Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy sypialnię

Komfortowe łóżko, z dopasowanym do naszych potrzeb stelażem i materacem, to sprawa priorytetowa. Wszak w sypialni spędzamy ponad jedną trzecią życia. Jeśli jeszcze dobrze dobierzemy dodatki, doskonały wypoczynek będzie gwarantowany.

DOBRE WRAŻENIE

 

Urządzając sypialnię, zwykle przede wszystkim zastanawiamy się nad tym, jakie powinno być łóżko. Jedni przedkładają funkcjonalność nad wygląd, inni – odwrotnie, ale tak naprawdę ważne jest wszystko. Najczęściej wybierając łóżko, kierujemy się modą, dlatego powodzeniem cieszą się modele z rozbudowanym wezgłowiem – dominującym nad ramą, obitym miękką tkaniną lub skórą, pikowanym, zdobionym kryształkami. Zalety praktyczne takich wezgłowi nie są duże, ale za to estetyczne – ogromne. Sprawiają, że sypialnia staje się przytulna i wygodna.

 

W łóżku czujemy się bezpieczni, odizolowani, osłonięci od chłodu i dźwięków z zewnątrz. Jeśli zagłówek ma wbudowane oświetlenie boczne, to jest doskonały dla tych, którzy lubią czytać przed zaśnięciem. Jest ono niezbyt mocne, czasem można je regulować i oczywiście wyłączyć bez wstawania z łóżka. Dużym udogodnieniem są dopasowane (a niekiedy zintegrowane z zagłówkiem lub ramą) stoliki lub szafki nocne. Schowamy w nich książkę i chusteczki, postawimy szklankę z wodą i budzik. Ważnym elementem łóżka jest rama. W niej umieszczamy materac. Niekiedy tworzy ona szerokie obramowanie, które pełni rolę ozdobną, ale też praktyczną, zastępując stolik nocny.

 

Przy wyborze łóżka kierujmy się względami praktycznymi. Musimy sprawdzić, jaka jest szerokość miejsca na materac – dla dwóch osób minimum to 140 cm, ale komfort zapewni 160 cm. Jeśli chodzi o wysokość, to optymalna jest ta pomiędzy 40 a 45 cm, z niższego łóżka po prostu niewygodnie się wstaje.

fot. BYDGOSKIE MEBLE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".