Budujemy Dom

Jednostka klimatyzacyjna Stylish - innowacyjność i kreatywność

Artykuł na: 4-5 minut

Daikin Europe N.V. w marcu 2018 roku wprowadzi na rynek Stylish - naścienną jednostkę klimatyzacyjną o całkiem nowej konstrukcji, wyposażoną w unikatowe funkcje.

Jednostka klimatyzacyjna Stylish - innowacyjność i kreatywność

Stylish stanowi doskonałe wyważenie między nowoczesnością i wzornictwem. Zgodnie z nazwą, jednostka wpasowuje się do wnętrza budynku, zapewniając równocześnie wysoką jakość i efektywność. Wyróżniająca się wydajnością Stylish zapewnia przewagę konkurencyjną: oferuje najwyższą efektywność w tym segmencie konstrukcyjnym i osiąga wynik A+++* (zarówno dla ogrzewania, jak i chłodzenia). Dzięki całkowicie nowym konstrukcjom podzespołów, jednostka jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie klimatyzatorów spośród dostępnych na rynku. Co więcej, czynnik chłodniczy R32 gwarantuje wyższą efektywność energetyczną i mniejsze oddziaływanie na środowisko.

Stylish dyskretnie zachowuje swój urok: wymiary zaledwie 798 (dług.) x 189 (głęb.) x 295 (wys.) mm powodują, że jest ona najcieńszą i najbardziej kompaktową jednostką w tym segmencie rynku. Użytkownik może wybrać jeden z trzech kolorów: biały, srebrny oraz drewno egzotyczne (blackwood). Nowa jednostka wykorzystuje specjalnie zaprojektowane klapy do tworzenia efektu Coandy, optymalizując przepływ powietrza dla zapewnienia komfortowego klimatu - bardziej ukierunkowany przepływ powietrza umożliwia uzyskanie lepszego rozkładu temperatury w całym pomieszczeniu. Dzięki możliwości tworzenia różnych schematów nawiewu powietrza, Stylish zapobiega powstawaniu przeciągów i zapewnia bardziej stabilną i komfortową dla użytkowników temperaturę w pomieszczeniu.

W jednostce zastosowano czujnik matrycowy do detekcji temperatury powierzchni w pomieszczeniu w celu tworzenia bardziej komfortowego klimatu. Stylish stosuje kilka różnych ustawień, aby automatycznie regulować właściwą temperaturę i wilgotność dla danego pomieszczenia. W klimatyzatorze zastosowano technologię Flash Streamer do usuwania cząstek, alergenów i nieprzyjemnych zapachów oraz zapewnienia w pomieszczeniu powietrza o najwyższej jakości. Urządzenie zaprojektowane w sposób, aby zapewniać najwyższy komfort, sprawność działania i efektywność, to eleganckie, dyskretne rozwiązanie klimatyzacyjne, dostępne w wielu zdecydowanych kolorach i fakturach, które idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie.

Używając aplikacji Daikin Online Controller, standardowej obecnie funkcji, można w pełni sterować jednostkami serii Stylish z dowolnego miejsca poprzez smartfon. Wszystko, czego potrzebujemy do tworzenia doskonałego klimatu w domu, to połączenie z siecią rozległą (Wlan) oraz bezpłatna aplikacja.

aktualizacja: 2018-03-23

Dodaj komentarz

Produkty i firmy
Nawiewniki antysmogowe Brevis
Nawiewniki antysmogowe Brevis Odetchnij z ulgą i nie martw się zanieczyszczeniami powietrza. W Twoim domu smog Cię nie dotyczy. Antysmogowe nawiewniki linii Insolio i Urbino ...
Rekuperator PremAIR-450 w ofercie Alnor
Rekuperator PremAIR-450 w ofercie Alnor Na tegorocznych targach Forum Wentylacja oraz na międzynarodowych targach Mostra Convegno w Mediolanie miała premierę najnowsza jednostka PremAIR-450.
System VRF5E AlpicAir z certyfikatem EUROVENT
System VRF5E AlpicAir z certyfikatem EUROVENT VRF5E AlpicAir to wysoce zaawansowane systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF) mogące stanowić ciekawą alternatywę dla ...

Czy można żądać wymontowania w bloku wentylacji mechanicznej, która powoduje dyskomfort cieplny?

Czy mogę wystąpić do Spółdzielni o wyłączenie wentylacji mechanicznej? Czy też przy wejściu w życie zmiany rozporządzenia Spółdzielnia winna obligatoryjnie wymontować wentylację mechaniczną?

polecane produkty i technologie

Jak zamontować klimatyzator przypodłogowy?

Klimatyzacja jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań ogrzewania domu. Wentylacja, osuszanie i oczyszczanie powietrza dzięki jednemu urządzeniu. Zobacz wszystkie odsłony nowoczesnej klimatyzacji domowej. Szczegółowy montaż klimatyzatora przypodłogowego.
Najbardziej znane marki
Rekuperatory - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 9/2018

Tradycyjnie już tematem numeru jesiennego wydania naszego miesięcznika jest smog w Polsce. Już niedługo zaczyna się sezon grzewczy i informacje na...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze