Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG

Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG, nowości w ofercie firmy Caparol, zapewniają wyjątkową twardość powłoki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii nanosieci kwarcowych o trójwymiarowej strukturze NQG (Nano-Quarz-Gitter).

Caparol ThermoSan NQGThermoSan NQG i AmphiSilan NQG nadadzą elewacji elegancki wygląd, jednocześnie sprawiając, że będzie ona trwała i odporna na zabrudzenia oraz czynniki organiczne.

Nano-Quarz Gitter – nanocząsteczki w służbie wytrzymałości ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG, nowości dostępne w ofercie firmy Caparol, to nowoczesne farby ze specjalną formułą: cząsteczkami kwarcu, które wzmacniają, opartą na żywicach silikonowych, kombinację spoiwa farby.

Trójwymiarowa struktura nanosieci kwarcowych (NQG – Nano-Quarz Gitter) zapewnia wyjątkową twardość powłoki. Dodatkowo chroni ona podłoże przed wilgocią i zanieczyszczeniami, czyniąc farby ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG niepodatnymi na zabrudzenia i ograniczając rozwój mikroorganizmów na powierzchni. Zaawansowana technologia NQG zapewnia również większą czystość i dłuższą żywotność barw.

Nową generację farb opracowanych w oparciu o technologię NQG wyróżnia bardzo dobra przyczepność do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych i silikatowych oraz farb. ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG posiadają także lepsze niż inne farby właściwości przeciwpożarowe, ponieważ podczas palenia nie ściekają kroplami. Wszystkie te zalety sprawiają, że dostępne od niedawna na rynku farby nowej generacji firmy Caparol to unikalne, najnowocześniejsze rozwiązania do wykańczania elewacji.

ThermoSan NQG – kompleksowa ochrona Farba silikonowa ThermoSan NQG, nowość w ofercie firmy Caparol, to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie produkty najwyższej jakości, a także przez lata pragną cieszyć się nieskazitelną fasadą domu. Jest ona bowiem odporna na zabrudzenia, wypełnia drobne rysy na powierzchni tynku, a także zapewnia optymalną ochronę elewacji przed zawilgoceniem.

Chroni również przed rozwojem mikroorganizmów, takich jak grzyby, mchy, porosty i algi. Nie musimy zatem martwić się widmem nieestetycznych zacieków czy plam na zewnętrznych ścianach naszego domu. Dodatkowo, jako że farba ThermoSan NQG firmy Caparol charakteryzuje się wysoką odpornością na opady atmosferyczne oraz dużą przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla, zalecana jest do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO) na wszystkich rodzajach tynków: cementowo-wapiennych, akrylowych, silikonowych i silikatowych.

Standardowo występuje w kolorze białym, jednak można barwić ją przy użyciu barwników w odcieniach palety kolorystycznej AmphiSilan lub też zdecydować się na barwienie maszynowe w systemie Color Express firmy Caparol.

AmphiSilan NQG - więcej niż farba…

Caparol AmphiSilan NQGAmphiSilan NQG, druga z nowości firmy Caparol powstała w oparciu o technologię NQG, łączy w sobie najlepsze cechy farb dyspersyjnych i klasycznych farb krzemianowych. Silikonowa, kapilarnie hydrofobowa farba AmphiSilan NQG posiada mineralną strukturę podstawową, jest mikroporowata, nie tworząc błony.

Jest również doskonale przepuszczalna dla pary wodnej i dwutlenku węgla. Warto pokreślić, że farbę elewacyjną AmphiSilan NQG firmy Caparol cechują niskie naprężenia wewnętrzne, nie wykazuje ona również właściwości termoplastycznych, zatem zyskujemy gwarancję, że powłoka będzie wyjątkowo trwała.

Dodatkowo AmphiSilan NQG zawiera zaawansowane pigmenty fotokatalityczne, które spowalniają naturalny proces brudzenia się powłok, a także jest odporna na agresywne zanieczyszczenia zawarte w atmosferze. Decydując się na wykończenie elewacji farbą AmphiSilan NQG będziemy mieli pewność, że jej trwałości i wyglądowi nie zaszkodzą żadne warunki atmosferyczne.

Zwolenników eleganckich rozwiązań z pewnością zainteresuje fakt, że AmphiSilan NQG firmy Caparol posiada niespotykanie dużą siłę krycia oraz tworzy szlachetną, matową powierzchnię o charakterze podobnym do farb mineralnych.  Z tego też względu farba przeznaczona jest nie tylko do wykańczania elewacji budynków współczesnych, ale także do renowacji fasad w obiektach zabytkowych. Warto również podkreślić, że farba AmphiSilan NQG jest bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu można samodzielnie nałożyć ją na elewację.

Caparol ThermoSan NQG
, kolor: biały, op. 12,5 l, cena: 400 zł netto/opakowanie.

Caparol AmphiSilan NQG
, kolor: biały, op. 12,5l, cena: 385 zł netto/opakowanie.

 

aktualizacja: 2010-06-15

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują!
Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują! Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, ...
Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko
Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko Elewacje wykonywane "na gładko" zyskują coraz większą popularność. Wyglądają nowocześnie, a równocześnie są trwałe i praktyczne ...
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR Weber wzbogaca portfolio produktów o nowe systemowe rozwiązanie umożliwiające wykonanie elewacji do złudzenia przypominającej tą z drewna. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze