Budujemy Dom
Wykańczanie / Wyposażenie wnętrz / Aktualności

BiancoNero - nowa koncepcja czerni i bieli

BiancoNero to nowa seria płytek firmy Villeroy & Boch, której design oparty jest na koncepcji czerni i bieli. Kolekcję tę charakteryzują dekory o wzorze przypominającym strukturę kryształu, trójwymiarowe listwy, gra światła i cienia oraz aksamitnie gładkie powierzchnie i duże formaty.
Koncepcja czerni i bieli wywodzi się z purystycznej filozofii bazującej na minimalistycznych zasadach, takich jak „uprość swoje życie” czy „mniej znaczy więcej”. Najwyższej jakości płytki BiancoNero zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów Cersaie 2008 w Bolonii.

Świat bieli i czerni, idealnie dopełniających się elementów, stanowi jedność. Interakcja pomiędzy tymi dwiema barwami może tworzyć zarówno ekscytujące kontrasty, jak i kompozycje o idealnej harmonii, a każdy z kolorów osobno wygląda równie efektownie. Dodatkowych kolorów używa się, by dodać dyskretne akcenty.

Wprowadzając kolekcję płytek ściennych i podłogowych BiancoNero, firma Villeroy & Boch przedstawia własną interpretację świata czystych barw. Ogromne możliwości, jakie daje ceramika, zostały wykorzystane, by stworzyć różne stopnie połyskliwości, wzory powierzchni, faktury i formaty. Efektem jest nowoczesna gama płytek wykończonych jak dzieło sztuki, z akcentem na estetyczne zalety ceramiki. Do wyboru są czarne i białe płytki podstawowe w dwóch podłużnych formatach 30 x 60 i 30 x 90 cm oraz niezwykle wąskie formaty 15 x 30, 15 x 60 i 15 x 90 cm – wszystkie w wersji ceramicplus.

BiancoNero białyBiancoNero czarny

W kolekcji BiancoNero występują dwa różne motywy dekoracyjne, a wygląd powierzchni płytek zmienia się w zależności od kąta padania światła i miejsca, z którego patrzymy – dzięki temu mamy wrażenie, że pomieszczenie żyje. Dekor inspirowany strukturą kryształu jest dostępny w formie białych i czarnych płytek 30 x 60 i 30 x 90 cm. Powierzchnia zdaje się tworzyć trójwymiarową głębię. Do płytek tych doskonale pasują niezwykle przyjemne w dotyku listwy dekoracyjne w formacie 10 x 60 cm.

Drugi rodzaj dekoru opiera się na abstrakcyjnych motywach roślinnych, które po ułożeniu płytek tworzą graficzne wzory. Płytki dekoracyjne w formacie 30 x 60 cm są dostępne w kolorach białym i czarnym. Serię uzupełniają szklana, błyszcząco-matowa mozaika na siatce 30 x 30 cm oraz czerwone, wąskie listwy 1,5 x 60 i 1,5 x 30 cm, pasujące do obu rodzajów dekorów.

Dzięki zredukowanej gamie kolorów płytki BiancoNero zdają się emanować spokojem, nawet gdy dekor pokrywa powierzchnię całej ściany. Kolekcja ta doskonale nadaje się zarówno do ekstrawaganckich aranżacji w prywatnych łazienkach i salonach, jak i do pomieszczeń w obiektach publicznych, np. holi w hotelach czy reprezentacyjnych foyer.

Dopełnieniem tej interesującej kolekcji są płytki podłogowe wykonane ze szkliwionego gresu porcelanowego, dostępne w atrakcyjnym formacie 60 x 60 cm, w kolorach czarnym i białym.


Firma powiązana: Villeroy and Boch
aktualizacja: 2008-11-03

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dekorujemy dom na Święta!
Dekorujemy dom na Święta! Świąteczną atmosferę czuć na każdym kroku, a to oznacza, że najwyższa pora udekorować odświętnie swój dom. Jakie ozdoby wybrać? ...
Dekoracje do domu, które warto kupić w trakcie Black Weekend
Dekoracje do domu, które warto kupić w trakcie Black Weekend Już za kilka dni weekend pełen zniżek! Tradycja amerykańskiego przedświątecznego szaleństwa promocji na dobre zadomowiła się w polskich ...
Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym
Meble w stylu angielskim, francuskim, kolonialnym lub industrialnym Decydując się na jedną estetykę w całym wnętrzu, unikniesz wrażenia chaosu aranżacyjnego. Do najpopularniejszych inspiracji należy styl ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze