Budujemy Dom

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET

Artykuł na: 4-5 minut
Do ochrony swojej marki firma ZAMEL CET –producent dzwonków i gongów - wytoczyła prawdziwe działo elektronowe – hologramy zabezpieczające wykonane najnowocześniejszą obecnie technologią E-Beam.

Metoda zabezpieczania produktów ZAMEL CET polega na grawerowaniu siatek dyfrakcyjnych za pomocą działa elektronowego wysyłającego promieniowanie beta. Ten system litografii jest tak precyzyjny, że umożliwia tworzenie hologramów o rozdzielczości do 0,1 mikrometra (co jest odpowiednikiem rozdzielczości na poziomie 100 000 dpi w poligrafii)*, a także daje możliwość zastosowania kombinacji różnego rodzaju cech ochronnych. Hologramy takie zawierają efekty optyczne niemożliwe do uzyskania przy użyciu innych metod. Stąd są one nie do podrobienia.

O jakości tych zabezpieczeń świadczy fakt, że w tej technologii wykonywane są także hologramy m. in. na zlecenie  Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET
Jako rzetelny producent i odpowiedzialny partner chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że nabywane przez nich produkty są oryginalnymi wyrobami naszej firmy i spełniają najwyższe standardy kontroli jakości. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas kwestią priorytetową. – mówi Katarzyna Łodzińska współwłaściciel firmy ZAMEL 

Dlatego też zdecydowaliśmy o umieszczeniu na oryginalnych dzwonkach i gongach marki ZAMEL dodatkowego oznakowania w postaci specjalnie zaprojektowanego i zabezpieczonego hologramu. Począwszy od dnia 1 kwietnia br  wszystkie wprowadzane przez nas do obrotu produkty z rodziny SUNDI będzie można rozpoznać po dwóch hologramach - jednym umieszczonym z przodu opakowania,  drugim na tylnej części montażowej każdego dzwonka i gongu. Należy przy tym podkreślić, że hologram stanowi jedynie zabezpieczenie dodatkowe, gdyż ZAMEL CET od lat dba o swoją własność intelektualną, rejestrując własne znaki towarowe, wzory przemysłowe, jak i autorskie rozwiązania technologiczne w Urzędzie Patentowym.

 

Z pomocą producentom zmagającym się z problemem piractwa przychodzi także ustawodawca. Nowelizacja Prawa własności przemysłowej zdecydowanie rozszerzyła zakres karalności za naruszenie patentów, praw ochronnych, praw z rejestracji wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Od 2007 roku takiej samej karze podlega ten, kto podrobione towary wprowadza do obrotu oraz ten, kto nimi następnie handluje.

 

Według renomowanych kancelarii prawnych, nowe przepisy Prawa własności przemysłowej dużo skuteczniej chronią uczciwych producentów, i znacznie utrudniają funkcjonowanie na rynku podrobionych towarów.

 

*Dla porównania, inna technika holograficzna - technika laserowa pozwala na uzyskanie maksymalnej rozdzielczości obrazu na poziomie 12 000 dpi, gdy tymczasem standardem w technologii E-Beam jest rozdzielczość 150 000 dpi. Hologramy dla firmy ZAMEL przygotowane zostały w rozdzielczości 175 000 dpi. Inna ciekawostka, odbitka fotograficzna (zdjęcie) wykonana w studio fotograficznym standardowo pozwala  na uzsykanie rozdzielczości zaledwie 216 dpi.

 

Firma powiązana: Zamel
aktualizacja: 2009-04-06

Dodaj komentarz

Szklane łączniki dotykowe Livolo
Szklane łączniki dotykowe Livolo W nowoczesnych instalacjach oświetleniowych coraz większe znaczenie mają funkcjonalność i estetyka wykonania. Modułowa budowa łączników ...
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy!
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".