Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i natryski

Zastanawianie się, co jest lepsze – wanna czy kabina – może zaprowadzić jedynie w ślepy zaułek. Wszak obie mają swoje wady i zalety, a wybór trzeba uzależnić od wielkości łazienki, a także potrzeb i stylu życia jej użytkowników.

TRUDNA DECYZJA

 

Na etapie wyposażania lub remontu niezbyt dużej łazienki, jej właściciele zwykle zadają sobie pytanie: wanna czy kabina? Przeprowadzają sondaż wśród znajomych, przeglądają fora w Internecie i niestety efekt zwykle jest taki, że… wiedzą tyle, co wcześniej. A to z tej prostej przyczyny, że każdy ma inne preferencje.

 

Jedni uwielbiają długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie i dla nich łazienka bez wanny nie istnieje. Inni nie potrzebują rytuału kąpieli i wolą szybki prysznic – idealny, żeby zmyć rano z siebie resztki snu i popędzić do pracy. Wyższość kabiny prysznicowej nad wanną argumentują nie tylko oszczędnością czasu, ale przede wszystkim wody. Faktycznie, szybki natrysk nabije na nasz domowy licznik znaczniej mniej litrów. Wiemy jednak, że gdy jest miły i ciepły, sprawia, że zapominamy o rzeczywistości i wydłużamy toaletę.

 

Z drugiej strony – kąpiel w małej wannie, której na dodatek nie napełnimy po brzegi, też nie musi pochłaniać hektolitrów wody. Ponadto wiele osób wannę traktuje na co dzień jak kabinę prysznicową, nie napełniając jej po brzegi. Warto też dodać, że wanna bywa bardziej wszechstronna niż kabina. Wygodniej w niej umyć małe dziecko (a dzieci uwielbiają wylegiwanie się w wodzie!), można też uprać dużą rzecz. Kabina nie nadaje się do tego – wyjątkiem jest taka, która ma głęboki brodzik.

fot. DURAVIT

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".