Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Dulux ogłasza Miedziany Oranż Kolorem Roku 2015

Dulux ogłasza Miedziany Oranż Kolorem Roku 2015

W dwunastej edycji albumu Colour Futures międzynarodowy zespół ekspertów ds. kolorystyki AkzoNobel, wybrał ciepły odcień "Miedzianego Oranżu" wiodącym we wnętrzarstwie odcieniem nadchodzącego roku.

Główną ideą tegorocznego albumu Colour Futures jest "Codzienność+, czyli odnajdywanie wspaniałości w normalności." Ta wspaniałość kryje się w nas samych, w naszych relacjach z innymi ludźmi, oraz w przedmiotach, którymi się na co dzień otaczamy. Dzięki swojej głębi i ogromnym pokładom ciepła, Kolor Roku 2015 pomaga nam tę wspaniałość odnaleźć. Nie dominuje we wnętrzu, lecz pozwala skupić się w nim na najważniejszych dla nas rzeczach.

Po latach królowania zimnych odcieni indygo i morskiej zieleni, które symbolizowały odkrywanie i uwalnianie potencjału, rok 2015 przynosi premię: dodanie wartości "plus" w naszej codzienności. Badając niedostatecznie wykorzystane przestrzenie, jak również nasze relacje – zarówno międzyludzkie, jak i z całym otoczeniem, wypracowujemy nowe, wyjątkowe spojrzenie na otaczający nas świat - twierdzi Danuta Baprawska, Colour & Communication Manager, AkzoNobel Polska.

Kluczową ideą na rok 2015 jest odnajdywanie nowych i niebanalnych sposobów wprowadzania kolorów do naszego życia. Różne sposoby dekorowania ścian we wnętrzach staną się w nadchodzącym roku wymogiem. Wszystko po to, by stworzyć ciekawszy, cieplejszy i bardziej przyjazny klimat dla wszystkich.

"Miedziany Oranż" symbolizujący ciepło i harmonię tworzy wyjątkowe przestrzenie w połączeniu z ciepłymi barwami neutralnymi (np. odcieniami drewna, naturalnej skóry), oraz z bielą, różami oraz innymi odcieniami pomarańczowymi. Dzięki dodatku szlachetnej miedzi, doskonale łączy się również z odcieniami metalicznymi.

Kolor Roku 2015 to nr C9.21.58 w systemie mieszalnikowym Dulux Colour Mixing System.

Firma powiązana: Akzo Nobel Decorative Paints
aktualizacja: 2014-12-05

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze