Budujemy Dom

Steinel XLED slim: nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu

Artykuł na: 4-5 minut
Steinel XLED slim: nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu

Oświetlenie zewnętrze może nie tylko dawać poczucie bezpieczeństwa, ale służy również zdobieniu posesji i zaakcentowaniu wybranych elementów dekoracyjnych. Firma LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) wprowadziła na rynek nową linię reflektorów diodowych marki Steinel, światowego lidera w produkcji oświetlenia. Steinel XLED slim z czujnikiem ruchu to rozwiązania, których naturalne światło można wykorzystać na użytek prywatny oraz firmowy.

Nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. To, co je wyróżnia, to uniwersalny i elegancki design, który wpisze się w każde otoczenie. Można je zainstalować do oświetlenia domów, posesji czy na użytek firmowy.

XLED slim wyposażone są w 70 diod świecących, dzięki czemu zapewniają idealne oświetlenie oraz wyjątkowo niskie zużycie energii. Nowe reflektory firmy Steinel dają jasne, białe, lecz nie oślepiające światło. Diody, w które są wyposażone lampy, gwarantują aż 50 000 godzin żywotności(L70B10 zgodnie z LM80).

XLED slim w białej oprawie XLED slim w czrnej oprawie

Funkcje godne najlepszych

XLED slim zachwyca niepowtarzalnym i gładkim kształtem, który jest zamknięty w wysokiej jakości aluminiowej obudowie, zapewniającej właściwą temperaturę źródeł światła. Poza ciekawymi walorami wizualnymi, reflektory wyróżniają się istotnymi z poziomu użytkowania funkcjami.

Oszczędność energii gwarantowana jest nie tylko dzięki wykorzystaniu diod ledowych, pobierających niewielką ilość prądu, ale również z uwagi na zainstalowany nowoczesny czujnik ruchu, który dba o to, aby światło włączało się tylko wtedy, kiedy jest potrzebne. Kąt rozwarcia czujnika wynosi 160°, a czujnik posiada zabezpieczenie przed ewentualnym pełzaniem. XLED slim wyróżnia możliwość regulacji progu czułości zmierzchowej, w zakresie od 2 do 1000 luksów, którą można samodzielnie zmieniać w zależności od pory dnia lub ilości promieni słonecznych.

Dodatkowo reflektory XLED slim marki Steinel oferują możliwość opóźnienia wyłączania światła od 2s do 70min. Samo ustawienie zasięgu czujnika podlega regulacji – za pomocą załączonego do zestawu. Reflektor można obracać w poziomie pod kątem 30°, za pomocą załączonego adaptera. Oświetlany obszar można dodatkowo kontrolować dzięki przyklejanej osłonie, po to, by wykluczyć z zasięgu XLED slim, na przykład, sąsiednie posesje. Sam zasięg czujnika to maksymalnie 8m – jest on możliwy do uzyskania przy montażu lampy na wysokości ok. 2,20m.

Gwarancja działania od doświadczonego producenta

XLED slim firmy Steinel zostały wykonane z ogromną starannością, a ich prawidłowe oraz bezpieczne działanie potwierdzają szczegółowe testy kontroli jakości. O wysokiej klasie produktu świadczy aż 36–miesięczna gwarancja producenta.

Tworzone przez firmę Steinel od ponad 50 lat oświetlenie wyróżnia się wysoką jakością, niezawodnością oraz intrygującym designem. Ciągły rozwój oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do swoich produktów potwierdza pozycję lidera utrzymywaną przez firmę Steinel. Proponowana różnorodność zastosowanych materiałów pozwala wkomponować oświetlenie w każde wybrane przez użytkowników otoczenie. XLED silm idealnie nadają się do montażu w domach oraz na terenie posesji, czyli w miejscach, które potrzebują częstego oświetlania.

Solidne wykonanie produktów marki Steinel oraz zastosowanie systemów energooszczędnych przekładają się na wysoką jakość użytkowania oraz odporność nowych lamp. System automatycznego zapalania przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo właścicieli, a czujnik ruchu zastosowany w nowych reflektorach XLED slim precyzyjnie namierza ruch , przy kącie wykrywania 160° i w odległości 8 m. Niezawodność działania i estetyka wykończenia oświetlenia charakteryzują wszystkie produkty marki Steinel.

Dane techniczne XLED slim firmy Steinel:

Wymiary (wys. X szer. X gł.) 241 x 66 x 201 mm
Napięcie sieciowe 230-240 V AC, 50/60 Hz
Moc 70 diod świecących 10,5 W
Barwa światła 4000 K (neutralna biała) SDCM 4
Strumień świetlny 550 lm / 52,4 lm/w
Indeks oddawania barw Ra ? 80
Rzutowana powierzchnia widok z przodu 159 cm2
widok z boku 101 cm2 bez klina montażowego
168 cm2 z klienm montażowym
Ciężar 0,560 kg
Kąt wyrywania 160° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem
Żywotność diod LED > 50.000 h (L70B10 według LM80)
Zasięg wykrywania czujnika 8 m
Zakres obrotu reflektora poziomo za pomocą klina montażowego 30°
Ustawienie czasu 2s – 70min
Ustawienie progu czułości zmierzchowej 2 – 1000 luksów
Stopień ochrony IP 44
Klasa ochronności I
Zakres temperatury od -20°C do +40°C

Przykładowa wycena zewnętrznych lamp firmy Steinel: Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu XLED slim firmy Steinel – cena promocyjna do 24.12.2015 r. – 259,00zł netto; cena regularna 299 zł netto.

Producent: STEINEL

Dystrybutor: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

aktualizacja: 2015-11-18

Dodaj komentarz

Szklane łączniki dotykowe Livolo
Szklane łączniki dotykowe Livolo W nowoczesnych instalacjach oświetleniowych coraz większe znaczenie mają funkcjonalność i estetyka wykonania. Modułowa budowa łączników ...
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy!
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".