Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Połowa bliźniaka od dewelopera

Joanna i Krystian kupili połowę bliźniaka w stanie deweloperskim, więc brali czynny udział jedynie w wykańczaniu i urządzaniu wnętrz. Omijając etap budowania oraz wyposażania domu w media i instalacje, do kilku miesięcy skrócili czas potrzebny do znalezienia i przygotowania nieruchomości do zamieszkania.

Połowa bliźniaka od dewelopera

Połowa bliźniaka od dewelopera
Bliźniak stoi na luźno zadrzewionej polance tuż przy lesie. W sąsiedztwie znajduje się jeszcze kilka budynków jednorodzinnych, ale wszystkie zaprojektował jeden architekt, a wzniosła firma sąsiadki. Cała najbliższa zabudowa ma podobną architekturę i kolorystykę, więc wygląda spójnie z daleka i z bliska. Joanna i Krystian docenili ten celowy zabieg, ale najbardziej zachwycili się wysoką deweloperską jakością domu.

WYJĄTKOWY STAN DEWELOPERSKI BLIŹNIAKA

Sąsiadka, budująca domy na sprzedaż, z góry zadbała o to, żeby nie tylko jej własny był ładny i komfortowy. Do wzniesienia bliźniaka wybrała, wraz z autorem projektu, nowoczesne materiały budowlane, jakby nie chciała w przyszłości wstydzić się swojej pracy przed nabywcami i jednocześnie najbliższymi sąsiadami. Kupno domu z rąk dewelopera było dla Joanny i Krystiana swoistego rodzaju gwarancją solidności i jakości.

 

Kiedy obejrzeliśmy ten budynek, to właściwie przestaliśmy dalej szukać – opowiada Joanna. – To było to! Oboje z mężem wychowaliśmy się w domach jednorodzinnych i docelowo chcieliśmy właśnie w taki sposób mieszkać z dziećmi, lecz woleliśmy nie tracić czasu na wdrażanie się w tajniki budowania, a następnie na samodzielne prowadzenie budowy. W 2015 roku rozpoczęliśmy poszukiwania gotowego domu, z góry określając, że powinien on się znajdować przy drodze publicznej, a nie prywatnej oraz mieć powierzchnię do 200 m2 i koniecznie notarialnie uporządkowane sprawy własności. Oczekiwaliśmy czterech sypialni na piętrze, otwartych pomieszczeń dziennych na parterze, garażu w bryle. Preferowaliśmy nowoczesną architekturę i styl wykończenia. Oglądaliśmy różnego rodzaju domy, jednorodzinne i bliźniaki, gotowe do zamieszkania i w tzw. stanie deweloperskim. Ten bliźniak zdecydowanie wyróżniał się spośród nich jakością tynków, okien i drzwi, dachu, czy chociażby standardem instalacji elektrycznej.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".