Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Młot udarowo-obrotowy PBH 2100 Universal firmy Bosch

Linia "Compact Generation" firmy Bosch powiększyła się o nowe produkty: wyjątkowo poręczne i kompaktowe młoty udarowo-obrotowe PBH 2100 RE i PBH 2100 SRE.

Młot udarowo-obrotowy PBH 2100 Universal firmy BoschNowe modele są o 10% mniejsze od swoich poprzedników, należą do klasy "Universal" i są przeznaczone do średniozaawansowanych i zaawansowanych prac związanych z wierceniem z udarem i bez udaru oraz dłutowaniem.

Urządzenia różnią się od siebie uchwytem wiertarskim, a tym samym elastycznością zastosowań; oba są wyposażone w uchwyt SDS-plus, który umożliwia beznarzędziową wymianę wierteł i dłut. W wersji SRE znajduje się jeszcze dodatkowy zębaty uchwyt wiertarski, który umożliwia stosowanie wierteł z chwytem cylindrycznym – najpowszechniejszych na rynku narzędzi do wiercenia w drewnie i metalu – a także końcówek wkręcających.

Młoty udarowo-obrotowe ważą zaledwie 2,2 kg i są wyposażone w pneumatyczny mechanizm udarowy. Oferując moc 550 W i energię pojedynczego udaru 1,7 J zapewniają o 15% większą siłę uderzenia niż poprzednie modele. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosząca 2 300 obr./min oraz liczba udarów dochodząca do 5 800 gwarantują wysokie tempo pracy. Dzięki tym parametrom narzędzia te są dwa razy szybsze od konkurencyjnych produktów.

Młoty PBH 2100 RE i PBH 2100 SRE stosuje się do popularnych prac, takich jak wiercenie otworów w betonie i murze, a z wykorzystaniem zębatego uchwytu wiertarskiego, także w drewnie i metalu oraz do wkręcania i wykręcania wkrętów. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 20 mm dla betonu, 30 mm dla drewna i 13 mm dla stali. Przy pomocy pokrętła nastawczego użytkownik wybiera tryb wiercenia z udarem lub bez udaru. W taki sam sposób można wybrać tryb dłutowania, który umożliwia np. skucie starych płytek ze ścian w łazience czy kuchni lub wykucie bruzd na kable instalacyjne.

Funkcjonalne wyposażenie gwarancją elastyczności pracy

Uchwyt wiertarski SDS-plus z systemem „Vario-Lock” zapewnia szybką wymianę wierteł i dłut. Pozwala on na dobór pozycji dłuta (36 pozycji) do konkretnej sytuacji. Inne zalety to: włącznik z regulacją prędkości pracy ułatwiający precyzyjne nawiercanie ‒ opcja konieczna w przypadku pracy z delikatnymi materiałami, takimi jak płytki, smukła konstrukcja i okładzina Softgrip, dzięki której urządzenie bezpiecznie i wygodnie leży w dłoni.

W wyposażeniu standardowym znajduje się: uchwyt wiertarski SDS-plus, rękojeść dodatkowa, ogranicznik głębokości i walizka. Wersja SRE posiada dodatkowo zębaty uchwyt wiertarski.

Najlepsze rezultaty wiercenia w murze i betonie (także zbrojonym) można uzyskać stosując wiertła S4L SDS-plus lub - do wyjątkowo ciężkich zastosowań - wiertła X5L SDS-plus. Ponadto w ofercie osprzętu Bosch znajduje się szeroka gama dłut SDS-plus o wydłużonej żywotności.

Sugerowana cena na sprzdaży brutto:

 • PBH 2100 RE – 469 zł
 • PBH 2100 SRE – 649 zł
Dane technicznePBH 2100 RE (zastępuje PBH 2000 RE)PBH 2100 SRE (zastępuje PBH 2000 SRE)
Moc nominalna550 W550 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia0 – 2 300 min-10 – 2 300 min-1
Liczba udarów0 – 5 800 min-10 – 5 800 min-1
Energia pojedynczego udaru zgodnie z dyrektywą EPTA1,7 J1,7 J
Maks. średnica wiercenia w betonie20 mm20 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie30 mm (z adapterem)30 mm
Maks. średnica wiercenia w stali13 mm (z adapterem)13 mm
Waga2,2 kg2,2 kg

 

aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek Lange Łukaszuk
Proxxon - nowość wśród wiertarko-szlifierek Lange Łukaszuk Jest niezwykle wygodne i nie wymaga podłączenia do prądu - to pierwsze takie akumulatorowe mikronarzędzie na rynku. Proxxon prezentuje najnowszą ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze