Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Narzędzia

Wypielęgnowany ogród i trawnik, gęsty jak dywan, to marzenie większości właścicieli domów. Za jego realizację płaci się ciężką, choć dla wielu przyjemną, pracą. Ułatwią ją ogrodowi pomocnicy - wśród nich narzędzia do koszenia, cięcia, podcinania.

Narzędzia

Obserwowałem ostatnio, jak pożądanym zajęciem może być jeżdżenie kosiarką. Otóż, mamy w okolicy nowych sąsiadów - wprowadzili się w ubiegłym roku, na wiosnę rozpoczęli urządzanie ogródka. Przez kilka tygodni patrzyliśmy, jak przygotowywali ziemię, siali trawę, wałowali, podlewali i czekali na pierwsze źdźbła. Te w końcu się pojawiły, a po paru dniach trawnik był zielony. Chwilę później sąsiad nabył błyszczącą nowością, spalinową kosiarkę i zaczął kosić. Ale jak on kosił! Najpierw z północy na południe, potem prostopadle, później jeszcze poprawiał! Ileż w tym było pasji i ogrodniczego zacięcia!

Wstyd przyznać, lecz mój ogródek nie widział kosiarki już chyba ze trzy tygodnie! Nie, żebym nie lubił tej roboty - po prostu trudno znaleźć na nią czas.

KOSIARKI

Fachowcy zalecają koszenie trawy przynajmniej raz w tygodniu, murawy sportowe strzyże się nawet dwa razy częściej. Sprzęt do koszenia dobiera się przede wszystkim do wielkości trawnika. Im znaczniejszy areał, tym większej szerokości roboczej potrzebujemy (to szerokość pracy noży, taki pas trawy przytniemy za jednym przejechaniem)! Kosiarki dzielą się na elektryczne, spalinowe i ręczne, napędzane siłą naszych mięśni.

Janusz Werner
fot. Makita

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2018

Budujemy Dom 7-8/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".