Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym

Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe i dające szybkie rezultaty farby kredowe Annie Sloan, które pozwalają na malowanie bez szlifowania.

Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym

Stolik odnowiony farbami kredowymi Annie SloanObecnie Old New Style to sklep stacjonarny w Warszawie i w Pruszkowie oraz sklep internetowy www.oldnewstyle.com, w których oferowane są farby kredowe Annie Sloan. Właścicielka Old New Style regularnie prowadzi warsztaty z malowania, a także sama maluje meble na zlecenie klientów.

Farby kredowe Annie Sloan to farby wodne, składają się między innymi z węglanu wapnia, który zapewnia matowe wykończenie, a także z pigmentu, który jest odpowiedzialny za kolor. Do zabezpieczenia koloru na meblach lub przedmiotach używa się wosku lub lakieru. Do malowania stosujemy pędzle naturalne i syntetyczne, wałki flokowe lub gąbkowe do malowania wzorów przy pomocy szablonów.

W sklepach Old New Style możemy kupić farby kredowe Annie Sloan w 33 kolorach. Największą popularnością cieszy się Chalk Paint Old White (biel z kroplą szarości), Pure (czysta biel), szarość Paris Grey, pastelowy turkus Provence czy kolor "kaczego jaja" Duck Egg Blue. Cudownie wygląda pudrowy róż - Antoinette, delikatny błękit - Louis Blue oraz kolor naturalnego lnu French Linen. Ewa Mihułka-Piasecka nie jest w stanie jednoznacznie wskazać jaki jest ulubiony kolor w palecie Chalk Paint, ponieważ jej fascynacja poszczególnymi kolorami ulega zmianie.

Obecnie częściej sięga po głęboki morski granat Aubusson Blue, Palomę (ponieważ jest to nieoczywisty kolor) oraz spokojny, chłodny Old Violet. Ponadto farby kredowe Annie Sloan można mieszać i tworzyć własne unikalne kolory.

Więcej: www.oldnewstyle.com

aktualizacja: 2016-11-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze