Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

DuPont Corian na fasadach budynków

DuPont przedstawia nowe zastosowanie wykonanych na wymiar paneli z materiału DuPont™ Corian® na fasady budynków - nowe, wszechstronne, trwałe i eleganckie rozwiązanie, oparte na materiale znanym na całym świecie ze swojej wszechstronności, z łatwością spełnia oczekiwania i potrzeby nowoczesnej architektury.

Innowacyjność oraz bezkonkurencyjne parametry pozwalają architektom i firmom budowlanym na dostarczenie coraz to nowszych rozwiązań projektowych.

DuPont™ Corian® łączy wspaniałą estetykę z wysoką wydajnością, co czyni go idealnym wyborem zarówno w przypadku budynków komercyjnych jak i mieszkalnych.

Jednolite, wykonane na wymiar panele DuPont™ Corian®, pozwalają na łatwą konserwację i gwarantują odporność na działanie światła UV oraz wysokiej jakości wykończenie z dbałością o detale.

Pierwsze, najbardziej znaczące aplikacje z DuPont™ Corian® na fasadach budynków to: Seeko Hotel w Bordeaux; Palais des Congres na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Abidżan; willa na przedmieściach Lizbony, w Portugalii; pawilon dla dzieci w Utrecht, w Holandii; budynek banku w Brorup, w Danii oraz wiele innych obecnie powstających.

Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)

Główne zalety materiału:

 • DuPont™ Corian® można formować do prawie każdego kształtu, jaki projektant sobie wymyśli – od delikatnie zaokrąglonych ergonomicznych biurek po skomplikowane pocięte filary lub ladę recepcyjną na 6 metrów.
 • Materiał DuPont™ Corian® może modelowany poprzez termoformowanie lub może być obrabiany jak drewno w celu uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego. Kanty mogą być zaokrąglone, powierzchnie wygrawerowane lub ze skomplikowanym wzorem, grafika może zostać przeniesiona na materiał dzięki metodzie sublimacji, powierzchnia może zostać poddana obróbce CNC, termicznej lub ciśnieniowej.
 • Elementy DuPont™ Corian® scala się ze sobą za pomocą specjalnych klejów tworzących niewidoczne łączenia, co powoduje, iż projektanci nie są ograniczeni rozmiarami tworzonych projektów. Olbrzymie konstrukcje wydają się być wyrzeźbione z jednego kawałka materiału.
 • Dzięki ponad 100 kolorowej palecie barw, DuPont™ Corian® może być dopasowany do każdej kolorystyki lub stylu – od chłodnych neutralnych pasteli po nasycone i intensywne odcienie. Dodatkowym urozmaiceniem są także kolory o fakturze naturalnych skał jak marmury i piaskowce. W sytuacji potrzeby innego koloru nie znajdującego się w standardowej palecie barw, istnieje możliwość zamówienia indywidualnego.
 • DuPont™ Corian® poprzez możliwość częściowego przepuszczania światła lub półprzezroczystości (seria Illumination) nadaje materiałowi dodatkowy wymiar w momencie jego podświetlenia. Tym samym stał się wymarzonym materiałem projektantów oświetlenia.
 • DuPont™ Corian® prezentuje się wspaniale, ale w połączeniu z innymi materiałami (stal, drewno, szkło czy kamień naturalny), z którymi łatwo go połączyć efekt może być równie ciekawy.
 • DuPont™ Corian® jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wspaniale się sprawdza w miejscach publicznych i przy intensywnym użytkowaniu. Ewentualne rysy czy uszkodzenia są bardzo łatwo naprawialne.
 • Nieporowaty i scalony za pomocą niewidocznych łączeń, DuPont™ Corian® jest bardzo higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości, co zostało potwierdzone certyfikatem niezależnej organizacji niemieckiej LGA QualiTest GmbH.
 • GREENGUARD Environmental Institute (organizacja zajmująca się certyfikowaniem jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych) przyznała materiałowi DuPont™ Corian® wraz z dedykowanymi materiałami używanymi do jego obróbki, certyfikat „GREENGUARD Indoor Air Quality Certified®”, potwierdzający spełnienie przez DuPont™ Corian® restrykcyjnych kryteriów dotyczących emisji związków lotnych w pomieszczeniach zamkniętych. DuPont™ Corian® otrzymał także certyfikat GREENGUARD for Children & Schools Certification(SM), stwierdzający niską emisję związków lotnych z jego elementów zastosowanych jako materiały budowlane, meble oraz systemy wykończeniowe wykorzystywane wewnątrz szkół i przedszkoli.
 • DuPont opracował dwie kolekcje modnych i estetycznych kolorów DuPont™ Corian®, których skład zawiera nawet do 25% materiału uzyskanego z recyklingu
 • Dzięki trwałości, łatwości konserwacji oraz bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych, DuPont™ Corian® można zaliczyć do trwałych i bezpiecznych rozwiązań projektowych. Te właściwości przyczyniają się dodatkowo do łatwiejszego uzyskania certyfikacji LEED® dla budynków (zgodnie z systemem U.S. Green Building Council’s LEED® Green Building Rating System.)

 

Firma powiązana: DUPONT TYVEK
aktualizacja: 2009-11-20

Dodaj komentarz

Malowanie elewacji produktami Flügger

Pamiętaj, że farbę elewacyjną oraz metodę renowacji należy wybrać w oparciu o wiek i stan techniczny elewacji. W trakcie malowania temperatura powinna wynosić min. 10°C, także podczas wysychania/utwardzania, nie może padać deszcz, a wilgotność powietrza nie może być wysoka. Należy ponadto unikać bezpośredniego działania słońca na malowaną powierzchnię.
topowe produkty

Elementy betonowe TeknoAmerBlok

TeknoAmerBlok to ponad 20 lat doświadczenia w produkcji różnorodnych elementów betonowych o szerokim zastosowaniu. W ofercie firmy są m.in. elementy elewacyjne i konstrukcyjne. Firma oferuje też montaż systemu ogrodzeniowego Amerfence.
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika Szarość od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów, dlatego Termo Organika wprowadziła nowe odcienie tej eleganckiej ...
Elewacje walczą o tytuł Fasada Roku 2016
Elewacje walczą o tytuł Fasada Roku 2016 Wraz z chwilą, gdy niebo nad Polską rozbłysło tysiącem kolorowych fajerwerków zwiastujących nadejście 2017 r., upłynął termin nadsyłania ...
Wienerberger: nowa cegła Silesja Bruna
Wienerberger: nowa cegła Silesja Bruna Wienerberger, producent materiałów ceramicznych wprowadził do oferty nową cegłę klinkierową Terca. Silesja Bruna to gładka, jednolita ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x