Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Aktualności

Bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA'

Od kilku lat brama automatyczna stała się standardem w nowoczesnym budownictwie. Praktycznie każdy nowy posiadacz domu zaopatruje swoją bramę w automat. Deweloperzy, podwyższając standard swoich osiedli, stosują również automaty do bram wjazdowych i garażowych. Parkingi, centra handlowe, miejsca użyteczności publicznej - praktycznie wszyscy i wszędzie chcą mieć łatwy (bez konieczności wychodzenia z samochodu lub domu) dostęp do sterowania bramą.

Bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA'

Wygoda! Tak, to ona jest jedną z głównych przyczyn rozwoju branży automatyki do bram. W związku z dużym popytem na automatykę do bram na polskim rynku pojawiło się wielu producentów oferujących różnorodne rozwiązania. Zachęcają swoich potencjalnych klientów różnymi argumentami - niestety głównym jest niska cena! W branży budowlanej, a w szczególności automatyce do bram, w której działanie produktów opiera się na mechanice i elektronice, niekontrolowana i bezmyślna oszczędności to pierwszy krok do tragedii. Różnego rodzaju oszczędności powodujące obniżenie ceny końcowej produktu często stanowczo zmniejszają bezpieczeństwo użytkowania napędu.

Nasuwa się pytanie - Czy dla oszczędności kilkuset, a czasem kilkudziesięciu złotych warto jest narażać bezpieczeństwo swoje, rodziny, użytkowników? Pamiętajmy - brama automatyczna jest maszyną. Przy złym doborze napędu, urządzeniu nie spełniającym wymogów technicznych, złym użytkowaniu, taka maszyna staję się zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz jest łatwa do sforsowania przez złodzieja!

Firma BENINCA' od blisko 40 lat działalności szczególny nacisk stawia na dobór odpowiednich materiałów do produkcji swoich urządzeń oraz bezpieczeństwo użytkownika napędu. Wraz z rozwojem technologii i w celu zagwarantowania bezpieczeństwa firma BENINCA' stosuje w swoich produktach najnowocześniejsze rozwiązania. Istnieje wiele cech którymi powinien charakteryzować się bezpieczny napęd do bramy wjazdowej czy garażowej. W produktach BENINCA' można wyszczególnić kilka ważnych funkcji i cech:

 • wszystkie produkty wyposażone są w personalne klucze do odblokowania ręcznego w przypadku zaniku napięcia co zwiększa bezpieczeństwo użytkownika przed przedostaniem się złodzieja na posesję. 

 • siłowniki na 24V napięcia stałego - możliwość zasilania z baterii akumulatorowych w przypadku zaniku napięcia z sieci.

 • szeroka gama produktów gwarantuje optymalny dobór napędu względem wagi bramy, co gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie. 

 • wykorzystanie materiałów najwyższej jakości: przekładnie siłownika wykonane ze stali i brązu zanurzone w kąpieli olejowej stanowią gwarancję żywotności.

 • enkoder lub system amperometrycznego wykrycia przeszkody powoduje, że w przypadku pojawienia się osoby lub pojazdu w świetle wjazdu nastąpi odwrócenie biegu bramy.

 • miękki start pozwala bramie płynnie ruszyć co ma duży wpływ na żywotność urządzenia.

 • linia fotokomórek- w świetle wjazdu oraz w przypadku bram skrzydłowych dodatkowa linia w fazie otwarcia bramy powoduje, że jeśli w fazie zamykania czy otwierania w świetle przejazdu pojawi się pieszy lub pojazd brama zatrzyma się nie stanowiąc zagrożenia użytkownika.

 • krawędź bezpieczeństwa - w przypadku dużych bram przemysłowych wymagane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci "czułych" krawędzi montowanych na czole i słupkach bramy. W przypadku napotkania przeszkody brama zatrzymuje się.

 • lampa ostrzegawcza - informuje osoby w obecności bramy o jej ruchu. 
Bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA'

Wszystkie wymienione oraz wiele innych funkcji i cech mają produkty automatyki do bram marki BENINCA'. Najbardziej popularne i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania to w podziale na rodzaje bram:

 • BILL40M - do bram skrzydłowych 
 • BOB21M - do bram skrzydłowych
 • BULL624.ESA - do bram przesuwnych
 • BULL8OM.S - do bram przesuwnych
 • JIM.3 i JIM.4ESA - do bram garażowych. 

Najbardziej popularne i wykorzystywane funkcje w produktach automatyki do bram BENINCA':

 • funkcja furtki - częściowe otwarcie skrzydła bramy.
 • współużytkownik - w fazie otwierania na napęd nie działa żaden impuls - wykorzystywane na osiedlach zamkniętych.
 • ESA - system oszczędzania energii w fazie czuwania. Napęd w fazie czuwania nie pobiera energii co daje oszczędności użytkownikowi do 150zł rocznie. 
 • CALL - centrala GSM umożliwiająca sterowanie bramy sygnałem telefonu komórkowego. 

Najnowocześniejsza automatyka do bram powinna charakteryzować się gwarancją bezpieczeństwa użytkownika i ochroną posesji. Napęd do bram kupujemy na wiele lat i przez wiele lat ma nam służyć swoją niezawodnością i gwarantować bezpieczeństwo. Nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie - tym bardziej, że są to oszczędności niewielkie w skali kosztów napędu, ogrodzenia czy budowy.

Autoryzowani Dystrybutorzy BENINCA
www.beninca.pl

Firma powiązana: Beninca
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

10 błędów popełnianych podczas remontu ogrodzenia

Przydomowe ogrodzenia od czasu do czasu wymagają przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Mimo to, często brakuje systematycznej konserwacji i z czasem konieczny jest poważniejszy remont płotu – wymiana przęseł, a nawet słupków lub podmurówki. Jak wtedy uniknąć błędów?

topowe produkty

JONIEC: ogrodzenia, elewacje, architektura ogrodowa

Firma JONIEC to czołowy polski producent elementów małej architektury ogrodowej. W jej ofercie znajdują się ogrodzenia betonowe łupane, betonowe modułowe, płytki elewacyjne i dekoracyjne, gazony, podmurówki, palisady. Sztandarowym produktem firmy jest ogrodzenie łupane GORC®, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Każdego roku do oferty wprowadzane są nowe produkty, a te będące już w stałej ofercie firmy wzbogacane są o nową paletę kolorystyczną.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Firma JONIEC® wyróżniona na Targach DOM w Kielcach
Firma JONIEC® wyróżniona na Targach DOM w Kielcach Podczas Wielkiej Gali Targów DOM 2017, która zakończyła pierwszy dzień wystawowy Targów DOM w Kielcach, komisja konkursowa przyznała firmie ...
Firma JONIEC® zaprasza na Targi DOM w Kielcach
Firma JONIEC® zaprasza na Targi DOM w Kielcach W najbliższy weekend tj. w dniach 7-9 kwietnia (piątek – niedziela) w Centrum Kongresowym TARGI KIELCE S.A. odbędą się XXIV Ogólnopolskie ...
KONSPORT na BUDMIE 2017
KONSPORT na BUDMIE 2017 Firma KONSPORT zaprasza na największe w Polsce Targi Budowlane BUDMA. Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x