Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Na co się zdecydować przy wyborze stolarki okiennej?

Szeroki wachlarz produktowy producentów okien może przyprawić o zawrót głowy. Decydując się na zakup stolarki stajemy przed nie lada wyzwaniem.

Zewsząd jesteśmy zasypywani informacjami na temat „najlepszych” materiałów, z których produkowane są okna. Zastanowić się jednak należy nad kwestią znaczenia słowa "najlepszy" materiał. Fakt jest bowiem taki, iż wybór powinien być dokonywany po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Dla klientów, którzy cenią sobie naturalność i tradycyjne rozwiązania, najlepszym materiałem będzie drewno. Jego ponadczasowe piękno sprawia, iż stolarka otworowa doskonale komponuje się z elewacją budynków klasycznych. Drewniane okna wyróżniają się wyjątkową elegancją, tworzą przyjemną atmosferę i zdrowy klimat.  Barwienie lakierami półtransparentnymi tzw. lazurami doskonale podkreśla naturalną fakturę, układ słojów.

W ofercie firmy Bertrand, jednego z wiodących producentów stolarki otworowej, barwę wybieramy spośród wzornika trzydziestu kolorów lazurowych. Ponadto zastosować można także farbę kryjącą z palety kolorów RAL. Kształt ramiaków również dopasowujemy do indywidualnych upodobań klienta. W ofercie firmy Bertrand spotykamy się z szeroką gamą systemów różniących się walorami estetycznymi.

Na co się zdecydować przy wyborze stolarki okiennej?

Strongline Master to rozwiązanie charakteryzujące się nie tylko doskonałymi parametrami ciepłochronności dzięki głębokości 90 mm, ale także  zaobloną linią i ozdobnym frezowaniem. Bardziej tradycyjną odmianą systemu jest Strongline Retro. Softline to linia dostępna w trzech wariantach wykończenia: Perfect- na zewnętrznej krawędzi skrzydła umieszczono dodatkową osłonkę aluminiową, która chroni tę cześć okna przed wpływem promieniowania słonecznego oraz wody deszczowej, Prestige - skrzydło okienne od zewnętrznej strony oraz listwa przyszybowa mają ozdobny frez, dzięki czemu okno wygląda bardziej elegancko i subtelnie i Elegant- skrzydło okienne ma zaokrąglone krawędzie, to podstawowa wersja okna w tym systemie.

Rozwiązaniem systemowym zapewniającym trwałość stolarki drewnianej jest połączenie drewnianych ramiaków z nakładkami aluminiowymi od strony zewnętrznej. Zapewniają one odporność na warunki atmosferyczne typu nadmierne nasłonecznienie, czy obfite deszcze. System Alutrend stwarza duże możliwości kolorystyczne i estetyczne.

Od wewnątrz okna mogą być wykonane z drewnia sosnowego, meranti lub dębowego, malowanego farbami transparentnymi (z widoczną strukturą drewna) lub kryjącymi (według palety kolorów RAL). Nakładki aluminiowe (strona zewnętrzna okna) mogą być pomalowane specjalną techniką imitującą różne gatunki drewna (tzw. dekor) lub jednolicie w kolorach z palety RAL. Okna Alutrend możemy wykonać w różnych kształtach - trapezowych, trójkątnych, owalnych a nawet okrągłych. Firma Bertrand oferuje aż osiem wariantów okien w systemie Alutrend dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najbardziej trwałą alternatywą, na miarę ówczesnych czasów są systemy okien aluminiowych. Charakteryzują się one nie tylko wysoką trwałością ale także łatwością pielęgnacji, zapewniającą komfortowe użytkowanie. W ofercie firmy Bertrand znajdują się takie rozwiązania, które pozwalają na wykonanie stolarki o dużych gabarytach i ciężarze. Aluminiowe okna są z pewnością doskonałą propozycją dla klientów ceniących sobie duże, nowoczesne przeszklenia, a także dla odbiorców instytucjonalnych. Mnogość kształtów i wybarwień trafia w najbardziej wyrafinowane upodobania.

PVC to najbardziej popularny materiał, z którego produkuje się stolarkę otworową. Mnogość kolorów i kształtów przyciąga zainteresowanie klientów. Wykonane z tego materiału okna mogą być pokryte folią odzwierciedlającą strukturę drewna. Jest to zatem ekonomiczniejszy produkt mogący z powodzeniem imitować wyrób drewniany.

Istnieją jednak rozwiązania, które nadają tejże stolarce zupełnie inne znaczenie. Okna produkowane z PVC nie muszą być już tylko tańszą alternatywą swoich drewnianych bądź aluminiowych odpowiedników. Prestiżowym produktem z PVC jest system z profili w acrylcolorze, oferowany przez firmę Bertrand.

Co to jest acrylcolor? W procesie koekstruzji biały podkład z PVC zostaje trwale połączony z kolorowym szkłem akrylowym. W efekcie powstaje profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Nie wymaga on konserwacji, a ponadto jest łatwy w pielęgnacji. Dostępność kolorów tego systemu, jest tak duża, iż każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Firma powiązana: Bertrand
aktualizacja: 2012-09-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX 7 grudnia 2017, w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji rozdane zostały nagrody w VI edycji badania Supply Chain Designer. ...
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC Firma MS więcej niż OKNA jako jedyny na polskim rynku producent prezentuje nowe okna z PVC, które do złudzenia przypominają nowoczesną, ...
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu Znamy już zwycięzców wyłonionych z finalistów trzeciej edycji Smogathonu – konkursu dla startupów, naukowców oraz osób prywatnych, ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze