Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy Bosch

Nowa szlifierka GWS 24-230 JH firmy Bosch jest o 800 g lżejsza i 15 mm krótsza od poprzedniej wersji tego modelu. Szybkie tempo pracy urządzenia gwarantuje silnik o mocy 2400 W. Niezawodną ochronę dla użytkownika, w przypadku pęknięcia tarczy szlifierskiej, stanowi osłona zabezpieczona przed obracaniem się w trakcie pracy. Produkt jest dostępny w sprzedaży od września 2011.

Nowa szlifierka GWS 24-230 JH jest o 800 g lżejsza i 15 mm krótsza od poprzedniej wersji tego modelu. Szybkie tempo pracy urządzenia gwarantuje silnik o mocy 2400 W. Niezawodną ochronę dla użytkownika, w przypadku pęknięcia tarczy szlifierskiej, stanowi osłona zabezpieczona przed obracaniem się w trakcie pracy. Produkt jest dostępny w sprzedaży od września 2011.

Nowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy Bosch zastępuje model dostępny do tej pory na rynku. Jej nowe funkcje umożliwiają pracę ciągłą, a wydajny silnik, niższa waga i bardziej kompaktowa konstrukcja podnoszą komfort użytkowania.

Model GWS 24-230 jest najlżejszą szlifierką kątową w klasie 2 400 W, co istotne jest przede wszystkim podczas cięcia lub szlifowania z rękami wyprostowanymi na wysokości klatki piersiowej, kiedy ciężkie urządzenia szybko powodują zmęczenie. Narzędzie szczególnie nadaje się do wymagających prac przy obróbce metalu, w budownictwie naziemnym i podziemnym, w branży maszynowej, instalacyjnej oraz przy konserwacji i naprawach.

Nowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy BoschNowa szlifierka kątowa GWS 24-230 JH Professional firmy Bosch

W modelu GWS 24-230 JH Professional wysoki poziom bezpieczeństwa w razie pęknięcia tarczy szlifierskiej gwarantuje osłona zabezpieczona przed obracaniem się w trakcie pracy. Zintegrowana blokada samoczynnego rozruchu zapobiega ponownemu, niekontrolowanemu uruchomieniu się urządzenia po awarii zasilania.

Wśród dalszych zalet należy wymienić także opancerzone uzwojenie, które chroni silnik przed wnikaniem pyłu, wydłużając tym samym okres użytkowania szlifierki. Pozytywny wpływ na żywotność szlifierki ma także podwójnie uszczelnione łożysko kulkowe oraz wyjątkowo wytrzymała przekładnia.

Dane techniczneGWS 24-230 JH Professional
Moc nominalna2 400 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia6 500 min-1
Gwint wrzeciona szlifierkiM 14
Rękojeść głównaprosta
Średnica tarczy230 mm
Waga5,2 kg
Cechy szczególnesystem łagodnego rozruchu

Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień 2011) wynosi 749 zł.


aktualizacja: 2011-10-06

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze