Budujemy Dom

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009

Artykuł na: 2-3 minuty
Już za kilka dni Łódź po raz kolejny stanie się niezwykłym miejscem, w którym spotkają się technika, sztuka oraz film. Kino wielkiego formatu, spotkania z artystami i twórcami X muzy, prezentacje sprzętu i  technik realizacji filmowej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się 28 listopada XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage 2009. 

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009Podobnie jak w latach ubiegłych producent światła firma OSRAM jest oficjalnym sponsorem największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego sztuce operatorskiej i filmowej.

 

Firma OSRAM już po raz trzeci uczestniczy w  uznanym i docenianym nie tylko przez środowisko filmu, przedsięwzięciu jakim jest festiwal.

Nośnikiem przekazu w filmie jest obraz, a światło jest jednym z najistotniejszych elementów, które składają się na ostateczny efekt obrazu. Jako producent źródeł światła z przeznaczeniem do produkcji filmowej, spotkania z twórcami odpowiedzialnymi za techniczną stronę związaną z realizacją oświetlenia są dla nas niezwykle istotne. To ważny element, który pozwala nam odpowiadać na coraz większe potrzeby filmu i dostosowywać nasze produkty do wymogów rynku – mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager z firmy OSRAM.   

 

Firma w swojej ofercie posiada szereg lamp m.in. do zastosowania estradowego oraz filmowego, z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle od ponad 50 lat. Technologia najwyższej jakości jest ceniona zresztą nie tylko przez samych filmowców. Została także wyróżniona nagrodą Emmy w dziedzinie technologii przez Akademię Sztuki Telewizyjnej i Oscarem przyznanym przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Jednak, jak przyznaje Magdalena Bogusz obecność OSRAM na Camerimage to nie tylko wynik współpracy z przemysłem filmowym - Kino w dzisiejszych czasach stanowi nieodłączny element naszej kultury. Mecenat sztuki i zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne, jest jednym z elementów działalności naszej firmy –mówi Magdalena Bogusz.

 

PLUS CAMERIMAGE jest festiwalem poświęconym sztuce filmowej. Podczas tegorocznej, już XVII jego edycji nagrodami uhonorowani zostaną m.in.: Allan Starski (nagroda specjalna dla scenografa), Terry William (specjalna „nagroda dla reżysera ze szczególną wrażliwością wizualną”), niemiecki reżyser Volker Schloendorff (nagroda za całokształt twórczości), autor zdjęć filmowych Dante Spinotti (nagroda za całokształt twórczości). Nagrodę specjalną dla duetu autor zdjęć – reżyser otrzymają hiszpański reżyser Carlos Saura i włoski operator Vittorio Storaro.

Festiwal potrwa do 5 grudnia.

 

aktualizacja: 2012-12-09

Dodaj komentarz

Szklane łączniki dotykowe Livolo
Szklane łączniki dotykowe Livolo W nowoczesnych instalacjach oświetleniowych coraz większe znaczenie mają funkcjonalność i estetyka wykonania. Modułowa budowa łączników ...
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy!
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".