Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kuchenne urządzenia AGD

Jesteśmy od nich uzależnieni. Decydują o naszym komforcie, a także – coraz częściej – o wyglądzie naszej kuchni. Na szczęście ich wybór jest obecnie ogromny. Oto „kuchenna maszynownia” do każdego wnętrza.

Kuchenne urządzenia AGD
(fot. Electrolux)
Sprzęty gospodarstwa domowego mają zdolność uprzyjemniania nam życia. Jak to miło, gdy lodówka sama się rozmraża, piekarnik subtelnym dzwonkiem informuje nas, że pieczeń gotowa, a po przyjęciu można zdać się na wszechstronny talent zmywarki...

 

Projektanci stają dziś do wyścigu w pogoni za najciekawszymi wzorami, technologowie prześcigają się w udogodnieniach, a producenci – w systemach kredytowania i promocjach. Pamiętajmy jednak, że urządzenia powinny nam wystarczyć na lata. Czym zatem kierować się przy wyborze kuchennego AGD?

 

Najważniejsza jest jakość; kupujmy produkty uznanych marek, na jak najdłuższej gwarancji, z bogatą listą punktów serwisowych. Po drugie, funkcjonalność. Wybierajmy modele, które w optymalny sposób spełnią nasze potrzeby; zbyt dużą zmywarkę będziemy długo zapełniać naczyniami, za wielka lodówka skonsumuje niewspółmiernie dużą liczbę kilowatów. Cóż nam przyjdzie z urodziwego ekspresu do kawy, jeśli jego obsługa będzie tak skomplikowana, że i tak wybierzemy tradycyjną „plujkę”?

 

Kupujmy modele najnowsze, zaawansowane technicznie. Wprawdzie zwykle są droższe od swoich protoplastów, ale zużywają znacznie mniej energii, nawet przy większej wydajności i wymiarach. Na koniec pozostawmy decyzję o wyglądzie sprzętów; na rynku z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Kwiaty, łaty – automaty

Kolory, wzory, zdjęcia, subtelne nadruki, zamaszyste malowidła – oto najmodniejszy techniczny look! Dziś możemy nie tylko wybierać z gotowej oferty, ale także kreować dekoracje według własnych pomysłów. Producenci coraz częściej prowokują nas do popuszczenia wodzy fantazji; otwierają studia, w których można skorzystać z porady i pomocy grafików, udostępniają nam całą paletę odcieni do wyboru, a nawet tworzą specjalne aplikacje, ułatwiające samodzielne zaprojektowanie wzoru.

 

Kolorowe zdobne AGD ma jednak swoje wymogi: otoczenie musi się do niego dostosować. Nie pozostawiajmy wyboru na sam koniec prac aranżacyjnych.

Kosmiczna inwazja

Wśród urządzeń w tak futurystycznej szacie poczujemy się naprawdę niesamowicie. Ten szalenie modny dzisiaj trend cechuje niezwykła elegancja, dlatego starannie dobierajmy meble, wykończenie ścian i podłogi. Niecodziennej formie dotrzymuje kroku wyrafinowanie technologiczne; lodówki, kuchenki, okapy oferują funkcje, o jakie byśmy ich nie podejrzewali. Tylko co by tu ugotować? Może planetarny szaszłyk albo kluski na mleku z mlecznej drogi...

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Kuchenne urządzenia AGD

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".