Nowy system okienny Alu Inside Nordic firmy Schüco

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowy system okienny Alu Inside Nordic firmy Schüco

Wraz z nowym systemem okiennym Alu Inside Nordic firma Schüco otwiera nowe możliwości kreowania architektury budynków o tradycyjnej stylistyce. Okno o designie typowym dla tradycyjnego skandynawskiego budownictwa intryguje praktycznymi mechanizmami otwierania oraz innowacyjną budową profilu z tworzywa sztucznego gwarantującą doskonałe właściwości termoizolacyjne.

aktualizacja: 2016-09-30 10:14:06

Okna typu skandynawskiego to nie tylko atrakcyjna propozycja skierowana na rynki Europy Północnej, ale także interesująca alternatywa do stolarki stosowanej tradycyjnie w Europie. Mechanizm otwierania na zewnątrz pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów szczelności, a ponadto nadaje stolarce ciekawe właściwości funkcjonalne.

Firma Schüco udoskonaliła tradycyjną technologię tego typu okien, wprowadzając innowacyjne okno z PVC-U Alu Inside Nordic, które oferuje izolacyjność cieplną na poziomie pasywnym, wysoki komfort obsługi i lepsze doświetlenie wnętrz. Oknu można nadać atrakcyjny design, dzięki czemu doskonale harmonizuje z elewacjami budynków o tradycyjnym charakterze. W stolarce zastosowano oryginalny system okuć, który dzięki głębokiemu osadzeniu rowka znacząco zwiększa bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Przekrój poprzeczny przez profil Schüco Alu Inside Nordic

Okno ze skandynawskim patentem

Konstrukcja otwieranego na zewnątrz systemu Schüco Alu Inside Nordic została zatwierdzona przez Technologisk Institut Aarhus w Danii, co potwierdza, że sprawdza się doskonale również w ekstremalnych warunkach pogodowych typowych dla krajów skandynawskich. System z 11 komorową ościeżnicą i 7 komorowym skrzydłem o głębokości 82 mm osiąga rekordowy współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=0,87 W/m2K.

Okno o optymalnym podziale komór zapewnia przyjemny, ciepły klimat wnętrza nawet w środku surowej zimy. W innowacyjnej konstrukcji zastosowano sprawdzoną, opatentowaną przez firmę Schüco technologię łączenia PVC-U z ciągłymi, aluminiowymi wzmocnieniami, która pozwala jednocześnie wyeliminować mostki termiczne, jak i zapewnić optymalną stabilność okna. Dzięki temu możliwe stało się zmniejszenie szerokości czołowej ramy okna (ościeżnicy wraz ze skrzydłem) do zaledwie 94,5 mm, co przekłada się na zwiększenie udziału szyby i jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza naturalnym światłem. Dużą zaletą rozwiązania z lekkim, aluminiowym wzmocnieniem jest również fakt, że skrzydło z potrójnym pakietem szybowym o grubości 52 mm jest znacznie lżejsze niż konstrukcja z analogicznym oszkleniem i stalowym kształtownikiem.

Może cię zainteresować
Jakie okna przesuwne wybrać? Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na oknach dachowych? Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Co to za kolor Winchester? Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Jak włączyć czytnik linii papilarnych? Proste i szybkie w obsłudze kraty rolowane - rodzaje, montaż Prawidłowy montaż okien energooszczędnych Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę pozbawioną progów? Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Jaka roleta na skośne okno? Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe? Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej? Lekkie konstrukcje z drewna klejonego z powłoką PVC Co daje anodowanie aluminium? Jak zamontować drzwi techniczne? Jak przestawić okna na tryb letni/zimowy? Jak myć żaluzje fasadowe? Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Jak zasłonić okna na parterze? Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Okna na straży bezpieczeństwa Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki? Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy
Zobacz więcej Zwiń

Okno Schüco Alu Inside Nordic w wersji jednoskrzydłowej

Praktyczna technologia okuciowa

Okna otwierane na zewnątrz wbrew pozorom nie są rozwiązaniem spotykanym tylko w krajach skandynawskich. Tego typu stolarka jest bardzo popularna również w Wielkiej Brytanii i Irlandii m.in. ze względu na jej szczelność czy możliwość swobodnego zagospodarowania miejsca na parapecie. Częstym problemem w przypadku skrzydeł otwieranych na zewnątrz było jednak ich utrzymanie w czystości.

W oknie Schüco Alu Inside Nordic znacznie poszerzono funkcjonalność typowego okna skandynawskiego. Oprócz mechanizmów okuć rozwiernych, wychylnych, boczno-rozwiernych i górno-rozwieranych, dostępna jest również opcja skrzydeł obrotowych typu Top-Swing. Umożliwia ona swobodne obrócenie zewnętrznej powierzchni skrzydła do wewnątrz pomieszczenia, co umożliwia jego bezpieczne i komfortowe mycie.

Dodatkową zaletą konstrukcji jest ochrona okuć przed zabrudzeniem i działającą korozyjnie wilgocią. W pozycji zamkniętej mechanizm jest ukryty w dobrze uszczelnionym zagłębieniu w profilu. Trzy niezależne płaszczyzny uszczelnienia gwarantują dodatkową ochronę przed warunkami pogodowymi, a także hałasem. Twórcy rozwiązania zadbali ponadto o odpowiednią ochronę antywłamaniową. Innowacyjne okucia z grzybkowymi zaczepami ryglującymi eliminują możliwość wyważenia skrzydła.

Firma powiązana:
Schüco International Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!