Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Aktualności

Nowa kamera IP firmy D-Link

Nowa kamera IP firmy D-Link

Firma D-Link wprowadziła na rynek całodobową kamerę ze wsparciem usług w chmurze mydlink (DCS-933L), rejestrującą wideo w wysokiej rozdzielczości. To autonomiczny system, który można uruchomić bez konieczności połączenia z komputerem, nie wymagający specjalnego sprzętu ani oprogramowania. W urządzenie wbudowano też wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej.

Wbudowane diody LED działające w paśmie podczerwonym gwarantują wyraźny obraz w dowolnych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitej ciemności. Natomiast wbudowana funkcja wykrywania dźwięku i ruchu gwarantuje rejestrację wszystkich zdarzeń w przypadku naruszenia wybranego obszaru wykrywania ruchu. Gdy to nastąpi kamera automatycznie wysyła do właściciela ostrzeżenie pocztą elektroniczną wraz z obrazem lub krótkim filmem wideo, co pozwala podjąć natychmiastowe działania. Podobny alert jest wysyłany w przypadku wykrycia hałasu lub płaczu dziecka po przekroczeniu wstępnie skonfigurowanego progu dźwięku.

Ponieważ urządzenie jest wyposażone w funkcję mydlink™, użytkownicy mogą szybko i łatwo wyświetlać dane z kamery z dowolnego miejsca, gdzie dostępne jest połączenie z internetem. Z urządzeniem można się połączyć za pośrednictwem bezpiecznego portalu WWW mydlink™ lub bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablety.

Oprócz szerokiego zakresu charakteryzujących się wysoką jakością funkcji do nadzoru wideo urządzenie jest również wyposażone we wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi, pozwalający rozszerzyć istniejącą sieć bezprzewodową. Wzmacniacz sygnału pracujący w standardzie 802.11n umożliwia połączenia z większą liczbą urządzeń. Dzięki niemu nie trzeba martwić się już o martwe strefy sieci bezprzewodowej.

Nowa kamera to najbardziej wszechstronne urządzenie tej klasy w ofercie D-Linka, umożliwiające efektywną ochronę w przystępnej cenie. Zabezpieczenia wideo były wcześniej postrzegane jako wyjątkowo kosztowne, ale ten rodzaj niedrogich rozwiązań do nadzoru IP staje się coraz popularniejszy i jest stosowany do monitorowania domów oraz niewielkich firm. Dodatkowa możliwość rozszerzenia sieci Wi-Fi zapewnia użytkownikom lepszy zasięg sieci bezprzewodowej - powiedział Maciej Mikułowski, Business Development Manager w D-Link Polska.

Dzięki kompaktowej konstrukcji kamerę D-Link z wsparciem dla usług w chmurze można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu w domu lub niewielkim biurze. Konfiguracja wymaga naciśnięcia jednego przycisku lub podłączenia kabla sieciowego do routera. Funkcja Zero Configuration firmy D-Link gwarantuje automatyczną konfigurację i pełną synchronizację.

Niewielkie przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać całodobową kamerę D-Link do ochrony mienia, mogą skorzystać z darmowego oprogramowania D-ViewCam™ — systemu nadzoru zaprojektowanego z myślą o centralnym zarządzaniu wieloma kamerami IP. Oprogramowanie D-ViewCam™ obsługuje maksymalnie 32 kamery IP i jest kompatybilne z wszystkimi aktualnymi modelami kamer IP firmy D-Link. Udostępnia także funkcje cyfrowego monitorowania oraz rejestrowania filmów wideo, dźwięku i zdarzeń. Dzięki temu nadaje się do wielu zastosowań z zakresu zabezpieczeń.

Ceny i dostępność: Sugerowana cena detaliczna wynosi około 499 zł brutto. Produkt jest już dostępy w sprzedaży detalicznej.

Firma powiązana: D-Link
aktualizacja: 2013-06-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

VX Shield: niezawodna detekcja i nowoczesny wygląd
VX Shield: niezawodna detekcja i nowoczesny wygląd Oferta produktów OPTEX została wzbogacona o nową serię czujek podczerwieni oraz czujek dualnych - Shield. Produkty z tej linii są stworzone ...
Napęd do rolet ze sterowaniem dla dodatkowego wyjścia awaryjnego
Napęd do rolet ze sterowaniem dla dodatkowego wyjścia awaryjnego Firma Becker wprowadza do sprzedaży napęd do rolet ze sterowaniem dla dodatkowego wyjścia awaryjnego.
Nowy apartament pokazowy ABB Living Space Experience w Warszawie
Nowy apartament pokazowy ABB Living Space Experience w Warszawie Firma ABB otworzyła jeden z najnowocześniejszych w Europie apartamentów pokazowych, prezentujący innowacyjne systemy inteligentnego zarządzania ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze