Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Potrójne wyróżnienie IF design award dla Schüco

Firma Schüco otrzymała z rąk międzynarodowej sławy ekspertów prestiżowe wyróżnienie IF design award, przyznawane tylko najbardziej kreatywnym produktom na świecie. Spośród zawrotnej liczby 4322 zgłoszeń z 48 krajów jury konkursu nagrodziło aż 3 rozwiązania Schüco!

IF design award Tegoroczna edycja IF design award zaskoczyła samych organizatorów, którzy odnotowali aż 1605 uczestników. Uczestnictwo w organizowanym przez International Forum Design konkursie stanowi ogromne wyzwanie, ze względu na bardzo wymagające kryteria stawiane zgłaszanym produktom.

Już sam udział w tym prestiżowym wydarzeniu oznacza dla firm bilet wstępu do grona światowych innowatorów. Laureaci otrzymują prawo do posługiwania się znanym na całym świecie logo konkursu, które wyróżnia najlepsze i najbardziej kreatywne produkty oraz usługi na rynku.

Firma Schüco zaimponowała jury aż trzema innowacjami odznaczającymi się technologicznym zaawansowaniem i wysokiej klasy designem. W tym roku znakiem IF design award zostały uhonorowane: pionierski system proaktywnej fasady Schüco 2° System, nowy system drzwi przesuwnych Schüco ASS 77 PD.SI oraz nowy manager drzwiowy Schüco Door Control System (DCS).

Zmienna natura budynku

Fasada Schüco 2° System Poprzez fasadę Schüco 2° System firma Schüco pragnie się przyczynić do realizacji celu obniżenia globalnej temperatury o 2°C. Inspiracją do stworzenia rewolucyjnego rozwiązania dla projektantów Schüco stał się zmienny charakter samej natury. System fasadowy posiada zdolność samodzielnej adaptacji do zmiennych warunków klimatycznych, pór roku oraz nasłonecznienia.

Taki efekt uzyskano dzięki systemowi dwóch adaptacyjnych powłok, które mogą być przesuwane do dowolnego położenia. Każda z mobilnych warstw posiada odmienny charakter i pełni różnorodne funkcje, w zależności od potrzeb i otoczenia.

Podczas zimnych nocy dodatkowa, nieprzezierna ciepła powłoka jest nasuwana na ruchome przeszklenia zwiększając termoizolacyjność przegrody oraz stopień ochrony antywłamaniowej, chroniąc jednocześnie wnętrze budynku przed niepożądanym zaglądaniem z zewnątrz.

Natomiast w ciepłe, słoneczne dni zastosowanie będzie miała warstwa z wbudowanymi modułami fotowoltaicznymi, która jednocześnie pełni funkcje wysokoefektywnej ochrony przeciwsłonecznej i generatora energii. Poszczególne elementy są sterowane za pomocą wbudowanych czujników lub ręcznie przez użytkownika.

Bazowym, stałym komponentem systemu Schüco 2° jest termoaktywna ściana. Dzięki wbudowanym instalacjom wentylacji i odzysku ciepła pozwala ograniczyć zużycie energii do ogrzewania i chłodzenia budynku.

Nowe przyszłościowe technologie

Schüco Door Control System (DCS)Znakiem rozpoznawczym systemów aluminiowych Schüco jest wąski kontur profili przy doskonałych parametrach, wysoka precyzja wykonania i staranne dopasowanie wszystkich komponentów. Nowy system Schüco ASS 77 PD.SI o podstawowej głębokości zabudowy 77 mm pozwala na realizację wielkoformatowych przeszkleń przesuwnych o doskonałych parametrach, nawet Uw=0,8 W/m2K.

Niewielkie szerokości styku skrzydeł oraz ukryte ościeżnice w sekcjach montowanych bezpośrednio w ścianie budynku pozwoliły uzyskać niesamowity, panoramiczny design i szeroki widok. Harmonijna estetyka systemu wynika z eliminacji wszelkich uchwytów i ukrycia mechanizmów sterujących drzwiami wewnątrz profilu.

Bezklamkowa obsługa odbywa się za pomocą pojedynczego przycisku na zewnętrznym panelu kontrolnym. Niewidoczne gołym okiem napęd oraz mechanizm ryglujący obsługują szybko i bezgłośnie bardzo duże skrzydła o wadze nawet do 500 kg. Prowadnice są umieszczane na poziomie wylewki wraz z niskim progiem gwarantującym bezpieczne użytkowanie. Szeroki wybór typów spośród ościeżnic -1, -2 i -3 torowych daje dużą swobodę kreowania architektonicznego.

Elegancki wygląd i funkcjonalność to również cecha rozpoznawcza trzeciego laureata, Schüco Door Control System (DCS). Modularne rozwiązanie jest połączeniem doskonałego designu i ultranowoczesnych technologii. Łączy w sobie zadania kontroli dostępu i awaryjnego wyjścia.

Wszystkie elementy otrzymały stylowy wygląd, podkreślony obudową z przyciemnianego szkła.  Portfolio systemu DCS obejmuje komponenty kontroli dostępu: czytniki kart, linii papilarnych, przyciski i kamerę video oraz komponenty wyjścia awaryjnego: przełączniki kluczykowe, przyciski ewakuacyjne i elementy komunikacji wizualnej.

Innowacyjne metody instalacji pozwalają na elastyczne konfigurowanie i łatwy montaż wybranych elementów w krótkim czasie. Dostępność modeli o różnej geometrii czyni system idealnym rozwiązaniem, zarówno dla budynków istniejących jak i nowo budowanych. Premiera obydwu rozwiązań jest planowana na wiosnę 2012.

 

aktualizacja: 2011-12-01

Dodaj komentarz

Czy zamek antywłamaniowy trudno fachowo zamontować?

Odpowiedź eksperta: Niestety tak, błędy w montażu zdarzają się nawet firmom, które zawodowo się tym zajmują.

topowe produkty

ALU LOOK, czyli okna prawie doskonałe

Czy charakteryzująca się najlepszymi parametrami technicznymi stolarka okienna może jednocześnie zachwycać estetyką? A dlaczego nie? MS więcej niż OKNA wychodzi naprzeciw wymaganiom swoich klientów i wprowadza na rynek nową linię okienną ALU LOOK, która naśladuje wygląd aluminium.
Najbardziej znane marki
Profile okienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Markiza pionowa VMZ Solar INNOWACJĄ ROKU 2016
Markiza pionowa VMZ Solar INNOWACJĄ ROKU 2016 Firma FAKRO dzięki jednemu z innowacyjnych rozwiązań - markizie pionowej VMZ Solar - otrzymała tytuł "Innowacji Roku 2016".
Okna dachowe z pakietem trzyszybowym w podstawowej ofercie VELUX
Okna dachowe z pakietem trzyszybowym w podstawowej ofercie VELUX Firma VELUX wprowadza do podstawowej oferty nowe, energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym. Dzięki atrakcyjnym cenom nowych okien, ...
Aluminiowe drzwi zewnętrzne Hörmann standardowo w klasie na włamanie RC 3
Aluminiowe drzwi zewnętrzne Hörmann standardowo w klasie na włamanie RC 3 Jak wynika z policyjnych statystyk średnio, w Polsce, co 15 minut dokonuje się kradzieży z włamaniem do domu. Co dziesiąty włamywacz dostaje ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x