Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2006

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Estetyczne grzanie

Obok funkcjonalności technicznej i kompaktowych gabarytów, projektanci kotłów gazowych i elektrycznych kładą bardzo duży nacisk na estetykę i nowoczesne wzornictwo sprzyjające integracji urządzeń z częścią mieszkalną domów (fot. Vaillant) (fot. Wolf-Technika Grzewcza)Kotły, grzejniki, podgrzewacze wody - kiedyś ze względu na gabaryty i brak urody pieczołowicie ukrywane, dziś stały się przedmiotami sztuki...
Obok funkcjonalności technicznej i kompaktowych gabarytów, projektanci kotłów gazowych i elektrycznych kładą bardzo duży nacisk na estetykę i nowoczesne wzornictwo sprzyjające integracji urządzeń z częścią mieszkalną domów (fot. Vaillant)
(fot. Wolf-Technika Grzewcza)

Kotły, grzejniki, podgrzewacze wody - kiedyś ze względu na gabaryty i brak urody pieczołowicie ukrywane, dziś stały się przedmiotami sztuki wzorniczej i odważnie "wkroczyły na salony".

Trudno wyobrazić sobie dom bez urządzeń technicznych. Od dawna już z dumą prezentujemy nasze telewizory, sprzęt stereofoniczny, komputery. Industrialną kuchnię kreuje nowoczesny sprzęt AGD. Teraz możemy również nie bać się pokazać kolejnych, dotąd "nieeleganckich" elementów technicznej infrastruktury domu. Projektanci wzornictwa przemysłowego dopasowali je do pomieszczeń mieszkalnych i "udomowili". Szlachetny design, srebrnoszare i szklane elementy pasują do nowoczesnych wnętrz. Zmianom we wzornictwie towarzyszy miniaturyzacja i udoskonalenia techniczne.

 

Stojące kotły grzewcze stały się "meblami", które mogą spokojnie stanąć nie tylko w holu, ale i w salonie.

 

Ich zredukowane w formie wzornictwo, kolorystyka - np. biel z pigmentem metalicznym lub błyszczące albo szczotkowane na mat metalowe powierzchnie - dobrze grają w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

 

W nowo budowanych domach coraz częściej można też znaleźć urządzenia grzewcze umiejscowione nie w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym na parterze - a w części mieszkalnej na poddaszu. Takie rozwiązanie pozwala zrezygnować z komina przechodzącego przez cały dom i zajmującego dużo miejsca.

 

Kotły wiszące, dzięki kompaktowym wymiarom odpowiadającym popularnym modułom mebli kuchennych, zgrabnie wpasują się w zabudowę kuchenną lub łazienkową.

 

Nowoczesnych, bardzo estetycznych grzejników nie tylko nie trzeba już zasłaniać, ale można, a czasami wręcz trzeba, traktować jako graficzny element aranżacji salonu. Do nietypowo urządzonych pokoi możemy dobrać grzejniki albo bardzo niskie i długie albo wysokie i wąskie. Do wyboru mamy też różne kolory i faktury. Można nawet znaleźć grzejnik w formie nowoczesnej rzeźby lub ... balustrady schodów.

 

Również klimatyzatory montowane w salonach i sypialniach mają atrakcyjną stylistykę. Niektóre modele dadzą się pomalować, dzięki czemu dopasują się do kolorystyki ścian lub dekoracyjnych detali.

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2006
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2006

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".