oraz bateria zlewozmywakowa Chili w aranżacji z użyciem płyt szklanych

Zastosowane szkło może mieć różne rodzaje powierzchni. Satynowane lub lakierowane płyty, bywają też wzmocnione zbrojeniem, a podczas specjalnego procesu obróbki powstają aple ozdobione wytrawionymi w tafli wzorami roślinnymi lub innym deseniem, o różnej przepuszczalności światła. W zależności od rezultatu wizualnego jaki chcemy osiągnąć mogą być matowe lub błyszczące.

Dodatkowo podświetlone dają  ciekawe efekty wizualne, gdy użyjemy szkła barwionego. Bogatą gamę kolorystyczną posiada rodzaj szkła nazywany lacobel - zaliczany do grupy szkieł float pokrytych z jednej strony wysokiej jakości lakierem.

Kolor lacobelu możemy dobrać do mebli, czy też innych dodatków kuchennych, jednak nie jest to szkło hartowane i nie nadaje się do użycia  na ścianie tuż za kuchenką, gdyż może pękać pod wpływem wysokich temperatur, tam należy zastosować inny rodzaj szkła. Najczęściej używa się się płyt hartowanych o grubości 6mm zamocowanych do ściany specjalnymi ozdobnymi śrubami.

Wobec dużego wyboru wzorów, płyty szklane dają niezliczoną ilość możliwości aranżacyjnych. Dzięki swym właściwościom, niezależnie od rodzaju powierzchni, szkło jest odporne na wilgoć, zarysowania i nie sprawia problemów z utrzymaniem ścian w czystości, zabezpieczając je przed tłuszczem i zabrudzeniami powstałymi podczas gotowania. Jednocześnie dzięki innowacyjnym technologiom wykonania i walorom estetycznym jest modnym  wykończeniem sprawdzającym się we wnętrzach o charakterze nowoczesnym.

W naszej aranżacji zestawione jest z chromowanymi dodatkami: miseczkami i salaterkami oraz akcesoriami kuchennymi i chromowaną . Ciemne blaty imitujące granit  kontrastują z gładką błyszczącą taflą. Jak  w zwierciadle odbijają się w niej refleksy światła i płynne linie , tworząc iluzję przestrzeni i powiększając optycznie wnętrze.

Produkty użyte w aranżacji:


Bateria zlewozmywakowa stojąca Chili
Zlewozmywak stalowy FiestaFirma powiązana: Deante
aktualizacja: 2009-03-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze