Budujemy Dom

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET

Artykuł na: 4-5 minut
Do ochrony swojej marki firma ZAMEL CET –producent dzwonków i gongów - wytoczyła prawdziwe działo elektronowe – hologramy zabezpieczające wykonane najnowocześniejszą obecnie technologią E-Beam.

Metoda zabezpieczania produktów ZAMEL CET polega na grawerowaniu siatek dyfrakcyjnych za pomocą działa elektronowego wysyłającego promieniowanie beta. Ten system litografii jest tak precyzyjny, że umożliwia tworzenie hologramów o rozdzielczości do 0,1 mikrometra (co jest odpowiednikiem rozdzielczości na poziomie 100 000 dpi w poligrafii)*, a także daje możliwość zastosowania kombinacji różnego rodzaju cech ochronnych. Hologramy takie zawierają efekty optyczne niemożliwe do uzyskania przy użyciu innych metod. Stąd są one nie do podrobienia.

O jakości tych zabezpieczeń świadczy fakt, że w tej technologii wykonywane są także hologramy m. in. na zlecenie  Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET
Jako rzetelny producent i odpowiedzialny partner chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że nabywane przez nich produkty są oryginalnymi wyrobami naszej firmy i spełniają najwyższe standardy kontroli jakości. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas kwestią priorytetową. – mówi Katarzyna Łodzińska współwłaściciel firmy ZAMEL 

Dlatego też zdecydowaliśmy o umieszczeniu na oryginalnych dzwonkach i gongach marki ZAMEL dodatkowego oznakowania w postaci specjalnie zaprojektowanego i zabezpieczonego hologramu. Począwszy od dnia 1 kwietnia br  wszystkie wprowadzane przez nas do obrotu produkty z rodziny SUNDI będzie można rozpoznać po dwóch hologramach - jednym umieszczonym z przodu opakowania,  drugim na tylnej części montażowej każdego dzwonka i gongu. Należy przy tym podkreślić, że hologram stanowi jedynie zabezpieczenie dodatkowe, gdyż ZAMEL CET od lat dba o swoją własność intelektualną, rejestrując własne znaki towarowe, wzory przemysłowe, jak i autorskie rozwiązania technologiczne w Urzędzie Patentowym.

 

Z pomocą producentom zmagającym się z problemem piractwa przychodzi także ustawodawca. Nowelizacja Prawa własności przemysłowej zdecydowanie rozszerzyła zakres karalności za naruszenie patentów, praw ochronnych, praw z rejestracji wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Od 2007 roku takiej samej karze podlega ten, kto podrobione towary wprowadza do obrotu oraz ten, kto nimi następnie handluje.

 

Według renomowanych kancelarii prawnych, nowe przepisy Prawa własności przemysłowej dużo skuteczniej chronią uczciwych producentów, i znacznie utrudniają funkcjonowanie na rynku podrobionych towarów.

 

*Dla porównania, inna technika holograficzna - technika laserowa pozwala na uzyskanie maksymalnej rozdzielczości obrazu na poziomie 12 000 dpi, gdy tymczasem standardem w technologii E-Beam jest rozdzielczość 150 000 dpi. Hologramy dla firmy ZAMEL przygotowane zostały w rozdzielczości 175 000 dpi. Inna ciekawostka, odbitka fotograficzna (zdjęcie) wykonana w studio fotograficznym standardowo pozwala  na uzsykanie rozdzielczości zaledwie 216 dpi.

 

Firma powiązana: Zamel
aktualizacja: 2009-04-06

Dodaj komentarz

Elegancki ściemniacz uniwersalny z Impresji
Elegancki ściemniacz uniwersalny z Impresji Dzięki eleganckiemu ściemniaczowi uniwersalnemu z serii Impresja, łagodnie można zmniejszyć ilość światła, stwarzając przytulną atmosferę, ...
Nowość OSPEL: łączniki serii Aria
Nowość OSPEL: łączniki serii Aria OSPEL wprowadził do oferty nowe łączniki z serii Aria. Jest to połączenie nowoczesnego wzornictwa i idealnych proporcji. Oryginalności ...
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki Minimum formalności, szybka obsługa, a przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną nawet o 30%. Czy wiesz, że rachunki za prąd ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 9/2018

Tradycyjnie już tematem numeru jesiennego wydania naszego miesięcznika jest smog w Polsce. Już niedługo zaczyna się sezon grzewczy i informacje na...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze