Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 11-12/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Przytulniejszy i funkcjonalniejszy po remoncie

W 2008 r. Joanna i Adam kupili kilkuletni dom. Dopiero po dokładnym poznaniu jego zalet i wad, wprowadzili kilka zmian we wnętrzu, a w 2014 r. zrobili remont fundamentów, elewacji i dachu.

Przytulniejszy i funkcjonalniejszy po remoncie

Przytulniejszy i funkcjonalniejszy po remoncie
Po kilkuletnim pobycie za granicą, Joanna i Adam planowali powrót do kraju. Tuż przed przeprowadzką postanowili kupić pod Warszawą gotowy dom, przystosowany dla czteroosobowej rodziny. Dlatego, mieszkając za granicą, wertowali internetowe oferty, dotyczące nieruchomości. Wyjątkowo polubili mieszkanie na jednej kondygnacji, dlatego szukali w Polsce budynku z podobnym układem oraz dobrą lokalizacją i przestronnym ogrodem.

 

Pewna oferta bardzo ich zainteresowała, więc Adam specjalnie przyjechał do Polski, żeby dokładnie obejrzeć sprzedawany dom. Od razu stwierdził, że jest idealny, ponieważ ma odpowiednią wielkość i układ, a co najważniejsze – był budowany nie na sprzedaż i jego stan pozwala sprowadzić rodzinę nawet bez przeprowadzania jakiegokolwiek remontu. Jedyną zmianą, po konsultacji z żoną jeszcze przed przenosinami, była przebudowa kominka, bo wygląd istniejącego rażąco kłócił się ze stylem przywiezionych mebli.

Dom przed remontem

Szybko zdecydowaliśmy się na zakup tego domu, wiedzieliśmy bowiem, że zaspokaja nasze wspólne wyobrażenie o własnych czterech ścianach i ogrodzie – mówi Joanna. – Tak jak oboje oczekiwaliśmy, układ wnętrz jest praktyczny. Nie ma w nim schodów, więc na przykład po obudzeniu możemy pójść do kuchni, bez pokonywania kondygnacji, zaparzyć tam kawę, a potem wyjść na zaciszny taras. Dom z pomieszczeniami wspólnymi i prywatnymi na jednym poziomie sprzyja użytkowej wygodzie!

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 11-12/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 11-12/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze