Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD

Nowy produkt Ceresit – nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD® w naturalny sposób  współdziała z warunkami atmosferycznymi, chroniąc ściany zewnętrzne przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi a nam – użytkownikom – gwarantując wolne od szkodliwych mikroelementów powietrze we wnętrzach i... znacznie mniej pracy przy konserwacji elewacji.

Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD
Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD
Do tej pory elewacje nie lubiły się z deszczem.  Wraz z jego kroplami na ściany spływały drobinki brudu, zarodniki pleśni i grzybów które po odparowaniu wody pozostawały na powierzchni elewacji, często wnikając w jej strukturę. Nowy produkt Ceresit, gruntownie zmienia tą relację, czyniąc z deszczu prawdziwego sprzymierzeńca ścian zewnętrznych.

Nanosilikonowa farba Ceresit CT 49 Silix XD® odznacza się najwyższa trwałością i odpornością na wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki biologiczne. Chroni pomalowaną powierzchnię przed wnikaniem wody i  zapewnia szybkie odparowanie wilgoci z podłoża. A co do tego ma deszcz? Opady działają teraz jak "naturalna myjnia" dla naszego domu.

Dzięki zastosowaniu nowej farby, brud nie wnika w strukturę farby, ale osadza się na jej powierzchni. Naturalny prysznic w postaci deszczu  usuwa więc zebrane na elewacji zanieczyszczenia, pozostawiając ściany czyste i bezpieczne.

Dobroczynne działanie farby widać gołym okiem – po deszczu, na elewacji, zamiast mokrych zacieków pojawiają się perełki wody  –  to "naoczny"  efekt wyjątkowej receptury nowego produktu Ceresit.

Swoje ochronne właściwości oraz nieprzeciętną trwałość farba zawdzięcza zastosowanej w jej składzie formule Silix XD® (skrót od eXtra Dur®), opartej na wyselekcjonowanych silikonowych, akrylowych i polisiloksanowych żywicach z dodatkiem specjalnych wypełniaczy i pigmentów. 

Ta drobiazgowo dobrana kompozycja składników zapewnia, oprócz minimalizacji wnikania wody z zanieczyszczeniami w strukturę farby, wysoką paroprzepuszczalność, szybkie odparowanie wilgoci z podłoża, maskowanie rys i co wiąże się z tym wszystkim – wieloletnią trwałość połączoną z długotrwałym efektem wizualnym.

Ceresit CT 49 Silix XD® zabezpieczona jest także formułą BioProtect, stanowiącą dodatkową ochronę przed pleśnią, grzybami i innymi zagrożeniami biologicznymi. Świetnie sprawdzi się więc na elewacjach szczególnie narażonych na korozję biologiczną, również w obiektach zabytkowych.

Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD

Ceresit CT 49 Silix XD®
Producent – Henkel Polska Sp.z.o.o
Zużycie – zależnie od nasiąkliwości podłoża, przeciętnie ok.0,3 l/m² przy dwukrotnym nakładaniu
Opakowanie – pojemnik 15 l
Cena netto - od 319 zł w zależności od koloru
Wyrób zgodny z normą PN-EN 1062-1:2005

 

Firma powiązana: Henkel Polska
aktualizacja: 2009-11-16

Dodaj komentarz

Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w ...
VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami
VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami Do tej pory okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX reprezentowane były przez kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX, które wiernie oddają ...
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.

Malowanie elewacji produktami Flügger

Pamiętaj, że farbę elewacyjną oraz metodę renowacji należy wybrać w oparciu o wiek i stan techniczny elewacji. W trakcie malowania temperatura powinna wynosić min. 10°C, także podczas wysychania/utwardzania, nie może padać deszcz, a wilgotność powietrza nie może być wysoka. Należy ponadto unikać bezpośredniego działania słońca na malowaną powierzchnię.
topowe produkty

Elementy betonowe TeknoAmerBlok

TeknoAmerBlok to ponad 20 lat doświadczenia w produkcji różnorodnych elementów betonowych o szerokim zastosowaniu. W ofercie firmy są m.in. elementy elewacyjne i konstrukcyjne. Firma oferuje też montaż systemu ogrodzeniowego Amerfence.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze