Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

Nowe zespoły pompowo-sterownicze Hewalex

W marcu 2012r., firma Hewalex wprowadziła do oferty nowe zespoły sterowniczo-pompowe ZPS 18e-01 oraz ZPS 18a-01. Zastępują one dotychczas znane z oferty zespoły ZPS 6-01 i ZPS 16-01.

Nowe zespoły pompowo-sterownicze HewalexW ofercie pozostaje zespół ZPS 28-01 oferowany z nową wersją sterownika G422-P04. Nowe zespoły sterowniczo-pompowe wprowadzają szereg innowacyjnych rozwiązań, wyróżniających je na rynku.

Kompaktowa budowa zespołów stanowi ich niezmienną zaletę w postaci szybkiego i dogodnego montażu gotowego, w pełni okablowanego urządzenia. Zabudowa zespołu w najniższym punkcie instalacji, a także 2 zawory spustowe w standardzie pozwalają na sprawne napełnianie, opróżnianie oraz płukanie instalacji.

Zespół ZPS 18e-01 jako pierwszy na rynku wprowadza w standardzie elektroniczny pomiar natężenia przepływu czynnika grzewczego, zamiast typowego rotametru. Umożliwia to precyzyjny odczyt chwilowego natężenia przepływu i odczyt wydajności cieplnej kolektora słonecznego bezpośrednio na ekranie sterownika. Ponadto elektroniczny pomiar przepływu pozwala na dokładniejsze bilansowanie uzysków ciepła, także przy zmiennej wydajności pompy obiegowej. Przepływomierz elektroniczny w sposób wizualny wskazuje istnienie lub brak przepływu.

Niedomagania są szybko sygnalizowane przez sterownik. Integralnie wbudowany sterownik G422-P01 w oparciu o dostarczane standardowo 4 czujniki temperatury, umożliwia obsługę przynajmniej 17 wariantów instalacji słonecznej.

Nowością rynkową, pierwszą tego typu, jest zespół ZPS 18a-01 eliminujący typowe podzespoły wykonane z mosiądzu. W ich miejsce wprowadzono elementy ze stali nierdzewnej lub niklowane, co pozwala na zastosowanie zespołu również w połączeniu z kolektorami, posiadającymi absorbery aluminiowe wraz z aluminiowym orurowaniem: KS2000 TP Am / TLP Am.

Zespół ZPS 18a-01 w oparciu o sterownik G425-P01 wprowadza całkowicie nowy standard regulacji pracy instalacji słonecznej oparty o pomiar 3-ech temperatur. Innowacją jest pomiar temperatury na wejściu i wyjściu wężownicy podgrzewacza wody użytkowej. Natężenie przepływu optymalizowane jest automatycznie tak aby maksymalnie wykorzystać ciepło z kolektorów słonecznych.

Specjalna wersja pompy obiegowej WILO 15/6-PR przy standardowej cenie zakupu pozwala na płynną regulację wydajności w całym zakresie 3-ech stopni pracy (przełączanych automatycznie).

 

Firma powiązana: Hewalex
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich Produkcja własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej to wygoda i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej. ...
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY W ramach akcji "NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY", Klienci zyskują korzystniejsze ceny zakupu kompletnych instalacji fotowoltaicznych Hewalex o ...

Kolektor próżniowy a dłuższe wyłączenia prądu

Przekonaliśmy się, jak poważnym zagrożeniem dla instalacji są dłuższe wyłączenia prądu w słoneczne dni. Wtedy przestaje działać pompa cyrkulacyjna i następuje gwałtowny wzrost temperatury cieczy roboczej w instalacji. - mówi Tomasz, czytelnik Budujemy Dom.
topowe produkty

Strona pełna słonecznej energii: Braas.solar.pl

Kompletny zestaw informacji dotyczący systemów solarnych i wygodna nawigacja. Tak wygląda strona internetowa poświęcona kolektorom słonecznym Braas: Braas-solar.pl. Warto dowiedzieć się więcej o tych pożytecznych urządzeniach, które objęte są aż 45% dotacją.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x