Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy przestrzeń dzienną

Salon to jedna z ważniejszych części domu. Miejsce wypoczynku, relaksu i zabawy, w którym koncentruje się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Czy można zaaranżować go tak, by pełnił wszystkie te funkcje i na dodatek był naprawdę reprezentacyjny?

SOFA W CENTRUM UWAGI

 

Absolutnym must have salonu są wygodne meble wypoczynkowe, bo to one stanowią punkt odniesienia dla reszty elementów wyposażenia i odruchowo właśnie ich poszukujemy, wchodząc do pomieszczenia. Jeżeli wybieramy styl klasyczny, skupiamy się jedynie na szerokości i obiciu kanapy, bowiem niewiele jest tradycyjnych mebli wypoczynkowych z dodatkowymi funkcjami.

 

Inaczej jest w przypadku sof nowoczesnych. Tu możemy wybrać jeden z tysięcy dostępnych na rynku modeli różniących się miękkością siedziska, funkcjami, a także możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły. Jakie dodatkowe funkcjonalności są ważne? Właściwie im więcej, tym lepiej, pod warunkiem, że producent zadbał o jakość rozwiązań i materiałów. Podstawowe to regulowane zagłówki, które zwykle można pochylić lub wysunąć, by służyły wyższym osobom.

 

Niektóre meble, przede wszystkim fotele, mają również wysuwany podnóżek. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość rozkładania sofy do spania, jednak większość mechanizmów nie wytrzymuje zbyt długo codziennego użytkowania (bardziej niezawodna pod tym względem jest typowa wersalka), tak więc sofa rozkładana sprawdza się, gdy musimy tylko raz na jakiś czas przenocować gości. Doskonałym sposobem na ciekawe i funkcjonalne zaaranżowanie salonu jest wykorzystanie możliwości kanap modułowych. Pozwalają one najlepiej aranżować przestrzeń salonu, ponieważ za pomocą modułów możemy często nadawać kanapie inny kształt.

fot. NAP

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".