Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Fakro na Budmie 2010 - podsumowanie

W dniach 19-22 stycznia 2010 w Poznaniu, po raz kolejny odbyły się największe targi Europy środkowo-wschodniej - BUDMA. Na powierzchni 60.000 mkw swoje produkty zaprezentowało 1350 firm. Imprezę odwiedziło zaś 55 000 osób.

Okno balkonowe FGH-V Galeria Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć firmy FAKRO. Na łącznej powierzchni 280 mkw firma zaprezentowała swoje najnowsze produkty m.in.:

 • okna o podwyższonej osi z naświetlem dolnym,
 • kolektory słoneczne,
 • okna PCV w kolorze złoty dąb,
 • schody strychowe LWM-L.

Hitem stoiska okazały się okna, które po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano właśnie na targach BUDMA. Mowa tu o nowościach, oknie FGH-V Galeria czyli oknie balkonowym oraz nowym oknie FTT Thermo.

Okno balkonowe FGH-V Galeria to okno dwuskrzydłowe, w którym górne skrzydło otwierane jest w sposób uchylny do góry, płynnie do kąta 45°, a dolne otwierane jest do pozycji pionowej. Dolne skrzydło zintegrowane jest z bocznymi barierkami, które wysuwane są podczas otwierania dolnej części balkonu. Otwarte skrzydła tworzą balkon na poddaszu.

Nowe superenergooszczędne okno dachowe FTT Thermo to okno o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej z dwukomorowym, superenergooszczędnym pakietem szybowym o grubości 42 mm.

Doskonałe parametry termoizolacyjne okna na poziomie U OKNA=0,79* W/m2K pozwalają na stosowanie okna FTT Thermo w budownictwie pasywnym. Po zamontowaniu okna z kołnierzem EHV-AT Thermo współczynnik wynosi UOKNA= 0,68* W/m2K (*na podstawie wewnętrznych badań FAKRO).

Okno balkonowe cieszyło się zainteresowaniem do tego stopnia, że sporo zwiedzających zatrzymywało się tylko po to by zrobić sobie przy nim zdjęcie. Sporą uwagę zwracały również dotykowe panele do sterowania oknami oraz dodatkami elektrycznymi - Z WAVE.

Fakro na Budmie 2010 - podsumowanieFakro na Budmie 2010 - podsumowanie

Podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, na stoisku odbywały się pokazy bezpieczeństwa okien dachowych FAKRO o podwyższonej odporności na włamanie z systemem topSafe. Na specjalnej konstrukcji zamontowane były 2 okna, po których skakał przedstawiciel FAKRO prezentując ich wytrzymałość.
W ciągu 4 dni stoisko FAKRO odwiedziło łącznie ok. 4000 zwiedzających.

Udział w targach BUDMA to nie tylko stoisko, na którym prezentowane są produkty. Oprócz tego firma FAKRO promowała swą markę oraz produkty w imprezach bezpośrednio powiązanych z targami.

Jednym z takich wydarzeń jest BUDSHOW czyli prezentacja domu modelowego, w którego budowie uczestniczy kilkunastu partnerów. W tym roku BUDSHOW odbywało się pod hasłem „Dom zrównoważony” a firma FAKRO dostarczyła 3 okna FTP-V Elektro z systemem do płaskich dachów EFW.

Kolejnym wydarzeniem, w którym FAKRO prezentowało swe produkty to Pokazy Sztuki Dekarskiej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Na kilku stelażach prezentowane były okna FAKRO oraz sposób ich poprawnego montażu.

Inny projekt, w którym firma FAKRO brała w tym roku udział to ARCHISPACE czyli pokazy demonstrujące proces projektowania architektoniczno-budowlanego z wykorzystaniem bibliotek cyfrowych modeli produktów budowlanych, w tym okien FAKRO.

 

Firma powiązana: Fakro
aktualizacja: 2010-02-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI
Efekt szklanych ścian w systemie Schüco ASS 77 PD.HI Imponujący efekt szklanych ścian dają aluminiowe drzwi przesuwne ASS 77 PD.HI o ekstremalnie wąskich widocznych szerokościach profili, z ...
Drzwi wewnętrzne Hörmann
Drzwi wewnętrzne Hörmann Drewniane drzwi wewnętrzne firmy Hörmann wyróżniają się przede wszystkim szczegółami konstrukcyjnymi. Budowa drzwi została tak opracowana, ...
Krispol przedstawia zimową ofertę specjalną
Krispol przedstawia zimową ofertę specjalną Firma KRISPOL, producent kompletu stolarki dla domu, przygotowała dla swoich klientów atrakcyjne oferty na ciepłe okna, bramy garażowe oraz ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze