Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Samopoziomujący laser obrotowy marki Skil

Skil poszerzył swoją ofertę przyrządów pomiarowych o samopoziomujący laser niwelacyjny. Model 570 to opłacalny zakup dla pragmatycznych użytkowników, którym potrzebne jest wyznaczenie przestrzeni w promieniu 360º, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Zasięg pracy lasera można zwiększyć do 200 metrów, stosując oddzielny odbiornik, dołączany standardowo do urządzenia.

Laser niwelacyjny model 570Urządzenie przeznaczone jest dla osób, które chcą w łatwy i szybki sposób wykonać różnorodne prace związane z poziomowaniem i wyrównywaniem. Model 570 przyda się podczas montażu szafek, zabudowy kuchni, układania glazury, wyznaczania pozycji ścian, sufitów i konstrukcji belkowych, instalacji ogrodzeń, czy wszelkiego rodzaju innych prac instalacyjnych. Solidna i wytrzymała konstrukcja urządzenia umożliwia pracę w trudnych warunkach, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartych przestrzeniach.

Moduł odbiornika zwiększa zasięg pracy do 200 m

Oddzielny odbiornik dołączany do modelu 570 zwiększa zasięg pracy. Projekcja światła lasera jest teraz możliwa w promieniu 200 m. Odbiornik posiada łatwy w obsłudze włącznik/wyłącznik oraz sygnalizator akustyczny.  Czerwone diody LED sygnalizują zbyt dużą lub zbyt małą wysokość, a centralna dioda zielona sygnalizuje prawidłowy poziom. Moduł odbiornika posiada zaczep do noszenia na nadgarstku oraz zacisk, umożliwiający bezpieczne zamocowanie go do ogrodzenia, słupa lub łat niwelacyjnych.

Prosta obsługa

Obsługa lasera jest łatwa i intuicyjna. Nie wymaga żmudnych przygotowań. Urządzenie posiada funkcję automatycznego samoczynnego poziomowania z dokładnością do ±0.3 mm/m. Sygnał akustyczny ostrzega użytkownika, jeżeli pozycja lasera zostanie zmieniona i wykroczy poza podany zakres. Pozycjonowanie w pionie wykonuje się ręcznie przy pomocy jednego regulatora. Ruch obrotowy jest inicjowany poprzez naciśnięcie przycisku on/off, do wyboru są trzy prędkości, optymalne dla różnych rodzajów wykonywanej pracy.

Nowy laser można używać, stawiając na powierzchni stołu lub bezpośrednio na ziemi, ale także zamontować na ścianie, używając wbudowanej ramki – idealne rozwiązanie przy montażu sufitów. Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest także solidny, regulowany statyw o wysokości 1,80 m. Model 570 dostarczany jest wraz z potrzebnymi do pracy akcesoriami, które obejmują: moduł odbiornika i zacisk oraz podwójny zestaw baterii – do lasera i odbiornika.

Sugerowana cena brutto (w lipcu 2008): laser rotacyjny 570 – 2440 zł

 

aktualizacja: 2008-07-07

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze