Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap

Sypialnia PIANO to projekt Jarosława Bełzy, dający początek najnowszej kolekcji mebli firmy Profap. W 2009 r. podczas swego debiutu otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich "Meble". PIANO to kolekcja nawiązująca swą stylistyką do klasycznych form meblarskich, ale podanych w nowoczesnej formie.

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy ProfapCechą charakterystyczną wszystkich mebli z nowej kolekcji są zaokrąglone narożniki oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych determinujących formę mebli - prostopadłe doklejki do frontów, które równocześnie stanowią bok komody czy szafki.

Gdy otwiera się szufladę, to jej bok również się przesuwa, odsłaniając drugi bok wewnętrzny mebla. Wyoblone narożniki oraz czoła szuflad zachodzące na boki komód i szafek czynią linię mebla miękką i nadają jej lekkości.
 
Zwarte, zgeometryzowane bryły mebli PIANO, ich proporcje oraz zaokrąglona linia narożników to nawiązanie do modnego obecnie stylu art deco, który powraca zarówno w dziedzinie mody odzieżowej, jak i wyposażenia wnętrz. Kolekcja Piano stanowi dowód na udane połączenie klasycznych form z nowymi ideami.
 
Głównym elementem kolekcji PIANO jest łóżko, które zaprojektowano w taki sposób, by uzyskać wizualny efekt lewitacji nad podłogą. To optyczny trik, sprawiający, że ten masywny mebel nabiera lekkości – wisząca płaszczyzna łoża zaprasza do wyciszenia i medytacji.

Sypialnia PIANO - kolekcja mebli firmy Profap

Łóżku PIANO towarzyszą różne wersje szafek nocnych – wisząca półka lub szuflada zespolone z ramą łóżka oraz niewielki stolik w kształcie litery „U”, który można ustawiać także na krótszym boku. Zestaw uzupełniają komoda oraz toaletka z prostokątnym lustrem. Tu uwagę przyciągają bezuchwytowe szuflady z frontami w kształcie litery „L”, wysuwające się wraz ze swoją boczną ścianką.

Eliminacja zbędnych detali i elementów pozwala się skupić na samych bryłach mebli, ich proporcjach i kształtach – to sprawia, że cała kolekcja jest niezwykle spójna estetycznie i wpisuje się w stylistykę całej oferty Profapu.

Podobnie jak w większości kolekcji Profap, w PIANO wykorzystano naturalne forniry – dębowy i orzechowy. Meble z nowej linii są dostępne w 5 wybarwieniach: dąb bielony, dąb-czereśnia, orzech, dąb-wenge oraz dąb prostosłoisty wenge. Zagłówki łóżka są tapicerowane skórą, co podkreśla ekskluzywny charakter kolekcji PIANO.

W skład całej kolekcji PIANO wchodzą: różne wersje łóżka oraz komód, toaletka z lustrem oraz stolik. W 2010 r. planowane jest rozszerzenie kolekcji PIANO o serię mebli przeznaczonych do salonu.

 

Firma powiązana: MEBLE PROFAP
aktualizacja: 2009-11-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym
Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym Decydując się na jedną estetykę w całym wnętrzu, unikniesz wrażenia chaosu aranżacyjnego. Do najpopularniejszych inspiracji należy styl ...
RVS - nowość w zasłonach rzymskich
RVS - nowość w zasłonach rzymskich Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby zasłona rzymska RVS marki ANWIS. Unikalne rozwiązanie zasłony rzymskiej RVS, daje swobodę ...
Styl urban jungle, czyli w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla
Styl urban jungle, czyli w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze