Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG

Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG, nowości w ofercie firmy Caparol, zapewniają wyjątkową twardość powłoki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii nanosieci kwarcowych o trójwymiarowej strukturze NQG (Nano-Quarz-Gitter).

Caparol ThermoSan NQGThermoSan NQG i AmphiSilan NQG nadadzą elewacji elegancki wygląd, jednocześnie sprawiając, że będzie ona trwała i odporna na zabrudzenia oraz czynniki organiczne.

Nano-Quarz Gitter – nanocząsteczki w służbie wytrzymałości ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG, nowości dostępne w ofercie firmy Caparol, to nowoczesne farby ze specjalną formułą: cząsteczkami kwarcu, które wzmacniają, opartą na żywicach silikonowych, kombinację spoiwa farby.

Trójwymiarowa struktura nanosieci kwarcowych (NQG – Nano-Quarz Gitter) zapewnia wyjątkową twardość powłoki. Dodatkowo chroni ona podłoże przed wilgocią i zanieczyszczeniami, czyniąc farby ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG niepodatnymi na zabrudzenia i ograniczając rozwój mikroorganizmów na powierzchni. Zaawansowana technologia NQG zapewnia również większą czystość i dłuższą żywotność barw.

Nową generację farb opracowanych w oparciu o technologię NQG wyróżnia bardzo dobra przyczepność do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych i silikatowych oraz farb. ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG posiadają także lepsze niż inne farby właściwości przeciwpożarowe, ponieważ podczas palenia nie ściekają kroplami. Wszystkie te zalety sprawiają, że dostępne od niedawna na rynku farby nowej generacji firmy Caparol to unikalne, najnowocześniejsze rozwiązania do wykańczania elewacji.

ThermoSan NQG – kompleksowa ochrona Farba silikonowa ThermoSan NQG, nowość w ofercie firmy Caparol, to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie produkty najwyższej jakości, a także przez lata pragną cieszyć się nieskazitelną fasadą domu. Jest ona bowiem odporna na zabrudzenia, wypełnia drobne rysy na powierzchni tynku, a także zapewnia optymalną ochronę elewacji przed zawilgoceniem.

Chroni również przed rozwojem mikroorganizmów, takich jak grzyby, mchy, porosty i algi. Nie musimy zatem martwić się widmem nieestetycznych zacieków czy plam na zewnętrznych ścianach naszego domu. Dodatkowo, jako że farba ThermoSan NQG firmy Caparol charakteryzuje się wysoką odpornością na opady atmosferyczne oraz dużą przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla, zalecana jest do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO) na wszystkich rodzajach tynków: cementowo-wapiennych, akrylowych, silikonowych i silikatowych.

Standardowo występuje w kolorze białym, jednak można barwić ją przy użyciu barwników w odcieniach palety kolorystycznej AmphiSilan lub też zdecydować się na barwienie maszynowe w systemie Color Express firmy Caparol.

AmphiSilan NQG - więcej niż farba…

Caparol AmphiSilan NQGAmphiSilan NQG, druga z nowości firmy Caparol powstała w oparciu o technologię NQG, łączy w sobie najlepsze cechy farb dyspersyjnych i klasycznych farb krzemianowych. Silikonowa, kapilarnie hydrofobowa farba AmphiSilan NQG posiada mineralną strukturę podstawową, jest mikroporowata, nie tworząc błony.

Jest również doskonale przepuszczalna dla pary wodnej i dwutlenku węgla. Warto pokreślić, że farbę elewacyjną AmphiSilan NQG firmy Caparol cechują niskie naprężenia wewnętrzne, nie wykazuje ona również właściwości termoplastycznych, zatem zyskujemy gwarancję, że powłoka będzie wyjątkowo trwała.

Dodatkowo AmphiSilan NQG zawiera zaawansowane pigmenty fotokatalityczne, które spowalniają naturalny proces brudzenia się powłok, a także jest odporna na agresywne zanieczyszczenia zawarte w atmosferze. Decydując się na wykończenie elewacji farbą AmphiSilan NQG będziemy mieli pewność, że jej trwałości i wyglądowi nie zaszkodzą żadne warunki atmosferyczne.

Zwolenników eleganckich rozwiązań z pewnością zainteresuje fakt, że AmphiSilan NQG firmy Caparol posiada niespotykanie dużą siłę krycia oraz tworzy szlachetną, matową powierzchnię o charakterze podobnym do farb mineralnych.  Z tego też względu farba przeznaczona jest nie tylko do wykańczania elewacji budynków współczesnych, ale także do renowacji fasad w obiektach zabytkowych. Warto również podkreślić, że farba AmphiSilan NQG jest bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu można samodzielnie nałożyć ją na elewację.

Caparol ThermoSan NQG
, kolor: biały, op. 12,5 l, cena: 400 zł netto/opakowanie.

Caparol AmphiSilan NQG
, kolor: biały, op. 12,5l, cena: 385 zł netto/opakowanie.

 

aktualizacja: 2010-06-15

Dodaj komentarz

Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.
Nowa kolekcja płytek KLINKIER PRZYSUCHA
Nowa kolekcja płytek KLINKIER PRZYSUCHA Kolekcja płytek KLINKIER PRZYSUCHA powiększyła się o 4 nowe, wyraziste kolory spowite subtelnymi, miękkimi szarościami, jak i klasycznymi czerwieniami.
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika Szarość od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów, dlatego Termo Organika wprowadziła nowe odcienie tej eleganckiej ...

Malowanie elewacji produktami Flügger

Pamiętaj, że farbę elewacyjną oraz metodę renowacji należy wybrać w oparciu o wiek i stan techniczny elewacji. W trakcie malowania temperatura powinna wynosić min. 10°C, także podczas wysychania/utwardzania, nie może padać deszcz, a wilgotność powietrza nie może być wysoka. Należy ponadto unikać bezpośredniego działania słońca na malowaną powierzchnię.
topowe produkty

Cegły klinkierowe Grupy LODE

Firma Lode jest członkiem GRUPY LODE oferującym ceramikę budowlaną, produkty do wykonywaniu ścian i elewacji. W naszej ofercie są m.in. różnego typu cegły (pełna i drążona) wykorzystywane w budowie ogrodzeń, elewacji i konstrukcji. Jako pionierzy na tym rynku dajemy gwarancję najwyższej jakości naszych produktów.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze