Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Baterie łazienkowe

Piękne i oryginalne baterie mogą budzić prawdziwe pożądanie. Mają zadziwiające formy i niezwykłe kolory. Bywają dekorowane kryształami i kolorową ceramiką. Często projektują je znani designerzy. Jednocześnie producenci zgodnie z ekomodą, stosują w bateriach rozwiązania oszczędzające wodę.

ZBIERZ KOLEKCJĘ

 

Producenci zachęcają do kupowania kompletu baterii łazienkowych, czyli elementów pochodzących z tej samej kolekcji. I słusznie, bo dzięki temu nie mnożymy kolorów i stylów w jednym pomieszczeniu. To ograniczenie nie musi oznaczać ubogiego wyboru, bowiem zwykle seria obejmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt elementów. Są w niej nie tylko baterie natryskowe, umywalkowe, bidetowe i wannowe, ale też termostaty, główki i głowice natryskowe. Do tego dochodzą najróżniejsze wersje baterii.

 

Na przykład bateria umywalkowa w ramach jednej kolekcji bywa oferowana w wersji stojącej na obrzeżu umywalki, stojącej nablatowej (do montażu np. na blacie szafki ma nieco wyższy korpus), ściennej natynkowej (typowa, z widocznym korpusem) i podtynkowej (widoczna jest tylko wylewka i uchwyt sterujący). Baterie wannowe i natryskowe również mogą mieć wiele wersji. W jednej kolekcji można znaleźć zarówno baterię wannową ścienną (natynkową lub podtynkową), jak i do montażu na obrzeżu wanny, a wśród nich wersje z zestawem prysznicowym (i przełącznikiem do zmiany źródła wody) lub bez niego.

 

Ponadto kolekcje coraz częściej wzbogacane są o modele nietypowe, takie jak baterie umywalkowe i wannowe do montażu w posadzce, wyróżniające się wysokim (ok. 110 i 80 cm) korpusem.

fot. KOHLER

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".