Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Okno Winergetic Premium Passive - sposób na niskie rachunki za ogrzewanie

Okno Winergetic Premium Passive - sposób na niskie rachunki za ogrzewanie

W naszym kraju zapanowały iście zimowe temperatury. Mróz sprawia, że mocniej odkręcamy kaloryfery. Warto przy tym zadbać, by ciepło nie uciekało z naszego domu. W ofercie OKNOPLAST pojawiło się okno Winergetic Premium Passive, które zapobiega nadmiernym stratom energii.

Przez okna może bezpowrotnie uciekać z domu aż 25% ciepła. Wówczas, aby utrzymać we wnętrzu pożądaną temperaturę musimy mocniej je ogrzewać. Powoduje to straty rzędu nawet kilkuset złotych rocznie. Rachunki za ogrzewanie można jednak ograniczyć, wystarczy zamontować stolarkę o niskim współczynniku przenikania ciepła Uw, która zatrzyma w naszych domach więcej energii. 

W ofercie OKNOPLAST dostępne jest energooszczędne okno Winergetic Premium Passive, spełniające wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla domów pasywnych. Producent opracował dla tego modelu innowacyjne wzmocnienie termiczne, które powstało poprzez połączenie stalowego profilu z wkładką termiczną z żywicy. Redukuje ono powstawanie mostków termicznych do minimum. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie Uw=0,78W/m²K.

Okno zbudowane jest z dwukomorowych pakietów szybowych z lżejszymi taflami szkła o grubości 3 mm, które umożliwiają wykonanie bardzo dużych przeszkleń przy zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych. Takie rozwiązanie redukujące ciężar skrzydła, daje nowe możliwości aranżacji przestrzeni oraz zapewnia dłuższe i bardziej komfortowe użytkowanie okien. Dotychczas cięższe o 1/3 tradycyjne szyby dwukomorowe uniemożliwiały architektom projektowanie okien energooszczędnych z dużymi otwieranymi przeszkleniami. Szyby 3 mm mają jeszcze jedną przewagę. Ich produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska, gdyż do wytworzenia szyb o grubości 3 mm zużywa się mniej energii. Ograniczeniu ulega również emisja szkodliwych substancji do atmosfery.

Dodatkowo, szyby o znacznych rozmiarach standardowo poddawane są hartowaniu w nowoczesnym piecu przenaczonym do takiego szkła. Dzięki temu nawet gdy ulegną one rozbiciu, rozsypią się na drobne kawałki o tępych krawędziach, co spawia, że są zdecydowanie bardziej bezpieczne od szkla niehartowanego. Na specjalne zamówienie można poddać hartowaniu także mniejsze szyby.

W Winergetic Premium Passive możliwe jest również zastosowanie pakietów trójkomorowych, które dodatkowo obniżają współczynnik przenikalności cieplnej okna. OKNOPLAST proponuje klientom trójkomorowe pakiety: o Ug=0,4, wypełnione argonem, które zmniejszają współczynnik przenikania ciepła okna do Uw=0,7 W/m2K oraz o Ug=0,3, wypełnione kryptonem obniżające wartość parametru Uw do 0,6 W/m2K.

Okno Winergetic Premium Passive można z powodzeniem montować w budynkach nowych, jak i tych już istniejących. Ułatwia to specjalna konstrukcja okna– czyli 7-komorowy profil ramy o szerokości 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości 93 mm.

Winergetic Premium Passive, zostało wyposażone w standardzie, aż w 6 uszczelek, poprawiających właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest dodanie dodatkowej uszczelki we wrębie szybowym, poprawiającej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Na specjalne zamówienie okno można wyposażyć w niewidoczne okucia Invisso lub antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.

Winergetic Premium Passive wyróżnia się ponadto elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Całości dopełniają subtelne okucia i ergonomiczne klamki z linii dESIGN+ o kształcie, inspirowanym serią Platinium. Linia została zaprojektowana we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA, które projektuje m.in. legendarne motocykle KTM oraz elementy dla marki Audi. Linia dESIGN+ jest dostępna wyłącznie w ofercie OKNOPLAST.

Okno dostępne jest w bogatej palecie odcieni drewnopodobnych m.in. złoty dąb, mahoń czy Winchester. Nowoczesne wzornictwo i wysokie właściwości termoizolacyjne sprawiają, że Winergetic Premium Passive znacznie obniża straty energii, będąc jednocześnie ozdobą wnętrza.

Firma powiązana: OKNOPLAST
aktualizacja: 2013-02-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Okna Urzędowski. Poznaj opinie ekspertów i klientów
Okna Urzędowski. Poznaj opinie ekspertów i klientów Marzysz o drewnianych oknach, ale nie lubisz kupować kota w worku? Pragniesz wysokiej jakości, niezawodności i gwarancji na lata? Należysz ...
Markiza antysmogowa FAKRO cleanAir uhonorowana Złotym Medalem
Markiza antysmogowa FAKRO cleanAir uhonorowana Złotym Medalem Prozdrowotne właściwości antysmogowej markizy VMZ cleanAir marki FAKRO zostały docenione przez grono ekspertów Międzynarodowych Targów ...
Zalety systemu klucza generalnego Master Key firmy Gerda
Zalety systemu klucza generalnego Master Key firmy Gerda Irytuje Cię codzienne szukanie właściwego klucza? Możesz mieć jeden klucz do wszystkich zamków, korzyścią takiego rozwiązania jest prosta ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze