Wydajność i nowoczesność przy remoncie instalacji wodnych i grzewczych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Wydajność i nowoczesność przy remoncie instalacji wodnych i grzewczych

Firma RWC oferuje produkty używane nie tylko do budowy nowych obiektów, ale także umożliwiające modernizację istniejących już budynków. Powszechnie myśli się, że przerobienie instalacji grzewczej grzejnikowej na podłogową jest niemalże niemożliwe, ale także wiąże się z gruntownym przebudowaniem istniejących posadzek. Otóż nie. Nasza firma poleca technologię płyt JG LowFit™, którą można zastosować jako alternatywę dla grzejników również bez konieczności usuwania istniejącej podłogi.

aktualizacja: 2023-02-10 13:11:27

Panele te zostały stworzone do modernizacji ogrzewania w budynkach istniejących, tam gdzie nie ma możliwości wykonania instalacji ogrzewania podłogowego tradycyjnymi metodami ze względy na ograniczoną wysokość podłogi oraz do układania w budynkach na stropach drewnianych tam gdzie wykonanie wylewki ze względu na obciążenie jest niemożliwe. Przedstawiony przez nas system ukazuje szybszy oraz tańszy sposób.

Na użycie tradycyjnych technologii montażu ogrzewania podłogowego z warstwą izolacji oraz 5-6 centymetrową wylewką możemy pozwolić sobie w przypadku budowania nowych domów lub renowacji starych po wykuciu dotychczasowej podłogi na co potrzeba sporo czasu, nakładu pracy oraz kosztów. Dzięki naszym panelom można układać instalację bezpośrednio na starej posadzce i zalać cienką warstwą jastrychu dzięki czemu wysokość podłogi zwiększy się zaledwie o 20-25 mm w zależności od zastosowanej średnicy rur.

Przy wodnym ogrzewaniu płaszczyznowym konieczne jest zastosowanie specjalnego systemu rur, które powinny być umieszczone w betonie czy jakiejkolwiek innej wylewce. To właśnie one pełnią funkcję grzejników, a ciepło z nich pochodzi z wody podgrzewanej np. przez piece i przechowywanej w kotłach.

Dzięki zrezygnowaniu z wiszących grzejników powiększa się przestrzeń wnętrz mieszkalnych, które wyglądają przestronnie i bardzo elegancko. Należy jednak pamiętać, że podłoga stanowi funkcję grzejnika, dlatego trzeba zaaranżować ją w taki sposób, aby nie zastawiać całej powierzchni. Dzięki sporej powierzchni grzejnej orz jednakowej temperatury w każdym miejscu podłogi uzyskujemy wysoki komfort cieplny.

JG LowFit Castellated Panel 16 mm (12 mm Pipe)
JG LowFit Castellated Panel 16 mm (12 mm Pipe)
JG LowFit Foiled Panel 16 mm (12 mm Pipe)
JG LowFit Foiled Panel 16 mm (12 mm Pipe)
JG LowFit Fibre Mesh Panel 16 mm (12 mm Pipe)
JG LowFit Fibre Mesh Panel 16 mm (12 mm Pipe)
JG LowFit Castellated Panel 20 mm (15 mm Pipe)
JG LowFit Castellated Panel 20 mm (15 mm Pipe)

Uniwersalność

Ogrzewanie podłogowe w domu można zamontować w każdym pomieszczeniu niezależnie od gabarytów. Należy jedynie dostosować wielkość schematu grzewczego do konkretnej powierzchni - inne rozwiązania będą pasować do małego pokoju, inne do sporego garażu czy salonu.

Ekologiczne rozwiązanie

Wodne ogrzewanie podłogowe zapewnia oszczędność energii gdyż niekonieczne jest nagrzewanie cieczy do wysokiej temperatury. Takie instalacje pozwalają zazwyczaj na nagrzanie powierzchni grzejnej do 20-30 stopni Celsjusza, co zapewnia duże oszczędności energii w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania.

Suche ściany

Dzięki jednakowej temperaturze na całej powierzchni podłogi wilgotność w pomieszczeniach jest niższa co niweluje ryzyko wystąpienia m.in. plam na ścianach czy rozwoju roztoczy.

Aby ułatwić montaż oraz zapewnić wysoką wydajności i niską wysokość wylewki podłogowej zaprojektowane i wytworzone zostały panele kasetonowe JG LowFit™. Panele mają równomiernie rozmieszczone kastelacje co 50 mm, aby umożliwić bezpieczne i dokładne przypięcie rury zgodnie ze specyfikacją projektową. Montaż paneli jest szybki i prosty, ponieważ posiada system wyrównywania na zakładkę dla prostego bezproblemowego układania paneli, a także super mocny podkład samoprzylepny. Pozwala to na montaż panelu bezpośrednio na istniejącej konstrukcji podłoża. Otwarta konstrukcja kratownicy zapewnia, że warstwa jastrychu wylewana na górę rozprowadza się gładko i równomiernie po panelu.

JG LowFit Black Conduit Pipe 12 mm (25 m Coil)
JG LowFit Black Conduit Pipe 12 mm (25 m Coil)

Opisywane przez nas panele wyróżniają się następującymi zaletami:

  • Idealne rozwiązanie do układania na istniejących podłogach drewnianych lub betonowych,
  • Nadaje się do pojedynczych lub wielu pomieszczeń,
  • Łatwe w montażu niskoprofilowe panele 16 mm na rurę 12 mm,
  • Lekkie panele o wysokiej wytrzymałości na ściskanie,
  • Wysoka moc grzewcza z niskopoziomowej zabudowy podłogowej,
  • Zagięcia powrotne są wgłębione w panel, co ułatwia instalację,
  • Warstwa siatkowa pozwala na układanie płytek bezpośrednio na panelu, zapewniając niską całkowitą wysokość podłogi w przypadku JG LowFit™ panel z włóknem,
  • Wykonane w 100% z materiału nadającego się do recyklingu.

W ofercie firmy John Guest możemy wyróżnić:

  • JG LowFit™ ażurowy (dla rury 12 i 15 mm)
  • JG LowFit™ panel z włóknem (dla rury 12 i 15 mm)
  • JG LowFit™ foliowane (dla rury 12 mm)

Kolejnym produktem o którym warto wspomnieć przydatnym w modernizacji instalacji wodnych jest termostatyczny zawór mieszający (TMV).

Termostatyczny zawór mieszający (TMV)
Termostatyczny zawór mieszający (TMV)

Każdy system ciepłej wody użytkowej w nowych jak i starych budynkach będzie niekompletny bez termostatycznego zaworu mieszającego. Zawory te mieszają gorącą i zimną wodę do odpowiednio ustawionej temperatury, która zapobiega oparzeniu, jednocześnie umożliwiając instalacji zasilającej gorącej wody działanie w wystarczająco wysokich temperaturach, aby zapobiec rozmnażaniu się bakterii Legionella.

Easifit eliminuje ryzyko przypadkowych poparzeń dzięki precyzyjnemu mechanizmowi mieszania ciepłej i zimnej wody którego wynikiem jest bezpieczna i komfortowa temperatura.

Aby upewnić się, że zawór mieszający jest zainstalowany i ustawiony poprawnie, instalatorzy muszą zmienić ustawienia fabryczne temperatury TMV (która jest ustawiona na 38 stopni) na odpowiednią wymaganą temperaturę wylotową.

Temperaturę wylotową należy zmienić na:

  • -41°C do umywalki lub prysznica
  • -44°C - 46°C na kąpiel
  • -38°C na bidet

Instalatorzy powinni zawsze sprawdzać temperaturę wody po ustawieniu i zamontowaniu TMV, aby upewnić się, że zawór działa prawidłowo.

Ultra kompaktowa konstrukcja naszej nowej serii mniejszych zaworów doskonale sprawdza się pod umywalką, wanną i w instalacjach natryskowych. Nasz 2-w-1 Easifit TMV zawiera zawór zwrotny zapobiegający przepływowi krzyżowemu ciepłej i zimnej wody a także filtr siatkowy do zatrzymywania zanieczyszczeń. Easifit TMV 4-w-1 oferuje tę samą funkcjonalność, ale jest również wyposażony w zawór odcinający ułatwiający serwis oraz port testowy do monitorowania ciśnienia i temperatury w systemie.

Szybki i łatwy w instalacji, Easifit zapewnia najwyższą ochronę użytkownikom końcowym, jednocześnie zmniejszając zużycie wody i energii.

Easifit to:

  • Stabilna temperatura wyjściowa zmieszanej wody
  • Szybkie wyłączenie w przypadku awarii instalacji wody ciepłej lub zimnej
  • Ustawienia zabezpieczone przed manipulacją
  • Zapobiega rozwojowi bakterii
  • Instalacje zasilające ciepłej i zimnej wody 15 lub 22 mm

Aby uzyskać więcej informacji o naszej rodzinie marek RWC oraz jak nasze rozwiązania mogą pomóc w codziennym życiu zapraszamy do odwiedzania nas na naszych stronach www.rwc.com www.johnguest.com.

Firma powiązana:
John Guest Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Od beżu do blasku: Jak odmienić toaletę w jeden weekend?
Od beżu do blasku: Jak odmienić toaletę w jeden weekend?