Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy kuchnię

Piękna, pachnąca i dobrze zorganizowana. Najlepiej – reprezentacyjna. Ale najważniejsze, żeby tworzyła miłą atmosferę i... wydawała regularne posiłki. Czy to opis ideału kobiecości z czasów patriarchatu? Ależ nie. Chodzi o zestaw wymogów, jakim powinna sprostać nowoczesna kuchnia.

KUCHNIA PEŁNA ZALET

Czyli komfortowa, estetyczna, jasna i przede wszystkim duża. Czy jednak na pewno? Na etapie prac koncepcyjnych nad projektem domu jesteśmy skłonni powiększać jej metraż w nieskończoność. Jednak ci, którzy zrobili to bez zastanowienia, często nie są usatysfakcjonowani. Bo duża kuchnia to duże odległości do pokonania. W salonie czy w jadalni, w których zwykle koncentrujemy się na jednej czynności, układ pomieszczenia ma mniejsze znaczenie.

 

Przyrządzanie posiłków wymaga jednak nieprzerwanego poruszania się pomiędzy kilkoma punktami: lodówką, zlewozmywakiem, kuchenką, piekarnikiem i zmywarką. Gdy dodamy do tego – coraz częściej projektowaną, bo bardzo praktyczną – spiżarnię, okaże się, że w kuchni bardziej niż wolna przestrzeń przydaje się doskonały plan. Wzajemny układ urządzeń wpływa bowiem na wygodę ich użytkowania i na liczbę pokonanych podczas kulinarnych czynności metrów.

 

Ale to nie wszystko. Komfort w kuchni to także odpowiednie materiały wykończeniowe ścian i podłogi – odporne i trwałe, które zachowają urodę przez lata przy minimum naszego wysiłku. To również dobrane do potrzeb, estetyczne meble i niezawodne urządzenia AGD. Wreszcie światło, które nie świecąc w oczy, zapewni nam wygodne i bezpieczne warunki pracy, w razie potrzeby pomoże znaleźć igłę w stogu siana, a wieczorami wykreuje niezapomniany nastrój.

fot. BULTHAUP

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".