Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2008

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

AGD

Gdy w codziennej bieganinie brakuje nam czasu na chwilę dla siebie, coraz więcej zależy od naszych zautomatyzowanych pomocników – domowych sprzętów AGD. Te najnowocześniejsze wyręczają nas nie tylko w prostych pracach; podejmują w naszym imieniu także bardziej skomplikowane wyzwania, a nawet... decyzje! Co to będzie za 20 lat?

 

Mniej niż zero

 AGD
(fot. Miele) 
... i trochę powyżej granicy zamarzania – takie warunki znajdziemy tylko w lodówce. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki to urządzenia wysoce skomplikowane. A ponieważ z braku czasu zakupy robimy coraz rzadziej, za to coraz bardziej obfite – coraz więcej również wymagamy od lodówek. Potrzebne nam jest urządzenie do przechowywania żywności w warunkach optymalnych i komfortowych.

 

Nowoczesne technologie spełniają te oczekiwania z nawiązką. Obok niewielkich chłodziarek z jednym agregatem i prostą automatyką, idealnych dla kawalera na dorobku, znajdziemy urządzenia umożliwiające różnicowanie chłodzenia w obrębie jednej komory, niewymagające żadnej obsługi, przypominające o niedomkniętych drzwiach, a podczas awarii prądu utrzymujące temperaturę chłodniczą nawet przez kilkanaście godzin. Gdyby tego było mało, niektóre lodówki same zapobiegają szronieniu ścianek wewnętrznych, bronią dostępu drobnoustrojom, przygotowują lód w kostkach i zimne napoje, a nawet… informują o tym, czego nam za chwilę zabraknie! Wyświetlacze LCD umieszczone na drzwiach pozwalają nie tylko zarządzać procesami chłodzenia i mrożenia, ale także – obejrzeć film czy wysłać maila.

 

Wszystkie te wyrafinowane nowinki znajdują coraz więcej amatorów, podobnie jak ogromne chłodziarko-zamrażarki typu side by side – komfortowe, przestronne i nierzadko bardzo efektowne. A skoro już o wyglądzie mowa – lodówki wolno stojące zdobywają dziś pole, odebrane im jakiś czas temu przez sprzęt przeznaczony do zabudowy. I nic dziwnego; w dziedzinie designu producenci konkurują pomiędzy sobą z tygrysią drapieżnością, zatrudniając światowej sławy projektantów. Wzorów, które schodzą z ich desek, wręcz nie wypada ukrywać. Bogactwo stylistyczne nieograniczone: od nostalgicznych modeli nawiązujących do lat 60-tych, po awangardowe kształty ubrane w iście kosmiczne powłoki.

Na ciepło na gorąco

Gotowanie, smażenie, pieczenie, grillowanie – do tych zadań możemy dobrać dziś sprzęt kuchenny w kilku różnych wariantach. Kuchenki wolno stojące z gazowym piekarnikiem i palnikami – dawniej monopoliści w dziedzinie przygotowywania gorących potraw – ustąpiły wiele pola urządzeniom elektrycznym, elektryczno-gazowym i mikrofalowym. Zróżnicowaniu uległy też formy; obecnie najpopularniejsze są piekarniki i kuchenki do zabudowy. Zmobilizowało to producentów do wprowadzania ciekawszych wzorniczo modeli wolno stojących. Dzięki temu kuchnia może być elegancka niezależnie od wybranego wariantu zagospodarowania.

 

Pełny artykuł w PDF: AGD


 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2008
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2008

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".