Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowe klucze udarowe Bosch

Nowe klucze udarowe GDR/GDS 14,4 V-LI oraz 18 V-LI są wyjątkowo wydajne dzięki nowym bateriom litowo-jonowym „Premium” o pojemności 3,0 Ah. To pierwsze produkty w ofercie profesjonalnych, bezprzewodowych narzędzi Bosch zasilane bateriami Li-lon o pojemności 3,0 Ah.

Nowe klucze udarowe Bosch Atutem nowych kluczy jest wysoki moment obrotowy i duża liczba udarów (3.200 min-1), które gwarantują szybkie tempo wkręcania w metalu (do M16) oraz drewnie. Narzędzia dostępne są w sprzedaży od czerwca.

Trudno wyobrazić sobie efektywny montaż np. dużych konstrukcji stalowych bez odpowiedniego klucza udarowego, który z odpowiednią mocą dokręci śrubę. Z takim zadaniem na pewno poradzi sobie nowy klucz udarowy Boscha GDR lub GDS dostępny w dwóch napięciach 14,4 oraz 18 V.

Liczy się wydajność

Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu i dużej liczbie udarów (3.200 min-1) nowe, bezprzewodowe klucze udarowe gwarantują szybkie tempo i komfort pracy. Zwarta konstrukcja zapewnia wygodę manewrowania narzędziem podczas pracy w miejscach trudno dostępnych oraz w sytuacjach wymagających trzymania urządzenia w górze.

Modele GDR i GDS różnią się od siebie uchwytem narzędziowym (GDR – chwyt wewnętrzny sześciokątny ¼, GDS – chwyt zewnętrzny czworokątny ½) i wartością maksymalnego momentu obrotowego.

Nowe klucze udarowe Bosch Nowe klucze udarowe, to pierwsze tego typu narzędzia w ofercie Boscha, które zostały zaopatrzone (w obu klasach napięciowych 14,4 i 18 V) w wydajny akumulator litowo-jonowy „Premium” o pojemności 3,0 Ah.

Kolejną nową cechą jest diodowy wskaźnik stanu naładowania w akumulatorach Premium. Wskazuje on użytkownikowi dostępny zapas energii. Pozwala to zaoszczędzić czas i zapobiega zbyt wczesnemu, a przez to niepotrzebnemu doładowywaniu akumulatora, gwarantując większą efektywność pracy.

Urządzenia stosowane do montażu dużych konstrukcji na wysokościach, powinny być wytrzymałe, gdyż narażone są na upadki. Nowe klucze Boscha zachowują pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości 2 metrów. Wszystko dzięki elastycznej obudowie Dura Shierd, która zapewnia narzędziom maksymalną wytrzymałość.

Dostępność i serwis

Narzędzia można nabyć w specjalistycznych sklepach z narzędziami. Nowe produkty, podobnie jak wszystkie narzędzia z linii niebieskiej Bosch, objęte są trzyletnią gwarancją (pod warunkiem rejestracji pod adresem w ciągu 4 tygodni od daty zakupu). W wyposażeniu standardowym dostępne są 2 akumulatory Li-lon 3,0 Ah oraz szybka ładowarka AL 1860 CV.

Sugerowana cena detaliczna brutto (lipiec 2009):
- GDS 14,4 V-LI – 2073 zł
- GDS 18 V-LI – 2317 zł
- GDR 14,4 V-LI – 1951 zł
- GDR 18 V-LI – 2195 zł

 

aktualizacja: 2009-08-12

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze