Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009

Artykuł na: 2-3 minuty
Już za kilka dni Łódź po raz kolejny stanie się niezwykłym miejscem, w którym spotkają się technika, sztuka oraz film. Kino wielkiego formatu, spotkania z artystami i twórcami X muzy, prezentacje sprzętu i  technik realizacji filmowej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się 28 listopada XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage 2009. 

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009Podobnie jak w latach ubiegłych producent światła firma OSRAM jest oficjalnym sponsorem największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego sztuce operatorskiej i filmowej.

 

Firma OSRAM już po raz trzeci uczestniczy w  uznanym i docenianym nie tylko przez środowisko filmu, przedsięwzięciu jakim jest festiwal.

Nośnikiem przekazu w filmie jest obraz, a światło jest jednym z najistotniejszych elementów, które składają się na ostateczny efekt obrazu. Jako producent źródeł światła z przeznaczeniem do produkcji filmowej, spotkania z twórcami odpowiedzialnymi za techniczną stronę związaną z realizacją oświetlenia są dla nas niezwykle istotne. To ważny element, który pozwala nam odpowiadać na coraz większe potrzeby filmu i dostosowywać nasze produkty do wymogów rynku – mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager z firmy OSRAM.   

 

Firma w swojej ofercie posiada szereg lamp m.in. do zastosowania estradowego oraz filmowego, z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle od ponad 50 lat. Technologia najwyższej jakości jest ceniona zresztą nie tylko przez samych filmowców. Została także wyróżniona nagrodą Emmy w dziedzinie technologii przez Akademię Sztuki Telewizyjnej i Oscarem przyznanym przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Jednak, jak przyznaje Magdalena Bogusz obecność OSRAM na Camerimage to nie tylko wynik współpracy z przemysłem filmowym - Kino w dzisiejszych czasach stanowi nieodłączny element naszej kultury. Mecenat sztuki i zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne, jest jednym z elementów działalności naszej firmy –mówi Magdalena Bogusz.

 

PLUS CAMERIMAGE jest festiwalem poświęconym sztuce filmowej. Podczas tegorocznej, już XVII jego edycji nagrodami uhonorowani zostaną m.in.: Allan Starski (nagroda specjalna dla scenografa), Terry William (specjalna „nagroda dla reżysera ze szczególną wrażliwością wizualną”), niemiecki reżyser Volker Schloendorff (nagroda za całokształt twórczości), autor zdjęć filmowych Dante Spinotti (nagroda za całokształt twórczości). Nagrodę specjalną dla duetu autor zdjęć – reżyser otrzymają hiszpański reżyser Carlos Saura i włoski operator Vittorio Storaro.

Festiwal potrwa do 5 grudnia.

 

Firma powiązana: Osram
aktualizacja: 2012-12-09

Dodaj komentarz

Wisząca lampa wewnętrzna Worklight Dali Led Sensor
Wisząca lampa wewnętrzna Worklight Dali Led Sensor Nowością w ofercie firmy SPOTLINE jest profesjonalna wisząca lampa wewnętrzna, z wbudowanym czujnikiem ruchu i detektorem światła dziennego, ...
Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO
Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO Wymiana gniazdka czy włącznika elektrycznego jest znacznie bezpieczniejsza, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia. Należy do nich próbnik ...
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL Spółka Zamel zakończyła budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej w Pszczynie. Nowa inwestycja to ponad 3300 m² powierzchni produkcyjnej, ...

Układanie instalacji elektrycznej w domu

Najtrudniejszym zadaniem elektryka jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji elektrycznej w domu tak, by była bezpieczna, nawet jeśli korzystający z niej mieszkańcy, na przykład dzieci, zachowują się w sposób nierozsądny.

topowe produkty

Elektryczne systemy antyoblodzeniowe MATEC - rozwiązania pod płytki i panele

Elektryczne maty i folie grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego - zapewniają relatywnie szybki komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury powierzchni w ogrzewanych pomieszczeniach.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze