Budujemy Dom

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009

Artykuł na: 2-3 minuty
Już za kilka dni Łódź po raz kolejny stanie się niezwykłym miejscem, w którym spotkają się technika, sztuka oraz film. Kino wielkiego formatu, spotkania z artystami i twórcami X muzy, prezentacje sprzętu i  technik realizacji filmowej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się 28 listopada XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage 2009. 

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009Podobnie jak w latach ubiegłych producent światła firma OSRAM jest oficjalnym sponsorem największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego sztuce operatorskiej i filmowej.

 

Firma OSRAM już po raz trzeci uczestniczy w  uznanym i docenianym nie tylko przez środowisko filmu, przedsięwzięciu jakim jest festiwal.

Nośnikiem przekazu w filmie jest obraz, a światło jest jednym z najistotniejszych elementów, które składają się na ostateczny efekt obrazu. Jako producent źródeł światła z przeznaczeniem do produkcji filmowej, spotkania z twórcami odpowiedzialnymi za techniczną stronę związaną z realizacją oświetlenia są dla nas niezwykle istotne. To ważny element, który pozwala nam odpowiadać na coraz większe potrzeby filmu i dostosowywać nasze produkty do wymogów rynku – mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager z firmy OSRAM.   

 

Firma w swojej ofercie posiada szereg lamp m.in. do zastosowania estradowego oraz filmowego, z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle od ponad 50 lat. Technologia najwyższej jakości jest ceniona zresztą nie tylko przez samych filmowców. Została także wyróżniona nagrodą Emmy w dziedzinie technologii przez Akademię Sztuki Telewizyjnej i Oscarem przyznanym przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Jednak, jak przyznaje Magdalena Bogusz obecność OSRAM na Camerimage to nie tylko wynik współpracy z przemysłem filmowym - Kino w dzisiejszych czasach stanowi nieodłączny element naszej kultury. Mecenat sztuki i zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne, jest jednym z elementów działalności naszej firmy –mówi Magdalena Bogusz.

 

PLUS CAMERIMAGE jest festiwalem poświęconym sztuce filmowej. Podczas tegorocznej, już XVII jego edycji nagrodami uhonorowani zostaną m.in.: Allan Starski (nagroda specjalna dla scenografa), Terry William (specjalna „nagroda dla reżysera ze szczególną wrażliwością wizualną”), niemiecki reżyser Volker Schloendorff (nagroda za całokształt twórczości), autor zdjęć filmowych Dante Spinotti (nagroda za całokształt twórczości). Nagrodę specjalną dla duetu autor zdjęć – reżyser otrzymają hiszpański reżyser Carlos Saura i włoski operator Vittorio Storaro.

Festiwal potrwa do 5 grudnia.

 

Firma powiązana: Osram
aktualizacja: 2012-12-09

Dodaj komentarz

Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki Minimum formalności, szybka obsługa, a przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną nawet o 30%. Czy wiesz, że rachunki za prąd ...
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome Seria lamp Frandsen Ball poszerzyła kolekcję lamp miedzianych, które niezmiennie należą do bestsellerów.
Wisząca lampa wewnętrzna Worklight Dali Led Sensor
Wisząca lampa wewnętrzna Worklight Dali Led Sensor Nowością w ofercie firmy SPOTLINE jest profesjonalna wisząca lampa wewnętrzna, z wbudowanym czujnikiem ruchu i detektorem światła dziennego, ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze