Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2005

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zapraszamy do stołu

Wabi zapachem i kolorystyką dań, jak magnes przyciąga wszystkich głodnych i spragnionych. Prócz funkcji użytkowych stół może być także pełnić rolę przepięknej ozdoby wnętrza.Stare powiedzenie głosi, że jemy oczami. Co prawda nawet na pięknej porcelanie śledź nie zamieni się w łososia, a lejąc wodę do kryształowych kieliszków nie mamy co...

Wabi zapachem i kolorystyką dań, jak magnes przyciąga wszystkich głodnych i spragnionych. Prócz funkcji użytkowych stół może być także pełnić rolę przepięknej ozdoby wnętrza.

Stare powiedzenie głosi, że jemy oczami. Co prawda nawet na pięknej porcelanie śledź nie zamieni się w łososia, a lejąc wodę do kryształowych kieliszków nie mamy co marzyć, że przemieni się w szampana, ale nawet skromne dania na pięknej zastawie będą wyglądały zdecydowanie ładniej. I smaczniej.

Warto dołożyć starań, by wszystko, co się dzieje na stole i dookoła niego było zgodne ze stylem i kolorystyką całego wnętrza. Porcelitowe miski i kubki nie będą pasowały do mebli rodem z epoki Ludwika XIV. Z kolei fikuśne, bogato zdobione filiżanki, wazy i kokilki, choć same w sobie piękne i drogie, w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu będą wyglądały trochę śmiesznie. W tej chwili najmodniejsze są motywy kwiatowe. Cenione są także zastawy bez wzorów, białe lub kolorowe, wyróżniające się kształtem – najlepiej kwadratowe.

Stoliku, nakryj się

Na co dzień wygodnie jest używać podkładek pod talerze. Mogą być z materiału, bambusa, rafii. Mniej gustowne są plastikowe, a już raczej nie do przyjęcia z ceraty. Co innego w niedziele i od święta. Wtedy niezbędny jest obrus. A najlepiej dwa – w kontrastowych kolorach. Wtedy ten z wierzchu może być mniejszy i położony ukośnie.

 

Przy talerzu warto położyć serwetkę – przy posiłku codziennym wygodnie jest używać papierowych, których użycie przy bardziej uroczystej okazji jest już wykluczone. W dobrym tonie jest położenie serwetki lnianej np. w kolorze kontrastowym do obrusa. Dopełnieniem pięknego stołu mogą być świeczniki i wazony z kwiatami.


Pobierz wersję pdf: Zapraszamy do stołu
Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2005
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2005

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".