Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Nowy odkurzacz GL-30 Bionic

Synonimem czystości staje się od teraz odkurzacz GL-30 z filtrem Bionic. To nowe urządzenie marki Bosch najpierw czyści podłogę, a następnie powietrze w mieszkaniu.

Innowacyjny filtr Bionic wychwytuje i neutralizuje zapachy wykorzystując do tego celu cząsteczki klatratów, substancji występujących w naturze. Filtr Bionic jest poza tym dwa razy bardziej wydajny niż zwykły filtr węglowy. Rezultat: wydmuchiwane powietrze jest naturalnie świeże i czyste. To szczególnie ważna cecha dla miłośników zwierząt domowych i alergików.

Bionic – naturalny sposób redukcji zapachów

Wielu użytkowników skarży się na nieprzyjemne zapachy wydobywające się z wydmuchiwanego z odkurzacza powietrza. Jest to problem szczególnie, gdy mamy w domu psa lub kota, a więc w worku naszego odkurzacza gromadzi się sierść. W ankiecie przeprowadzonej przez markę Bosch 84 procent użytkowników odkurzaczy określało nieprzyjemny zapach wydmuchiwanego powietrza jako „bardzo uciążliwy“.

Dla inżynierów Boscha był to wystarczający powód, aby opracować nowy system trwale usuwający w naturalny sposób nieprzyjemne zapachy. Ten sposób to specjalny innowacyjny filtr Bionic. Bionic nakłada się w prosty sposób na filtr ochrony silnika. Jest on skuteczny przez rok i po tym okresie można go łatwo wymienić.

Bionic - naturalny sposób redukcji zapachów

Zaczerpnięte z natury

Nowy odkurzacz GL-30 Bionic
Termin Bionic utworzono z połączenia angielskich słów „biology“ i „technic“ czyli oznacza połączenie naturalnych procesów biologicznych z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. W filtrze Bionic znajdują się naturalnie występujące w przyrodzie cząstki wychwytujące tzw. klatraty.

Blokują one w sobie molekuły zapachów i przełamując ich łańcuchy chemiczne trwale je neutralizują. Tak więc dodawanie sztucznych substancji zapachowych – jak to ma miejsce w innych systemach – jest całkowicie niepotrzebne. Rezultat: wydmuchiwane powietrze jest naturalnie czyste i na długa zapewnia nam uczucie świeżości w mieszkaniu.

Można głęboko odetchnąć!

Marka Bosch wprowadza na rynek odkurzacze GL-30 z filtrem Bionic w trzech wersjach kolorystycznych i wyposażenia:

- zielony metalic z filtrem Air Clean II
- czerwony ze specjalną szczotką do zbierania sierści psów i kotów ProAnimalHair
- czarny wyposażony w szczotkę HardFloor przeznaczoną do odkurzania twardych powierzchni jak parkiety i panele podłogowe. Umożliwia ona odkurzanie bez zarysowań czyszczonej powierzchni.


 

aktualizacja: 2010-07-08

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze