Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu Pomysłowy Salon

23 lipca 2009 roku w Międzyborzu, odbyły się obrady jury konkursu "Pomysłowy Salon", który w marcu 2009 ogłosiła firma Meble Wajnert. Konkurs skierowany był do architektów, projektantów, studentów i biur projektowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie "Pomysłowy Salon" było przesłanie projektu mebli salonowych w oparciu o jeden z dwóch zestawów konkursowych, na który składały się meble wypoczynkowe (do wyboru był komplet sof lub narożnik z fotelem) oraz meblościanka.

Koncepcje zgłoszonych prac opierały się m.in. o motywy roślinne, muzyczne, formy kubistyczne,  modernistyczne i minimalistyczne.  

Nadesłane projekty były zróżnicowane pod względem koncepcyjnym, jednak wszystkie charakteryzowały się świetnymi rozwiązaniami designerskimi i podejściem nakierowanym na funkcjonalność i wygodę użytkowników. Pozytywnie zaskoczył nas duży profesjonalizm i jakość nadesłanych prac - mówi Anna Wajnert, Dyrektor Zarządzający w Meble Wajnert sp. j.

Pierwsze miejsce zdobył projekt pani Mileny Sawy z Piły.Pierwsze  miejsce zdobył projekt pani Mileny Sawy z Piły. Zwycięska praca to kolekcja mebli o nazwie Zhu zi bai jia zainspirowana pismem chińskim. Pod tajemniczą nazwą kryją się minimalistyczne kształty dające nieograniczone możliwości kompozycji. Relaks gwarantują profilowane zagłówki oraz siedziska z wbudowanym podnóżkiem.

Charakterystyczne kubistyczne kształty uwydatnione zostały poprzez zastosowanie bieli na siedziskach oraz oparciach i kontrastowej czerni stanowiącej ramę sof. Niekonwencjonalną propozycją, która zwróciła uwagę jury, jest meblościanka – jednocześnie praktyczna i wyjątkowo designerska.

Mebel został zaprojektowany w sposób umożliwiający łączenie kolorystyki ścian z kolorem szafek, co nadaje całości oryginalny efekt wizualny. Sofy wypoczynkowe są odzwierciedleniem stylu meblościanki. Meble w doskonały sposób łączą nowoczesne, odważne i niebanalne wzornictwo z wygodą. Niepowtarzalny kształt mebli decyduje o tym, że świetnie komponują się w wersji solo oraz w zestawach.

Zwycięski projekt zwrócił uwagę jury ze względu na możliwość praktycznego i  niebanalnego zagospodarowania przestrzeni salonowej.

Zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 4000 zł, a także dodatkowo na podstawie jej projektu zostaną przygotowane prototypy mebli, które zostaną zaprezentowane podczas Gali Finałowej.

Pierwsze miejsce zdobył projekt pani Mileny Sawy z Piły.

W konkursie przyznano również drugie miejsce, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, a także wyróżnienie premiowane 1000 zł i nagrodą niespodzianką.

Drugie miejsce – pani Kinga Gajewska z  Warszawy
Wyróżnienie -  pan Rafał Oleksik z Wolbroma

Z uwagi na wysoki poziom otrzymanych prac Organizator postanowił dodatkowo wyróżnić prace:
- pana Bartosza Haduch z Krakowa i Bartosza Kardaś z Jordanowa
- pana Lecha Borysewicza z Koszalina

W jury konkursu "Pomysłowy Salon" zasiedli:
Małgorzata Tomczyk – redaktor naczelna Dobre Wnętrze, Moje Mieszkanie i M jak Mieszkanie,
Justyna Smolec – szef stylistów Dobre Wnętrze,
Mariusz Malinowski -  przedstawiciel portalu www.meble.pl,
Jacek Cynke  - Ekspert Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
mgr inż. arch. Andrzej Kwasek - przedstawiciel portalu www.w-a.pl,
Anna Wajnert-Wiśniewska – Dyrektor Zarządzająca Meble WAJNERT sp.j.
Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor do Spraw Rozwoju Meble WAJNERT sp.j.

Gala laureatów połączona z prezentacją prototypów odbędzie się  w październiku 2009 we Wrocławiu. 

 

Firma powiązana: MEBLE WAJNERT
aktualizacja: 2009-08-21

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze