Budujemy Dom

Kosiarka spalinowa bezpieczniejsza i wygodniejsza od elektrycznej

Artykuł na: 4-5 minut

Zaraz po budowie domu, na działce wszędzie była trawa i do koszenia kupiłem kosiarkę spalinową. Ze względów bezpieczeństwa wolałem spalinówkę, bo przerzucanie kabla elektrycznego to niewygoda i zagrożenie - mówi Darek, który wraz z Magdaleną są Członkami Klubu Budujących Dom, ogród użytkują 6 lat.

Kosiarka spalinowa bezpieczniejsza i wygodniejsza od elektrycznej

Ogród: powierzchnia 950 m2; w tym trawnik – na początku 730 m2, a obecnie 295 m.

 

Narzędzia spalinowe: kosiarka – ze stalowym korpusem, o mocy 2,4 kW z napędem na tylne koła i polem cięcia 46 cm, bocznym lub tylnym wyrzutem trawy do kosza. Podkaszarka o mocy 2,7 kW.

 

Narzędzia elektryczne: myjka ciśnieniowa.

 

Narzędzia ręczne: łopaty, grabie, sekatory, siewnik na kółkach, opryskiwacz ciśnieniowy ręczny i plecakowy (15 l), szufle do odśnieżania.

Komplet narzędzi do grabienia, spulchniania, kopania zawieszono na specjalnym wieszaku.
Komplet narzędzi do grabienia, spulchniania, kopania zawieszono na specjalnym wieszaku.

Decyzja: Darek – zaraz po budowie domu, na działce wszędzie była trawa i do koszenia kupiłem kosiarkę spalinową. Ze względów bezpieczeństwa wolałem spalinówkę, bo przerzucanie kabla elektrycznego to niewygoda i zagrożenie. Takie kosiarki mają szersze pole koszenia, więc szybciej się nimi pracuje. W modelu, który wybrałem, jest nóż o dł. 45 cm. Maszyna sama jedzie, bo ma napęd i nie trzeba jej pchać, tylko odpowiednio kierować. Jestem z niej zadowolony.

 

Teren jest otoczony nieużytkami, dlatego potrzebowałem dodatkowo podkaszarki do wycinania traw i chwastów w szerokim pasie wokół ogrodzenia. Ten przyrząd wymaga ode mnie trochę siły, ale sprawdza się.

 

Inne narzędzia, takie jak siewnik do nawożenia i opryskiwacze ręczne do oprysków na chwasty, też dotyczą pielęgnacji trawnika. Z czasem zacznę wypożyczać wertykulator i aerator. Używa się ich raz, góra dwa razy w roku. Narzędzia kupuję w miarę, jak pojawiają się potrzeby.

 

Dopiero w zeszłym roku zleciliśmy z żoną założenie ogrodu, więc domek ogrodnika coraz bardziej się zapełnia sprzętem. Do utrzymania porządku na nawierzchniach ścieżek i podjazdu zaopatrzyłem się w myjkę ciśnieniową i dwie szufle do odśnieżania. Jesienią kupię odkurzacz lub dmuchawę do liści.

Narzędzia ogrodnicze przechowuje się w domu ogrodnika
Narzędzia ogrodnicze przechowuje się w domu ogrodnika

Narzędzia ogrodnicze - rady i przestrogi:

Magdalena: choć mam zestaw sekatorów i nożyc do cięcia, zamierzam do formowania roślin zatrudniać profesjonalistów. Nie mam na razie takiej wiedzy, żeby robić to sama. Aby spożytkować nareszcie skoszoną trawę, planuję kompostownik. Przygotowaliśmy już na niego przestrzeń, przy kojcu dla psa.

 

O narzędzia ogrodnicze trzeba odpowiednio dbać i przechowywać, więc postawiliśmy domek ogrodnika. Pies ma tam ciepłą budę, a narzędzia – suche miejsce. Na zewnątrz pod dachem urządziliśmy przewiewną drewutnię na drewno do kominka.

Narzędzia ogrodnicze - koszty:

  • kosiarka 1800 zł, 
  • podkaszarka 300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2016-09-27

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

w tej promocji jest tylko jedna kosiarka warta uwagi ale zawsze coś. jestem być może wybredny...

Gość uwe

17 Cze 2016, 14:13

w tej promocji jest tylko jedna kosiarka warta uwagi ale zawsze coś. jestem być może wybredny...

Gość uwe

17 Cze 2016, 14:12

własnie jestem w trakcie wybierania i chyba dojdzie do zakupu na promocji w media expert, bo mają ogrodową i w sumie kika niezłych modeli.

Gość ziumu

14 Cze 2016, 12:16

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Nowy młot wyburzeniowy Hikoki SDS Max model H41MB2
Nowy młot wyburzeniowy Hikoki SDS Max model H41MB2 Nowy młot wyburzeniowy Hikoki SDS Max model H41MB2 ma szybkomocujący uchwyt SDS-MAX z możliwością prostego i szybkiego montażu oraz regulacją ...
Kompletujemy niezbędnik początkującego majsterkowicza
Kompletujemy niezbędnik początkującego majsterkowicza Sposób na spędzanie wolnego czasu, pasja do rękodzieła czy poszukiwanie oszczędności sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na ...
Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku!
Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku! 24 października 2018 r. firma Kärcher Sp. z.o.o. obchodziła jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku. W tym dniu, w pięknych wnętrzach ...

Wiertarki - rodzaje

Trudno obecnie wyobrazić sobie użytkowanie domu bez posiadania przynajmniej najprostszej wiertarki. Zawieszenie lustra, obrazu czy karnisza wymaga wywiercenia otworu pod kołek mocujący, a tradycyjne metody wykuwania dawno już odeszły do lamusa.

polecane produkty i technologie

Narzędzia akumulatorowe Makita - idealne do pielęgnacji ogrodu

Narzędzia ogrodowe: nożyce, podkaszarki, sekatory, pilarki czy dmuchawy, to tylko niektóre z urządzeń, jakie przydadzą się w każdym domu otoczonym zielenią. Warto skorzystać z oferty słynącej z jakości firmy Makita, która w ich produkcji specjalizuje się od lat.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".