Budujemy Dom

Nowa kamera IP firmy D-Link

Artykuł na: 4-5 minut
Nowa kamera IP firmy D-Link

Firma D-Link wprowadziła na rynek całodobową kamerę ze wsparciem usług w chmurze mydlink (DCS-933L), rejestrującą wideo w wysokiej rozdzielczości. To autonomiczny system, który można uruchomić bez konieczności połączenia z komputerem, nie wymagający specjalnego sprzętu ani oprogramowania. W urządzenie wbudowano też wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej.

Wbudowane diody LED działające w paśmie podczerwonym gwarantują wyraźny obraz w dowolnych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitej ciemności. Natomiast wbudowana funkcja wykrywania dźwięku i ruchu gwarantuje rejestrację wszystkich zdarzeń w przypadku naruszenia wybranego obszaru wykrywania ruchu. Gdy to nastąpi kamera automatycznie wysyła do właściciela ostrzeżenie pocztą elektroniczną wraz z obrazem lub krótkim filmem wideo, co pozwala podjąć natychmiastowe działania. Podobny alert jest wysyłany w przypadku wykrycia hałasu lub płaczu dziecka po przekroczeniu wstępnie skonfigurowanego progu dźwięku.

Ponieważ urządzenie jest wyposażone w funkcję mydlink™, użytkownicy mogą szybko i łatwo wyświetlać dane z kamery z dowolnego miejsca, gdzie dostępne jest połączenie z internetem. Z urządzeniem można się połączyć za pośrednictwem bezpiecznego portalu WWW mydlink™ lub bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablety.

Oprócz szerokiego zakresu charakteryzujących się wysoką jakością funkcji do nadzoru wideo urządzenie jest również wyposażone we wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi, pozwalający rozszerzyć istniejącą sieć bezprzewodową. Wzmacniacz sygnału pracujący w standardzie 802.11n umożliwia połączenia z większą liczbą urządzeń. Dzięki niemu nie trzeba martwić się już o martwe strefy sieci bezprzewodowej.

Nowa kamera to najbardziej wszechstronne urządzenie tej klasy w ofercie D-Linka, umożliwiające efektywną ochronę w przystępnej cenie. Zabezpieczenia wideo były wcześniej postrzegane jako wyjątkowo kosztowne, ale ten rodzaj niedrogich rozwiązań do nadzoru IP staje się coraz popularniejszy i jest stosowany do monitorowania domów oraz niewielkich firm. Dodatkowa możliwość rozszerzenia sieci Wi-Fi zapewnia użytkownikom lepszy zasięg sieci bezprzewodowej - powiedział Maciej Mikułowski, Business Development Manager w D-Link Polska.

Dzięki kompaktowej konstrukcji kamerę D-Link z wsparciem dla usług w chmurze można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu w domu lub niewielkim biurze. Konfiguracja wymaga naciśnięcia jednego przycisku lub podłączenia kabla sieciowego do routera. Funkcja Zero Configuration firmy D-Link gwarantuje automatyczną konfigurację i pełną synchronizację.

Niewielkie przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać całodobową kamerę D-Link do ochrony mienia, mogą skorzystać z darmowego oprogramowania D-ViewCam™ — systemu nadzoru zaprojektowanego z myślą o centralnym zarządzaniu wieloma kamerami IP. Oprogramowanie D-ViewCam™ obsługuje maksymalnie 32 kamery IP i jest kompatybilne z wszystkimi aktualnymi modelami kamer IP firmy D-Link. Udostępnia także funkcje cyfrowego monitorowania oraz rejestrowania filmów wideo, dźwięku i zdarzeń. Dzięki temu nadaje się do wielu zastosowań z zakresu zabezpieczeń.

Ceny i dostępność: Sugerowana cena detaliczna wynosi około 499 zł brutto. Produkt jest już dostępy w sprzedaży detalicznej.

Firma powiązana: D-Link
aktualizacja: 2013-06-18

Dodaj komentarz

Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne
Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Bramka IP do zestawów domofonowych lub wideodomofonowych przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Android/iOS, umożliwia odbieranie ...
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jedno- oraz dwurodzinnego.
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel Decyzja o rozbudowie systemu alarmowego często zapada przy okazji planowania dobudówki, garażu lub zagospodarowania niewykorzystywanej kondygnacji, ...

Gaz, dym, czad, dwutlenek węgla... - jak się przed tym ustrzec?

Jakie są nowoczesne metody ochrony domu jednorodzinnego przed pożarem?

polecane produkty i technologie

COMMAX - nowa jakość systemów wideodomofonowych

COMMAX to jeden z pierwszych producentów systemów domofonowych i wideodomofonowych na świecie. Obecnie w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt modeli produktów domofonowych i wideodomofonowych tej marki cechujących się zróżnicowaną funkcjonalnością oraz wyglądem.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".