Zbiorniki buforowe LUMO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zbiorniki buforowe LUMO

Zbiorniki buforowe służą do magazynowania oraz przekazywania energii zawartej w czynniku grzewczym (wodzie grzewczej c.o.). Ich zadaniem jest zwiększenie zładu tego czynnika w całym obiegu instalacji. Zmagazynowana w ten sposób energia może być w odpowiednim momencie przekazywana do układu grzewczego. Ponadto bufory doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie instalacji, gdzie źródłem grzewczym są pompy ciepła. Zapobiegają one wówczas zbyt częstym cyklom włączania i wyłączania tych urządzeń, co w sposób znaczący wydłuża ich trwałość.

aktualizacja: 2023-11-08 07:02:26

Zbiorniki buforowe przystosowane są do współpracy z każdym rodzajem urządzeń grzewczych, takich jak pompy ciepła, systemy solarne, kotły c.o. (również na paliwa stałe), czy kominki.

Stosowanie zbiorników buforowych do współpracy z kotłami centralnego ogrzewania na paliwa stałe, czy kominkami poprawia równomierny odbiór ciepła z instalacji. Ogranicza to ilość rozpaleń i umożliwia ich pracę z mocą znamionową, a to z kolei wpływa pozytywnie na ich sprawność i żywotność.

Zbiorniki buforowe produkowane przez LUMO Technika Grzewcza dzielą się na dwa rodzaje:

  • w wersji do zawieszenia na ścianie w pozycji pionowej: BL-60 oraz BL-100;
  • w wersji wolno stojącej, pionowej: BL-200; BL-300; BL-500 oraz BL-700.

Każdy zbiornik jest konstrukcją stalową, spawaną z atestowanych blach i rur w formie baniaka. Izolację termiczną stanowi gruba warstwa pianki poliuretanowej. Całość urządzenia pokryta jest estetycznym pokrowcem oraz pokrywą z tworzywa ABS. Dodatkowo zbiorniki typu BL-60 i BL-100 fabrycznie wyposażone są w zestaw wieszaków, umożliwiający ich zawieszenie ścianie.

Może cię zainteresować
Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Ile prądu zużywa piec na pellet? Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak ustalić moc kotła grzewczego? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Jak działa sterowanie EOS 6? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Czym można palić w kotle 5. klasy? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu
Zobacz więcej Zwiń
Firma powiązana:
Lumo

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły