Budujemy Dom
Wokół domu / Ogrodzenia / Artykuły

Ogrodzenie z PVC

Ogrodzenie z PVC jest estetyczny, nie wymaga konserwacji, ale jeszcze niezbyt u nas rozpowszechniony.

Panele

Ogrodzenie z PVC 
  (fot. Royal Europa)
Produkowane są z barwionego w masie PVC; najczęściej spotykany jest kolor biały. Tworzywo jest mrozoodporne i odporne na promienie UV. Niektórzy producenci oferują słupki wzmacniane wewnątrz profilami stalowymi.

Panele mają długość 150-230 cm i wysokość 80-180 cm. Są lekkie i łatwe w montażu. Mogą być pełne lub półpełne – z ażurową wstawką u góry.

Ogrodzenie z PVC montuje się samodzielnie łącząc panele ze słupkami metalowymi kątownikami lub wsuwając panele w wyprofilowane w słupkach rowki.

Przęsła

Przęsła są całkowicie ażurowe. Montuje się je samodzielnie, przytwierdzając do słupków wkrętami lub kołkami, bądź na zatrzask. Przęsła mają wygląd tradycyjnego płotu sztachetowego, ale są delikatne i nie nadają się do ogradzania posesji. Przęsła, tak jak panele, są produkowane głównie w kolorze białym.
aktualizacja: 2009-08-18

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Bezpłatny program do projektowania ogrodzeń Firmy JONIEC®
Bezpłatny program do projektowania ogrodzeń Firmy JONIEC® Jeśli jesteś na etapie planowania ogrodzenia lub szukasz inspiracji, jak stworzyć trwałe i efektowne ogrodzenie, to zachęcamy do zapoznania ...
Ogrodzenie strukturalne z kolekcji Libet Completto
Ogrodzenie strukturalne z kolekcji Libet Completto Kolekcja Libet Completto to bogata oferta elementów uzupełniających, które pozwalają stworzyć spójną aranżację ogrodową, starannie ...
JAKOŚĆ ROKU® Srebro dla Firmy JONIEC®
JAKOŚĆ ROKU® Srebro dla Firmy JONIEC® Podczas III Europejskiego Kongresu Jakości, który odbył się pod koniec marca w Katowicach, wśród laureatów po raz kolejny znalazła się ...

Czy muszę współuczestniczyć w kosztach budowy ogrodzenia?

Kupiłem działkę, która z jednej strony jest już ogrodzona. Właściciel sąsiedniej działki zwrócił się do mnie o pokrycie części kosztów budowy ogrodzenia. Ponieważ jak na razie nie planuję budowy na kupionej działce, nie bardzo mam ochotę ponosić wydatków na niepotrzebny dla mnie płot. Przy okazji okazało się, że ogrodzenie przebiega skośnie do granicy i na odcinku ok. 20 m w całości postawione jest na moim terenie. Czy zatem mam obowiązek pokrycia części kosztów tego ogrodzenia i jak z punktu widzenia prawa, przedstawia się problem wejścia na mój teren?

topowe produkty

KONSPORT - nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Marka KONSPORT to polski producent nowoczesnych ogrodzeń o niepowtarzalnym wzornictwie. 24 lata obecności w branży ogrodzeniowej dają gwarancję wysokiej jakości i estetyki naszych produktów.
Najbardziej znane marki
Ogrodzenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze