Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Dekory "Brzoza Polska" Pfleiderer Grajewo

Dekory

Pfleiderer Grajewo S.A. wprowadza na rynek płyty laminowane w dekorach powstałych w ramach projektu "Brzoza POLSKA!".

To wyjątkowo interesująca propozycja, nie tylko ze względu na charakter samego projektu, ale również dzięki zgodności z aktualnymi światowymi trendami w dziedzinie wzornictwa.

Jak wyglądają dekory "Brzoza POLSKA!"?

Brzoza Ojców to odwzorowanie naturalnego, ukształtowanego przez trudne warunki wegetacji w górskim środowisku, drewna. Ten dekor jest pełen nieregularności i kontrastów - odzwierciedlający tendencję do jak najwierniejszego oddawania w dekorach charakteru danego drewna. Mimo to Brzoza Ojców nie należy do dekorów bardzo wyrazistych, przytłaczających i trudnych do zastosowania na większych płaszczyznach.

Jasna tonacja kolorystyczna sprawia, że jest bardzo przyjazny, optymistyczny, świetny do zastosowania w kuchni, pokoju młodzieżowym czy nowoczesnym stylistycznie salonie.

Nieco bardziej wyrazisty charakter ma za to druga wersja kolorystyczna tego dekoru - Brzoza Ojców Ciemna. Wybarwienie o brązowej tonacji podkreśla i uwypukla wszystkie elementy rysunku drewna. Zieleń Ojców to piękny, stonowany odcień, współgrający z wieloma dekorami drewnopodobnymi. Jego tonacja nawiązuje też do modnej stylistyki vintage.

W projektach mebli może pełnić rolę akcentu kolorystycznego. Może też urozmaicać modne połączenia drewna i metalu - pasuje zarówno do ciepłych, jak i do chłodniejszych barw.

Wreszcie Kora Ojców to abstrakcyjny, geometryczny wzór - różnica między dwoma ciepłymi odcieniami bieli - tła i wzoru - jest tak subtelna, że widoczna jedynie z niewielkiej odległości. Tego rodzaju propozycje dominują ostatnio wśród dekorów fantazyjnych.

Modne są subtelne wzory, kojarzące się np. z papierem czerpanym, które z dalszej odległości sprawiają wrażenie jednobarwnych płaszczyzn. Kora Ojców może być np. ciekawym urozmaiceniem czystej bieli. 

Firma powiązana: PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
aktualizacja: 2013-05-06

Dodaj komentarz

Zobacz też:

20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze