Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny z hydromasażem

Masaż wodny nie tylko skutecznie rozluźnia napięte mięśnie, ale także poprawia ukrwienie i pozytywnie wpływa na układ oddechowy i kostny. Nic dziwnego, że wanny z hydromasażem stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia łazienek. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Rodzaje masażu

Wbrew swojej nazwie, w wannie z hydromasażem można korzystać nie tylko z masażu wodnego, lecz także powietrznego oraz łączonego – wodno-powietrznego.

 

Masaż wodny, zwany też biczem wodnym, polega na masowaniu ciała strumieniami wody, które wydostają się z dysz umieszczonych na ściankach i na dnie wanny. Woda tłoczona jest za pomocą pompy, umieszczonej bezpośrednio pod wanną. Ten rodzaj masażu poprawia ukrwienie tkanek, przyspiesza metabolizm i rozgrzewa. Polecany jest szczególnie po wysiłku fizycznym, ale również przy schorzeniach układu kostnego i mięśniowego oraz reumatyzmie. Ponadto jest wykorzystywany podczas rehabilitacji po urazach ortopedycznych.

 

Masaż powietrzny, nazywany inaczej kąpielą perełkową, jest realizowany dzięki powietrzu tłoczonemu do wanny specjalną dmuchawą. Dostaje się ono dyszami lub wydmuchiwane jest przez niewielkie otwory ze specjalnej komory umieszczonej w dnie. Masaż powietrzny jest łagodny, ma działanie relaksujące. Poprawia krążenie i ujędrnia skórę. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w ozonator, który – ozonując powietrze – zwiększa efektywność masażu. Ozon pomaga bowiem w usuwaniu rozstępów, cellulitu i zmarszczek. Poza tym wykazuje właściwości lecznicze – jest stosowany w leczeniu chorób skóry i żylaków.

 

Masaż wodno-powietrzny (łączony) to zestawienie dwu powyższych rodzajów zabiegu. W wannie z takim systemem możemy stosować masaż wodny i powietrzny równocześnie lub na przemian.

Norbert Skupiński
fot. Sundance Spas

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".