Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET

Do ochrony swojej marki firma ZAMEL CET –producent dzwonków i gongów - wytoczyła prawdziwe działo elektronowe – hologramy zabezpieczające wykonane najnowocześniejszą obecnie technologią E-Beam.

Metoda zabezpieczania produktów ZAMEL CET polega na grawerowaniu siatek dyfrakcyjnych za pomocą działa elektronowego wysyłającego promieniowanie beta. Ten system litografii jest tak precyzyjny, że umożliwia tworzenie hologramów o rozdzielczości do 0,1 mikrometra (co jest odpowiednikiem rozdzielczości na poziomie 100 000 dpi w poligrafii)*, a także daje możliwość zastosowania kombinacji różnego rodzaju cech ochronnych. Hologramy takie zawierają efekty optyczne niemożliwe do uzyskania przy użyciu innych metod. Stąd są one nie do podrobienia.

O jakości tych zabezpieczeń świadczy fakt, że w tej technologii wykonywane są także hologramy m. in. na zlecenie  Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET
Jako rzetelny producent i odpowiedzialny partner chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że nabywane przez nich produkty są oryginalnymi wyrobami naszej firmy i spełniają najwyższe standardy kontroli jakości. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas kwestią priorytetową. – mówi Katarzyna Łodzińska współwłaściciel firmy ZAMEL 

Dlatego też zdecydowaliśmy o umieszczeniu na oryginalnych dzwonkach i gongach marki ZAMEL dodatkowego oznakowania w postaci specjalnie zaprojektowanego i zabezpieczonego hologramu. Począwszy od dnia 1 kwietnia br  wszystkie wprowadzane przez nas do obrotu produkty z rodziny SUNDI będzie można rozpoznać po dwóch hologramach - jednym umieszczonym z przodu opakowania,  drugim na tylnej części montażowej każdego dzwonka i gongu. Należy przy tym podkreślić, że hologram stanowi jedynie zabezpieczenie dodatkowe, gdyż ZAMEL CET od lat dba o swoją własność intelektualną, rejestrując własne znaki towarowe, wzory przemysłowe, jak i autorskie rozwiązania technologiczne w Urzędzie Patentowym.

Z pomocą producentom zmagającym się z problemem piractwa przychodzi także ustawodawca. Nowelizacja Prawa własności przemysłowej zdecydowanie rozszerzyła zakres karalności za naruszenie patentów, praw ochronnych, praw z rejestracji wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Od 2007 roku takiej samej karze podlega ten, kto podrobione towary wprowadza do obrotu oraz ten, kto nimi następnie handluje.

Według renomowanych kancelarii prawnych, nowe przepisy Prawa własności przemysłowej dużo skuteczniej chronią uczciwych producentów, i znacznie utrudniają funkcjonowanie na rynku podrobionych towarów.

*Dla porównania, inna technika holograficzna - technika laserowa pozwala na uzyskanie maksymalnej rozdzielczości obrazu na poziomie 12 000 dpi, gdy tymczasem standardem w technologii E-Beam jest rozdzielczość 150 000 dpi. Hologramy dla firmy ZAMEL przygotowane zostały w rozdzielczości 175 000 dpi. Inna ciekawostka, odbitka fotograficzna (zdjęcie) wykonana w studio fotograficznym standardowo pozwala  na uzsykanie rozdzielczości zaledwie 216 dpi.

 

Firma powiązana: Zamel
aktualizacja: 2009-04-06

Dodaj komentarz

Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO
Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO Wymiana gniazdka czy włącznika elektrycznego jest znacznie bezpieczniejsza, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia. Należy do nich próbnik ...
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL Spółka Zamel zakończyła budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej w Pszczynie. Nowa inwestycja to ponad 3300 m² powierzchni produkcyjnej, ...
500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018
500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018 Od października 2017 r. dostępny jest dla klientów SPOTLINE katalog na rok 2018, a w nim ponad trzy tysiące produktów i kilkaset nowych ...

W jakiej odległości od linii wysokiego napięcia można wybudować dom?

Odpowiedź eksperta: Odległość budynku od linii wysokiego napięcia zależy od tego, pod jakim napięciem są przewody. Szczegółowe informacje można uzyskać w miejscowym rejonie energetycznym i np. przy napięciu 220 kV odległość ta nie przekracza kilkunastu metrów.

topowe produkty

Elektryczne systemy antyoblodzeniowe MATEC - rozwiązania pod płytki i panele

Elektryczne maty i folie grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego - zapewniają relatywnie szybki komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury powierzchni w ogrzewanych pomieszczeniach.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze