Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zlewozmywaki i baterie

W kuchni sięgamy do nich częściej, niż nam się wydaje. Jak często – dowiadujemy się podczas awarii wodociągu. Zlewozmywak i bateria to zwykle pierwszy i ostatni przystanek wieloetapowego procesu kulinarnego. Korzystając z nich, możemy się dziś cieszyć pełnią komfortu.

ZGRANA PARA

Mogą tworzyć zespół ze stali, ale także duet zbudowany z różnych materiałów. Lśniąca chromem bateria będzie się świetnie komponowała zarówno ze zlewozmywakiem z kompozytu mineralnego, jak i ze zlewem ceramicznym, ukształtowanym na podobieństwo wzorów sprzed stulecia. Do tych materiałów należy dodać szkło, które coraz częściej bywa elementem zlewozmywakowej obudowy (jako budulec samej misy jest zbyt kruche) oraz kamień, z którego powstają zlewy monolityczne, zintegrowane z blatem. Co więcej, armatura też może być wzbogacona innym tworzywem; staromodne krany z ceramicznymi kurkami czy baterie o konglomeratowych korpusach nie należą dziś do rzadkości. Dzięki tym możliwościom łatwo skomponować stanowisko pracy, które oprócz komfortu i ergonomii, zapewni nam przyjemne wrażenia estetyczne.

 

W kwestii właściwości praktycznych proponowane są baterie z wyciąganymi wylewkami, które stają się powoli standardem. Z ich użyciem dużo łatwiej opłukać duży garnek czy wyszorowany zlew bądź napełnić wysoki wazon. Na zmywak trafiła też elektronika; kurki i uchwyty do regulacji strumienia coraz częściej zastępują pokrętła z ledowym podświetleniem, w których kolor światła informuje o temperaturze wody. Można też dostać armaturę z podświetlanymi wylewkami, a także z włącznikami sensorowymi.

fot. BLANCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".