Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zlewozmywaki i baterie

Zlewozmywak i bateria mogą tworzyć parę doskonałą. Zarówno pod względem estetyki, jak i ergonomii. Dzięki nim kuchenna „mokra robota” ma szansę stać się pracą dla przyjemności, a sama kuchnia miejscem godnym otwarcia na salon.

SEKRET DŁUGOWIECZNOŚCI

Woda w kuchni potrzebna jest bezustannie. Co chwilę coś trzeba opłukać, umyć, nalać wody do garnka czy czajnika. Według badań, w typowej rodzinie baterię odkręca się i zakręca średnio aż 90 razy dziennie. Przy takiej częstotliwości potrzebujemy urządzeń wytrzymałych na wzmożoną eksploatację i ułatwiających podstawowe czynności w kuchni.

Dobre baterie, które mają korpusy wykonane z mosiądzu i wyposażone są w głowice ceramiczne powinny służyć około piętnastu lat bez awarii. Nie ma mowy o kapaniu z kranu – zawory kulowe skutecznie odcinają wodę bez konieczności dokręcania kurków. Baterię od wewnątrz może jednak zniszczyć wytrącający się z wody kamień.

Niektóre modele wyposażone są w rozwiązania zapobiegające jego osadzaniu, co znacznie przedłuża ich żywotność, ale przy montażu pamiętajmy o założeniu filtrów siatkowych na przyłączach (część modeli sprzedawana jest razem z nimi, do innych musimy je sami dokupić). Wiele firm wymaga zakładania takich filtrów, żeby gwarancja na urządzenie została uznana.

fot. CCI

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2014

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x