Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych

Rigips i Isover przygotowały Termo MATRIX – katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych z płyt gipsowo – kartonowych z izolacją z wełny szklanej, pozwalających na ich precyzyjny dobór tak, aby spełnione zostały wszystkie wymagania związane z izolacyjnością termiczną poddaszy użytkowych, według aktualnie obowiązujących regulacji prawnych.

Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnychBlisko 40% energii zużywanej w polskiej gospodarce przypada na budownictwo, z czego jej największa część na ogrzewanie. Wzrastające ceny energii cieplnej, a tym samym coraz większe koszty ponoszone na ogrzewanie domów i mieszkań, skłaniają do poszukiwań coraz lepszych, bardziej energooszczędnych rozwiązań w budownictwie.

W budynku straty przez dach mogą dochodzić nawet do 40%!!! Zastosowanie odpowiednio dobranych rozwiązań izolacji termicznej i konstrukcji zabudowy dachu stanowi tym samym istotny element potencjalnych oszczędności w zużyciu energii potrzebnej na ogrzanie budynku.

Publikacja Termo MATRIX w przejrzysty sposób przedstawia wyciąg najistotniejszych wymagań związanych z izolacyjnością termiczną dachów wg znowelizowanego w listopadzie 2008 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75 z 2002 roku, poz. 690 z późniejszymi zmianami).

Termo MATRIX to narzędzie, które pozwala projektantowi bezbłędnie przejść przez kolejne etapy projektowania, tj. precyzyjnie ustalić wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, czyli współczynnik Umax, a następnie dobrać, spełniające te wymagania, systemowe rozwiązanie zabudowy poddasza z płyt gipsowo – kartonowych Rigips z optymalnie dobraną izolacją termiczną z wełny Isover.

Termo MATRIX zawiera katalog specjalnie opracowanych tabel pozwalających, w zależności od wymiarów krokwi i ich rozstawu, na dobór rozwiązań z uwzględnieniem negatywnego wpływu liniowych mostków termicznych wzdłuż drewnianych elementów więźby dachowej oraz niejednorodności przegrody.

Zestawione w Termo MATRIX systemowe rozwiązania zabudów poddaszy Rigips – Isover charakteryzują się gwarantowanym bezpieczeństwem użytkowania oraz odpornością ogniową nawet do 60 minut.

Termo MATRIX
w znaczący sposób przyczyni się do skrócenia czasu projektowania i ograniczy ilość błędów związanych z niewłaściwą lub niepełną interpretacją aktów prawnych. Przedstawione w publikacji rozwiązania systemowe zostały sprawdzone przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w wielu próbach badawczych, a wydawnictwo uzyskało pozytywną opinię i rekomendację Zakładu Fizyki Cieplnej ITB.

 

aktualizacja: 2009-04-06

Dodaj komentarz

Zobacz też:

20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze