Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Aktualności

Nowy market Praktiker w Zabrzu

Nowy market Praktiker został otwarty 5 marca na terenie Centrum Handlowego M1 przy ul. Plutonowego Szkubacza w Zabrzu.

Nowy market Praktiker w ZabrzuZ okazji otwarcia marketu przygotowano dla gości liczne atrakcje oraz promocje cenowe na wybrane produkty. Ponadto 2000 pierwszych klientów, którzy dokonali tego dnia zakupy na kwotę minimum 300 zł, otrzymało w prezencie aluminiową drabinę.

Śląsk ma strategiczne znaczenie dla sieci Praktiker w Polsce. Intensywny rozwój regionu oraz jego ogromny potencjał ekonomiczny, wpłynęły na decyzję o umiejscowieniu tutaj aż 5 z 21 naszych sklepów. Duża konkurencja i świadomi swych potrzeb klienci wymagają od nas szczególnej dbałości i starań.

Między innymi z tego względu nowo wybudowany Praktiker w Zabrzu jest obecnie jednym z najnowocześniejszych, w pełni klimatyzowanych marketów w Europie. Wysoka jakość oferty, a także obsługi ze strony doświadczonego zespołu pracowników niewątpliwie przyczynią się do sukcesu tej inwestycji – mówi Michael Trapp, Prezes Zarządu firmy Praktiker w Polsce.

Sklep został odbudowany po pożarze w grudniu 2008 roku. Obecnie jest to budynek wolno stojący, większy od swego poprzednika – jego powierzchnia użytkowa brutto wynosi ok. 10 131 m2. Do dyspozycji klientów oddany został parking z 256 miejscami postojowymi. Praktiker jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W sklepie zatrudnione są 132 osoby. Trzon zespołu stanowią doświadczeni pracownicy z dawnego marketu, którzy przez okres odbudowy po pożarze zostali tymczasowo zatrudnieni w innych sklepach sieci Praktiker.

W markecie w Zabrzu można zakupić produkty do budowy, remontu i dekoracji domów, mieszkań oraz ogrodów. Około 40 000 produktów rozmieszczono w następujących 7 działach: techniczny, drewno, oświetlenie, , ogród, budowlany, dekoracyjny.

Obecny market w stosunku do swego poprzednika zajmuje większą powierzchnię. Ta dodatkowa przestrzeń umożliwia zaproponowanie klientom szerszego i ciekawiej wyeksponowanego asortymentu. Dzięki temu jeszcze lepiej możemy realizować misję firmy, zgodnie z którą Prakitker ma przyczyniać się do podnoszenia komfortu życia przez inspirowanie zmian w domu i ogrodzie – mówi Zbigniew Macion, Dyrektor marketu w Zabrzu.

Niewątpliwym atutem nowego sklepu jest nowoczesny, przejrzysty system nawigacji, który ułatwi klientom poruszanie się po markecie. Każdy z działów oznakowany został innym kolorem, dobranym tak, aby budził podświadome skojarzenia z asortymentem.

Ponadto zastosowano nową topografię, której ikony są delikatniejsze i bardziej estetyczne. Dzięki temu klient bardzo szybko odnajdzie wybrany produkt, a robienie zakupów w nowym sklepie będzie przyjemnością.

Nowy market Praktiker w Zabrzu otwarty będzie codziennie: od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-21.00, a w niedzielę od 10.00 do 20.00.

 

Firma powiązana: PRAKTIKER
aktualizacja: 2010-03-12

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Klasyka na dachu - dachówka ceramiczna Rubin
Klasyka na dachu - dachówka ceramiczna Rubin Braas w swojej ofercie prezentuje szeroki wybór pokryć ceramicznych. Wykonane z gliny zachwycają klasycznym charakterem i naturalnym pięknem. ...
Blachy Pruszyński Promotorem Polski 2017
Blachy Pruszyński Promotorem Polski 2017 Firma Blachy Pruszyński została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Wyróżnienie "Promotor Polski" zostało ...
Blachy Pruszyński Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2017
Blachy Pruszyński Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2017 Firma Blachy Pruszyński otrzymała zaszczytny tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2017 w kategorii Najlepsza Jakość. Nagroda jest potwierdzeniem, ...
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze